Bez sukcesu The Sims 4 nie powstanie The Sims 5

Paweł Pochowski
2014/09/09 16:45
31
0

Przyszłość marki zależy od wyników sprzedaży jej najnowszej części.

Bez sukcesu The Sims 4 nie powstanie The Sims 5

Niezłe zdziwienie przeżyć mogli fani The Sims śledzący oficjalne forum gry, gdy w weekend przeczytali post napisany przez producenta Granta Rodieka. Dołączył on do wątku, w którym fani rzucali pomysłami odnośnie nowości, które mogłyby pojawić się w The Sims 5 i poddał w wątpliwość fakt, czy kolejna gra z serii w ogóle się ukaże. - Nie pracujemy nad The Sims 5. Nawet nie myślimy o The Sims 5. Jeżeli The Sims 4 nie odniesie sukcesu, The Sims 5 nie powstanie - napisał Grant. Później dodał, że po prostu w jakiś sposób trzeba na piątą część serii zarobić, ale koniec końców jego wypowiedź z forum zniknęła.

To oczywiście nic dziwnego, że nie powstanie kolejna część gry, która nie odnosi sukcesu, ale przecież mówimy o The Sims. Po pierwsze, póki co The Sims 4 utrzymuje się na toplistach sprzedaży, nie spodziewalibyśmy się więc katastrofy. Po drugie natomiast... jakoś dziwnie wyglądałby świat gier bez tej marki. Można mieć do EA zarzuty o kierunek, w którym ją rozwinęła, ale ewentualne całkowite odłożenie jej na boczny tor brzmi jak bardzo radykalne rozwiązanie.

GramTV przedstawia:

A może to tylko taki straszak i Grant myślał, że znalazł cwany sposób na podbicie wyników sprzedaży?

Komentarze
31
CzarnoskrzydlyAV
Gramowicz
13/09/2014 14:58

Postacie w czwórce wyglądają pięknie , jak interfejs. Źle - obecna "podstawka" jest biedniejsza od podstawki "trójki" i "dwójki" , i to sporo , zarówno w samym otoczeniu (ba , tutaj nawet jedynka wyglądała lepiej...) jak i samych funkcjach.Sims 3 zrobili że podstawka nie była gorsza od dwójki z paroma dodatkami już na starcie , a teraz , jak mam trójkę ze wszystkimi dodatkami , to w czwórce po nacieszeniu oczu ulepszoną grafiką postaci zaczyna ziać nudą....Chcą mieć sukces? Niech zrobią dobry , porządny pełnoprawny dodatek który wybije podstawkę przynajmniej na poziom Simsów 3 w kwestii - co można tam robić (i stworzyć porządne otoczenie z dobrą historią , jak to genialnie zrobili w Sims 2) , i oczywiście bez szaleństw z cenami , bo np baaaaaaaardzo mi nie na rękę dawać prawie 2 stówy za mocno okrojoną grę , jak na dysku leży pełna "trójka" , a jeszcze mniej na rękę dawać następne 2 stówy za "uzupełnienie braków" ze strony producentów.(Inaczej czwórka będzie popularna jedynie wśród komputerowych korsarzy ^^)

Luk04229
Gramowicz
10/09/2014 21:14
Dnia 10.09.2014 o 20:03, exMayoneS napisał:

Oby The Sims 4 nie odniosły sukcesu finansowego, bo jeśli by odniosły to cóż... w The Sims 5 będzie menu główne i podgląd miasta. Reszta w dodatkach...

Oby chociaż tyle bo jeszcze zrobią tylko stwórz sima jak teraz demo ;p

exMayoneS
Gramowicz
10/09/2014 20:03

Oby The Sims 4 nie odniosły sukcesu finansowego, bo jeśli by odniosły to cóż... w The Sims 5 będzie menu główne i podgląd miasta. Reszta w dodatkach...

lastmanstanding666
Gramowicz
10/09/2014 13:11

zauważ, tylko że tu nie chodzi o komentowanie simsów a praktyki jaką stosuje firma która może inne gry tak skrzywdzić... zaczyna się od tego a później dojdzie to do rzeczy które akurat Ciebie interesują, bo każdy miał to w ..... żeby się sprzeciwić:)

Shaddon
Gramowicz
10/09/2014 09:45

Panowie, ale o co chodzi? The Sims nie ma żadnej konkurencji, jest właściwie jedyną grą w swym rodzaju, a pewna grupa odbiorców chce w nią grać i jest zainteresowana zakupem kolejnych dodatków, które oczywiście pojawią się w ilości hurtowej. Dlaczego wam to przeszkadza? To tak jakby czepiać się fanów FIFY, że co rok kupują praktycznie tę samą grę. Ich pieniądze, ich decyzja, ich sprawa. Większość z was, wliczając w to mnie, nie jest targetem dla tej produkcji, więc po co ten cały hejt? Może chcecie też porozmawiać o jakości nowych szminek Rimmela? Albo o modnych fasonach na nadchodzącą jesień? Bądźcie poważni, po diabła ta cała nienawiść wobec czegoś, co zupełnie was nie obchodzi?

