Informacje

Wystartowała zbiórka na Divinity: Original Sin 2

...

Twórcy chcą pozyskać w ten sposób 500 tysięcy dolarów na ulepszenie swojej gry.

Wystartowała zbiórka na Divinity: Original Sin 2 - obrazek 1

Zbiórka na Divinity: Original Sin 2 potrwa jeszcze przez 34 dni i zakończy się 30 września. Finał może być tylko jeden, wielki sukces. Także dlatego, że tuż po starcie na koncie zbiórki znajduje się już 1/5 potrzebnej kwoty - ponad 100 tysięcy dolarów. Jak ujawnia w opisie gry Larian Studios, Divinity: Original Sin 2 będzie produkcją przeznaczoną dla jednego oraz wielu graczy. W tym drugim przypadku maksymalnie cztery osoby będę mogły współpracować albo rywalizować. Historia ma dostosowywać się do tego, kim jest gracz. Z nowości warto wymienić inny sposób prowadzenia dialogów, interakcji z otoczeniem (pojawi się możliwość popychania oraz przyciągania rzeczy/ludzi i chowania się za przeszkodami) oraz craftingu. System walki ma być natomiast rozwinięciem tego znanego z poprzedniej części, choć ulepszonego o nowe możliwości.

Fabuła produkcji została osadzona "generacje" po wydarzeniach z Divinity: Original Sin. Scenariusz ma zostać stworzony w taki sposób, by to gracz mógł zadecydować o tym, jak potoczą się wydarzenia. Twórcy mówią wprost o zrewolucjonizowaniu gatunku cRPG. Larian Studios zatrudniło najlepszych pisarzy i scenarzystów, by osiągnąć ten efekt. Postać w grze ma być unikatowa, realistyczna, a gracz ma się do niej przywiązać oraz czuć wagę każdej podjętej decyzji.

Dlaczego Kickstarter, skoro pierwsza część Divinity: Original Sin była finansowym sukcesem? Jak tłumaczy Larian Studios, produkcja gry odbywa się w ich własnym zakresie, zbiórka jest tylko na cele dodatkowe, które pozwolą na wykonanie lepszej gry. W jaki sposób? Ano chociażby poprzez zwiększenie liczby dostępnych opcji czy pogłębienie niektórych elementów. Wszyscy wspierający otrzymają dostęp do alfy oraz bety gry. Pełna wersja ma ukaząć się najwcześniej w grudniu 2016.

Najnowsze
Lubisz nas?