Underworld Ascendant - powstanie duchowy następca serii Ultima Underworld?

Katarzyna Dąbkowska
2015/01/23 12:00

Niezależne studio Otherside Entertainment postanowiło wskrzesić serię Ultima Underworld wydając Underworld Ascendant. Do produkcji gry potrzebna jest jednak pomoc graczy.

Założyciel studia, Paul Neurath, pracował przy takich produkcjach, jak Thief czy System Shock. Teraz planuje wielki powrót serii klasycznych gier RPG - Ultima Underworld. Underworld Ascendant będzie duchowym następcą cyklu z podstawowymi jego założeniami, takimi jak gameplay. Nie zabraknie tu również powiewu innowacji. Celem twórców jest przywrócenie serii wigoru. Jednak Otherside Entertainment, jako studio niezależne, nie ma zbyt wielkich zasobów funduszy, tak więc o częściowe pokrycie kosztów poprosi graczy na początku przyszłego miesiąca, kiedy wystartuje kampania gry w serwisie Kickstarter.

To może się wydarzyć tylko z Waszą pomocą. Jako studio niezależne zwracamy się do naszych fanów, by pokryli istotną część kosztów produkcji poprzez kampanię w serwisie Kickstarter, która rozpocznie się 4 lutego. - możemy przeczytać w oficjalnej zapowiedzi.

GramTV przedstawia:

Szczegóły odnośnie gry nie zostały podane, choć z pewnością dowiemy się czegoś wraz ze startem akcji. Otherside Entertainment stworzyło już prototyp gry na PC.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!