Usunięty
Usunięty
10/09/2014 09:00

Przecież to śmiech klientom prosto w oczy. Żałosne.Robią coś, co jest gorsze niż trójka (w pewnych aspektach lepsze, ale ogólnie gorsze) i oczekują nie wiadomo czego. Z resztą sukces pewnie i tak będzie, bo to w końcu Simsy, ale wydawanie dodatków w cenie normalnych gier (przy ich zawartości) to jakieś nieporozumienie.

vegost
Gramowicz
09/09/2014 23:56

To nie ma znaczenia. Nawet jeśli The Sims 4 był by jednym wielkim DLC, to i tak znajdzie się nisza, która będzie kupować wszystko od tego dziadowskiego wydawcy. A tym samym jakoś na siebie zarobi. Po prostu będzie mniej dolarów, niż było z poprzednich odsłonach. Patrząc na to, że ogólnie zmian ważniejszych nie ma, to raczej zysku tak dużego nie będzie. Zawsze się znajdą ludzie, którzy to kupią. Głównie płeć piękna.

SerwusX
Gramowicz
09/09/2014 23:28

Mamy się bać? :)

AveMe
Gramowicz
09/09/2014 21:46

@MBi, zdaje się, że nie widziałeś @up...To nie jest wolność wypowiedzi tylko reklama. Do tego z linkiem do hmm Szczerze? Wolałem nie klikać w skrócony link, który zapewne prowadzi do jakiejś strony ze złośliwym softem.Oczywiście post na który wskazałem usunięto, a sam nie chciałem go kopiować ( patrz wyżej ).Co do samego EA i ich pomysłów...[cenzura] EA w [cenzura] tak jak oni [cenzura] graczy...Chyba już się wyładowałem...Więc tak, najpierw abonament, teraz żebranie, czy oni nie zapomnieli o czymś?To my jesteśmy klientami. Nie jesteśmy jakąś [cenzura] instytucją charytatywną! Klient nasz pan, zna ktoś takie powiedzonko? EA raczej nie! Kiedyś może przestaną przychodzić pieniążki, bo ktoś się skapnie, że 1000€ to za dużo za crapa.I z każdym kolejnym związanym z nimi newsem widzę, że są na najlepszej drodze do wydania E.T 2... I niechaj wydają, byle szybko. Inaczej znowu biznes upadnie na wiele lat.A wiecie co jest najgorsze? Teraz wszyscy ich naśladują. Może jednak dobrze jeśli branża zaliczy reset? Poprzednio wyszło to na dobre, usunięto największego twórcę crapów. Ot, selekcja naturalna.

MBi
Gramowicz
09/09/2014 21:28

> @up zalogowałem się tylko aby zgłosić.> Z drugiej strony, jeśli ktoś jest tak głupi by kliknąć to... W sumie nie ma straty.>> Nawiasem skąd taki wysyp spamu ostatnio? powinno być natychmiastowo kasowane i banowane> na IP. Do tego jakiś filtr... Jest tu gdzieś jakiś dział typu "pomysły na usprawnienia"> ?>>> A co do samej gry - EA zaczyna mnie bawić... Do tego zaraz zejdzie się gimbaza, dla której> to jest "must have", bo trzeba czymś szpanić... Zdaje się, że to jedyni klienci EA (> nie licząc tych "kupujących" wersje "originalne inaczej" ). Nie wierze, że ludzie mogą> kupować ten szmelc... Czy tylko mi się wydaje, że nawet gdyby EA wydała ThS5 jako samo> menu, to dalej kąpali by się w kasie?Spamu nie ma, jest tylko poruszenie i wiele komentarzy. Obowiązuje nas Konstytucyjna Wolność Wypowiedzi.

