Obsidian: będzie Pillars of Eternity 2

Patryk Purczyński
2015/02/05 11:36
2
0

Pillars of Eternity jeszcze się co prawda nie ukazało, ale Obsidian Entertainment już teraz jest pewne, że chce stworzyć kontynuację. Niebawem rozpoczną się dyskusje na jej temat.

Obsidian: będzie Pillars of Eternity 2

- Eternity 2, to nasz następny projekt - ujawnił w jednym z ostatnich wywiadów Feargus Urquhart, dyrektor wykonawczy Obsidian Entertainment. - Prawdopodobnie pod koniec tego miesiąca Josh Sawyer i Adam Brennecke (odpowiednio: reżyser i producent Pillars of Eternity - przyp. red.), kluczowi ludzie w zespole, przysiądą nad tym - zdradził.

- Oni już mają gotowe listy rzeczy, które chcą zrobić, jak nowe systemy gry i tego typu sprawy. Postaramy się ruszyć z tym tak szybko, jak tylko będziemy mogli - zadeklarował Urquhart. Na razie Obsidian musi się jednak skupić na pierwszej odsłonie Pillars of Eternity, która wciąż nie doczekała swego debiutu. Ten jest zaplanowany na 26 marca.

GramTV przedstawia:

- Po premierze będziemy robić jakieś rozszerzenia, ponieważ zadeklarowaliśmy to na Kickstarterze. Już rozpoczęliśmy prace nad artworkami. Ustaliliśmy już zatem, w jakim kierunku chcemy podążać z tym światem, a artyści wykonują obecnie pewne testy - wyjaśnił szef Obsidianu.

Komentarze
2
Usunięty
Usunięty
05/02/2015 17:41

Twórcy muszą być pewni jakości pierwszej części, skoro już drugą chcą tworzyć. Mogliby jednak trochę poczekać. Zobaczyć jak po premierze reagują gracze, wydać odpowiednie patche (ciekawe czy w dzień premiery już będą dostępne, jak to ostatnio w modzie) i dopiero ocenić czy im się to opłaca. Chociaż patrząc jak niecierpliwie ludzie wyglądają tego oldschoolowego RPG-a można strzelać, że ludzie kupią w ciemno i drugą część.

Usunięty
Usunięty
05/02/2015 15:17

Ja tam czekam na swoje pudełko z Champion Edition. Mam nadzieję, że zatopię się w świecie gry na ładnych kilkadziesiąt godzin.No i że Obsidian w końcu zainwestował w porządny team QA ;)