Informacje

Co w gramsajtach piszczy #123 - O Mass Effect 2, The Order: 1886 i DLC...

... Michał Grabowski

W ciągu ostatnich dwóch tygodni pojawiło się o wiele więcej wpisów niż zazwyczaj. Nie brakowało recenzji, tekstów okołogrowych i przemyśleń na tematy ogólne. Nie przedłużajmy więc – zapraszam na kolejny przegląd Waszej gramsajtowej aktywności!

Co w gramsajtach piszczy #123 - O Mass Effect 2, The Order: 1886 i DLC... - obrazek 1

Powrót na Normandię…
Co w gramsajtach piszczy #123 - O Mass Effect 2, The Order: 1886 i DLC... - obrazek 2
W przypadku niektórych gier powrót do nich może być trudny, tym bardziej jeśli przed ich premierą myśleliśmy, że będą lepsze...

Trochę wstyd się przyznać, ale od momentu przejścia Mass Effect 3 ciężko było po raz kolejny wcielić się w komandora Sheparda i uratować wszechświat przed inwazją Żniwiarzy. A przecież w momencie premiery każdej kolejnej odsłony serii zagrywałem się w nie do upadłego. Kaerobani także próbował powrócić do serii BioWare, ale tylko do jej drugiej części. Ostatecznie zaczął się zastanawiać dlaczego Mass Effect 2 wcale nie był taki dobry, jak niektórzy uważają

W innym wpisie Kaerobani napisał z kolei o The Order: 1886 i nie była to recenzja gry, a kilka słów o tym czym w teorii jest gra od Ready At Dawn.

Co ciekawe –nie pojawiła się żadna recenzja tego tytułu. A tych jak zwykle nie brakowało. Zapraszam do lektury!

Wrażenia:

Recenzje:

Oczekiwania:

Kup pan DLC!
Co w gramsajtach piszczy #123 - O Mass Effect 2, The Order: 1886 i DLC... - obrazek 3
Wszędobylskie DLC... Czy faktycznie są nam one potrzebne?

Gdy pojawiają się pierwsze informacje odnośnie nowych gier prawdopodobnie jedną z pierwszych myśli, które wpadają Wam do głowy jest: „ile z niej będzie wycięte w postaci DLC?”. Z kolei aby zachęcić graczy do kupna gry przed premierą często pojawiają się ekskluzywne dodatki dostępne tylko i wyłącznie w pre-orderze. Pojawia się więc dylemat – czy dla przykładu kupić przedpremierowo Mortal Kombat X, zaryzykować, ale mieć w Goro jako grywalną postać, gdzie inni nie będą mogli nią grać? Czy jest mi to w ogóle potrzebne? JEDIDJ w swoim wpisie nie sądzi, że wszystkie dodatki sprzedawane drogą elektroniczną są złe, ale czy aby na pewno potrzebujemy takich, które mało wnoszą do rozgrywki? Inny tekst, też poniekąd związany z dodatkami opublikował Xpawel1234567890. Czy aby na pewno powinniśmy rozpatrywać Battlefield: Hardline jako dodatek do Battlefield 4? Przecież to zupełnie inna gra…

Inni zwracają uwagę na dobrze opowiedzianą historię. Do takich należy chociażby borias, który poświęcił kilka słów temu tematowi. Z drugiej strony czy czasem nie jest już tak łatwo stworzyć coś ciekawego, nowego, o czym można by było debatować godzinami jak o ulubionym serialu. Jeśli już jesteśmy przy temacie powtarzających się schematów to zauważyliście, że w wielu grach RPG pojawiają się dokładnie te same elementy, które są charakterystyczne dla tego typu produkcji? Przecież zawsze w gospodzie znajdziemy miejsce do spania za odpowiednią cenę, a często też gdzieś w kącie przesiaduje człek o niewiadomym pochodzeniu czekający tylko, aby wtrącić swoje trzy grosze w naszej podróży. O innych tego typu kliszach możecie przeczytać we wpisie użytkownika Pierogi_z_Cukrem! Kończąc tematy okołogrowe skyline20 po raz kolejny opowiedział o swojej pracy, jaką jest tłumaczenie gier. Pracy, która nie zawsze jest taka piękna jak niektórzy mogą sobie ją wyobrazić.

O filmach, muzyce i innych zainteresowaniach…
Co w gramsajtach piszczy #123 - O Mass Effect 2, The Order: 1886 i DLC... - obrazek 4
Larkson w swoim stylu o filmie

Ostatnie tygodnie były dość ważne dla osób interesujących się filmem. Przecież niedawno rozdawane były Oscary, a w poniedziałek w naszym kraju odbyła się ceremonia wręczenia Orłów.

Raczej więc nie może dziwić, że niektórzy z Was postanowili sprawdzić dlaczego Ida zdobyła Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Swoje wrażenia z seansu przedstawił larkson, a ogólnie do tematu Oscara przyznanego obrazowi Pawła Pawlikowskiego odniósł się Tuchaczevsky. Nie był to jednak jedyny, oscarowy film, o którym pisaliście! Marvolo2314 ocenił na swoim gramsajcie film Clinta Eastwooda Snajper. Czy warto się nim zainteresować i wybrać się do kina w najbliższym czasie?

Co jakiś czas łatwo trafić także na wpisy związane z muzyką! Tuchaczewsky przypomniał o twórczości Pink Floyd – zespołu legendy, który w listopadzie po wielu latach przerwy wydał album The Endless River. O powrocie po latach innego artysty – Marilyna Mansona – opowiedział z kolei Dotson, a relację z koncertu zespołu The Gentle Storm przygotował Soamid.

bobikowoz, który znany jest ze swojego zamiłowania do rzeczy w stylu retro, zainteresował się… Kapitanem Żbikiem! Tak – od niedawna ponownie można nabyć zeszyty z przygodami milicjanta rozwiązującego kryminalne zagadki PRL. Jeśli więc jesteście wielbicielami komiksów to myślę, że powinniście zainteresować się jednym z kultowych bohaterów z dawnych lat!

A na koniec Izulith opowiedziała nieco o swojej pasji, jaką jest fotografia. Jednakże nie jest to tylko i wyłącznie robienie zdjęć pięknym krajobrazom czy ciekawym zabytkom, ale także dokumentowanie tego, co dzieje się podczas zabawy z air soft gunami!

Jak widzicie nasza społeczność ma całkiem sporo do powiedzenia! Mam nadzieję, że znaleźliście coś interesującego lub też nadrobiliście zaległości.

Zachęcam także do pisania własnych tekstów na naszych blogach, udzielania się w komentarzach pod wpisami innych, a także dyskutowania na forum!

Najnowsze
Lubisz nas?