Felieton

Koszty produkcji Trine 3 przerosły Frozenbyte

Patryk Purczyński, 23 sierpnia 2015 17:22 7

Trine 3 kosztowało znacznie więcej niż poprzednie części. Mimo to twórcy i tak nie byli w stanie zrealizować w pełni swej wizji.

Stworzenie Trine 3: The Artfifacts of Power kosztowało Frozenbyte ponad 5,4 mln dolarów - zdradził wiceprezes fińskiego studia, Joel Kinnunen. Jak podkreślił, jest to kwota blisko trzykrotnie większa od tej, którą pochłonęła produkcja Trine 2. - Wszystko, co mogliśmy, zainwestowaliśmy w grę. Nic już nie zostało - wyjawił.

Mimo to Frozenbyte w Trine 3 nie mogło zrealizować swojej wizji w stu procentach. - Początkowo mieliśmy napisaną znacznie dłuższą opowieść, planowaliśmy też stworzyć więcej poziomów. Urzeczywistnienie naszej wizji wyniosłoby jednak co najmniej trzykrotność włożonej kwoty, prawdopodobnie nawet 15 milionów dolarów. Nie zdawaliśmy sobie z tego sprawy aż było za późno, nie mieliśmy też takich pieniędzy - oznajmił Kinnunen.

Skutkiem tego ukończenie Trine 3: The Artifacts of Power zajmuje mniej czasu niż miało. - Przejście gry może zająć tak dużo, jak początkowo mieliśmy nadzieję, ale i tak jesteśmy dumni z długości naszej produkcji. Nowi gracze średnio spędzą z nią około 6-7 godzin - zapewnił wiceprezes Frozenbyte.

Two Worlds II z finalnym rozszerzeniem jeszcze w tym roku - pierwsze konkrety DLC Shattered Embrace
Mordhau z oficjalną datą premiery na PC; poznaliśmy wymagania sprzętowe
Octopath Traveler - data premiery i zwiastun pecetowej wersji
Darmowe Forza Street zadebiutowało na PC
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.