News

Sporo posiadaczy Xboksa 360 przesiądzie się na Xbox One dzięki wstecznej kompatybilności

Paweł Pochowski, 04.10.2015 09:30 20

A przynajmniej wierzy w to Microsoft.

Przez ostatnie kilkanaście miesięcy trwa złota era wszelkiej maści remasterów i odświeżonych wersji, które wyskakuja jak grzyby po deszczu. Stąd też tym większe zdziwienie, że Microsoft postanowił opracować wsteczną kompatybilność dla Xboksa One. Dzięki temu konsola będzie mogła odpalać choć część tytułów z Xboksa 360. Firma wierzy, że w ten sposób zachęci posiadaczy swojej starszej konsoli do migracji na Xboksa One ze względu na posiadaną przez nich kolekcję gier.

- Panuje silne przekonanie, że spora część graczy będzie emigrować z Xbox 360 na Xbox One. (...) Praktycznie cały świat o to prosił. By wprowadzić was trochę wewnątrz, przez ostatni rok, gdy rozmawialiśmy z naszymi klientami, a w szczególności z fanami Xboksa 360, wszyscy z nich mówili, że inwestowali w gry na poprzednią platformę i nie chcą ich porzucać. Myślę, że rozwiązaliśmy ten problem (...). Wierzymy, że sporo z nich zdecyduje się na zmianę konsoli, jeszcze w tym roku - powiedział Anshu Mor, szef Xbox One India.

Czy Waszym zdaniem wsteczna kompatybilność jest wystrczającym argumentem, by zamienić Xboksa 360 właśnie na Xboksa One?

najnowsze

Do Mordhau nadchodzą spore zmiany

Twórcy gry Mordhau podzielili się planami rozwoju swojej produkcji – dostaniemy między innymi dwie nowe mapy, dodatkowy tryb rozgrywki oraz inne przydatne funkcje, które dziś omówimy.