Felieton

This is the Police - strategiczno-przygodowa gra z udziałem aktora udzielającego głosu Duke Nukem

Małgorzata Trzyna, 27 stycznia 2015 17:30 2

Na Kickstarterze ruszyła zbiórka na This is the Police - grę łączącą cechy przygodówek i strategii, w której twórcy chcą przedstawić władzę, korupcję, obowiązki i wybory. W grze będzie można usłyszeć głos Jona St. Johna, który grał Duke Nukem.

Głównym bohaterem gry jest Jack Boyd, uwielbiany szef policji we Freeburgu. Jackowi pozostało 180 dni do emerytury. Bohater postanawia spełnić w tym czasie swoje marzenie: zarobić pół miliona dolarów. Do tej pory Jack trzymał się zasad, ale uznał, że ma dosyć i postanowił w ciągu pozostałych sześciu miesięcy wykorzystać różnego typu nieformalne przychody - z łapówek, sprzedaży broni i narkotyków czy współpracy z mafią. Tylko od gracza zależy, jak daleko pozwoli mu się posunąć.

Przez 180 dni nie będziemy tylko zbierać pieniędzy, ale też wypełniać swoje obowiązki, wysyłać podwładnych na misje, nadzorować budżet, zatrudniać, zwalniać, wypełniać (lub nie) szalone rozkazy z biura burmistrza (co zawsze będzie wiązało się z konsekwencjami) i odpowiadać na niewygodne pytania prasy. W grze ma znaleźć się miejsce dla wszelkiego rodzaju przestępstw, z którymi będziemy musieli się uporać, i rozmaite scenariusze.

Celem Weappy jest zebranie 25 000 dolarów w ciągu najbliższych 29 dni. Jeśli uda się zrealizować ten cel, This is the Police ukaże się pod koniec roku. Zainteresowanych zapraszamy na stronę Kickstartera.

Ruszyła zbiórka na Godhood - twórcy chcą rozbudować grę o nowe pomysły
Wkrótce ruszy zbiórka na Crossroads Inn
Największy hit 2018 roku na Kickstarterze to polska gra planszowa - Tainted Grail: The Fall of Avalon
Zapowiedziano The Blind Prophet – przygodówkę point-and-click w której stawimy czoła demonom
najnowsze