Guild Wars 2 darmowe. Dodatek Heart of Thorns z datą premiery

Patryk Purczyński
2015/08/30 10:06

Ważne ogłoszenia dobiegają do nas z obozu ArenaNet. Towarzyszą im trailery i kolekcja screenów.

Guild Wars 2 darmowe. Dodatek Heart of Thorns z datą premiery

Po blisko trzech latach od premiery i rozprowadzeniu pięciu milionów egzemplarzy Guild Wars 2 przechodzi na free-to-play. - Nie będzie to tradycyjny wariant tego modelu, nie będziemy atakować graczy mikropłatnościami - zapewnia szef ArenaNet, Mike O'Brien. Rezygnacja z dalszej dystrybucji masówki ma związek z nadchodzącym dodatkiem, Heart of Thorns.

- Bazowa gra będzie darmowa, ponieważ jesteśmy przekonani, że wszystkie osoby kochające Guild Wars 2 rozważą zakup Heart of Thorns. W ten sposób będą kontynuowały rozgrywkę w rozszerzeniu, w ramach Żyjącego Świata i naszych nowo ogłoszonych raidów - wyjaśnia O'Brien. Podejmuje też temat wątpliwości, jakie rodzą się wśród graczy w momencie wprowadzenia darmowego dodatku. ArenaNet chce uniknąć sytuacji, w której użytkownicy nie wiedzą, jaką zawartość muszą mieć, by móc cieszyć się grą wspólnie ze znajomymi.

Udostępniając Guild Wars 2 za darmo twórcy MMO upewniają się, że jedyne, co muszą zakupić wszyscy gracze - zarówno nowi, jak i ci doświadczeni - by mieć dostęp do całej zawartości, to dodatek Heart of Thorns. ArenaNet poinformowała, że rozszerzenie ukaże się 23 października. Już teraz możecie podziwiać zwiastuny masówki, add-onu i nowo ogłoszonych raidów, a także galerię świeżych screenów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
17
Kafar
Gramowicz
31/08/2015 10:25
Dnia 30.08.2015 o 22:17, Terem napisał:

> Nie, bo w GW 2 są mikropłatności a w GW1 nie ma takiego systemu. GW1 jako tako ma system mikropłatności. Można dokupić poprzez grę dodatkowe miejsca w skrzyni, miejsca na postać, zmianę imienia postaci, zmianę wyglądu postaci. Można też bodajże dokupić kostiumy dla postaci. Nie ma tego aż tak wiele, bo - mimo wszystko - GW1 było robione z myślą "płacisz i grasz". A ja, choć kupiłem wszystkie kampanie z dodatkiem, ucieszyłbym się, gdyby nagle przybyło trochę graczy. Gra ma swoje lata.

A to sorry, widocznie dawno grałem i wtedy tego nie było. Też mam wszystkie kampanie.. to była dobra gra ;)

zawcia
Gramowicz
30/08/2015 23:27
Dnia 30.08.2015 o 23:04, Kasteros napisał:

Teraz co do całego biadolenia na temat "oszukania veteranów".

Pomijając te wszystkie punkty które wymieniłeś i tak dziwię się ludziom którzy kupili grę 3 lata temu i dzisiaj narzekają że zostali oszukani :D 3 lata grania to nie w kij dmuchał, a jak ktoś uważa, że te ~150zł ciągle się nie "zwróciło", to tym bardziej się zastanawiam czemu chciałby w ogóle jeszcze grać w GW2.

Usunięty
Usunięty
30/08/2015 23:04

Oto rozpiska wszelkich ograniczeń w stosunku do basic gw2 i HoT http://grafika.guildwars.pl/Guild_wars2/tabela.pngTeraz co do całego biadolenia na temat "oszukania veteranów".1. Zobaczcie tabelę.2. Dostaliście living story season 1, nowi gracze(f2p) nie3. Każdy veteran otrzyma darmowy outfit royal guarda4. Mieliście możliwość grania na wybranym serverze, nowi gracze(f2p) mogą zaludnić tylko silver - bronze servery.5. Co do pvp maksymalna ranga dla f2p to 20, co za tym idzie raczej słabe dropy itd.6. Wg tabeli gracze f2p nie będą otrzymywali daily nagród, a co za tym idzie NIE dostaną laurów = ascended gearu.7. Gracze f2p nie mogą siętradować, przesyłać golda itd.8. Gracze f2p nie mają dostępu do /map. Jedynie say, whisp, sqaud i team.9. Gracze f2p nie mogą kupić skinów na broń. wydanych przed 28.08.201510. Gracze f2p nie mogą kupić gemów za golda, tj. muszą wydać $$ by kupić sobie nowy outfit itd.11. Gracze f2p nie mogą wypowiadać się na forum, czyli nic a nic nie mogą wpłynąć na grę i jej rozwój, a co za tym idzie są "ignorowani" przez devów ;)12. Ponownie co do TP, gracze f2p mogą jedynie kupować i sprzedawać itemki zgodne z listą stworzoną przez devów.( np. f2p nie może aktualnie zakupić T6 niezbędnych do craftu legendary i będących głównym źródłem utrzymania ;) )Podsumowując, gracze f2p otrzymują z 1/5 contentu, Mogą cieszyć się grą i pobić sobie moby / graczy, ale nie są w stanie stworzyć czegokolwiek, explorować i osiągnąć czegoś( sorry ale na GvG wymogiem jest skill i ascended gear, do tego itemy do zdobycia z tp których się nie da zdobyć będąc graczem f2p ;) podobnie z lvl 10+ fractalami - w co włożą agony resist? W buty? xD Tak samo zreszta z rush dungeonami, premade world bossami itd. itd. )
Trwa Wczytywanie