Zosov
Gramowicz
09/09/2014 21:03

Nie ma co się oszukiwać - The Sims jako marka sporo straciło w przeciągu tych dwóch ostatnich odsłon. Straciło swoje symboliczne znaczenie, które wyrobiło sobie w oczach osób, pamiętających czasy, gdy pierwsza część była naprawdę czymś wyjątkowym. Wtedy jeszcze gracz faktycznie mógł czuć do tej serii jakieś przywiązanie. Wszak nie samymi wynikami sprzedaży buduje się znaczenie produktu.

maniekk
Gramowicz
09/09/2014 20:51

Ciekawe ile dodatków wypuszczą? ;)

Herr_Pietrus
Gramowicz
09/09/2014 20:46

Szalej, szalej, nie pytaj co dalej...

dark_master
Gramowicz
09/09/2014 20:30
Dnia 09.09.2014 o 19:24, MBi napisał:

Dla mnie Simsy kończą się na Sims 3. CO oni sobie myślą, że teraz jeżeli ktoś już kupił wszystkie dodatki do TS3 będzie na tyle GŁUPI i kupi kompletnego kastrata by móc "cieszyć" się z kupowania dodatków, które już wszyscy mają?

nie chcę cię martwić, ale tych "głupich" to mają co najmniej od dwójki, do której większośc dodatków była kalką z jedynki. Z trójką to samo (plus sama trójka oferowała niewiele więcej niż dwójka bez dodatków). Z czwórką pewno będzie to samo, znowu dodatek o zwierzakach czy wakacjach.

Isildur
Gramowicz
09/09/2014 20:11
Dnia 09.09.2014 o 19:59, AveMe napisał:

@up zalogowałem się tylko aby zgłosić. Z drugiej strony, jeśli ktoś jest tak głupi by kliknąć to... W sumie nie ma straty. Nawiasem skąd taki wysyp spamu ostatnio? powinno być natychmiastowo kasowane i banowane na IP. Do tego jakiś filtr... Jest tu gdzieś jakiś dział typu "pomysły na usprawnienia" ?

Takie posty zgłaszamy.Problem został zgłoszony i już są prace by wyeliminować problem tego spamu.

AveMe
Gramowicz
09/09/2014 19:59

@up zalogowałem się tylko aby zgłosić.Z drugiej strony, jeśli ktoś jest tak głupi by kliknąć to... W sumie nie ma straty.Nawiasem skąd taki wysyp spamu ostatnio? powinno być natychmiastowo kasowane i banowane na IP. Do tego jakiś filtr... Jest tu gdzieś jakiś dział typu "pomysły na usprawnienia" ?A co do samej gry - EA zaczyna mnie bawić... Do tego zaraz zejdzie się gimbaza, dla której to jest "must have", bo trzeba czymś szpanić... Zdaje się, że to jedyni klienci EA ( nie licząc tych "kupujących" wersje "originalne inaczej" ). Nie wierze, że ludzie mogą kupować ten szmelc... Czy tylko mi się wydaje, że nawet gdyby EA wydała ThS5 jako samo menu, to dalej kąpali by się w kasie?

Cecylio
Gramowicz
09/09/2014 19:27

Nie będziecie kupować czwórki, nie dostaniecie piątki. Czy on myśli, że mówi do przedszkolaków? Już za takie coś, fani powinni objechać EA z góry na dół, ale niektórzy najwyraźniej lubią anal w wydaniu elektroników.Ogólnie, ciekawe spostrzeżenie - JEŚLI The Sims 4 nie odniesie sukcesu... może oni zakładali, że tak będzie? Wiedzieli, że wielu osobom się nowa odsłona nie spodoba? Ale co tam, wydajemy, trzeba zarobić.

MBi
Gramowicz
09/09/2014 19:24

Dla mnie Simsy kończą się na Sims 3. CO oni sobie myślą, że teraz jeżeli ktoś już kupił wszystkie dodatki do TS3 będzie na tyle GŁUPI i kupi kompletnego kastrata by móc "cieszyć" się z kupowania dodatków, które już wszyscy mają? Graficznie jest to samo... nie wiem, trudno mi się doszukać choćby szczegółu, który zmuszał by mnie do zakupu TS4. Jak na razie to nie widzę sensu i nawet nie chcę. Dla mnie 4 to niewypał, mało powiedziane... szukanie ludzi z iq -10.

Tom_pl
Gramowicz
09/09/2014 19:18

"Jeżeli The Sims 4 nie odniesie sukcesu, The Sims 5 nie powstanie " ledwo gra wyszła, a już straszą :) nie kupisz 4, nie zagrasz w 5. Może to jakaś nowa metoda na napędzanie sprzedaży ;)

Alexei_Kaumanavardze
Gramowicz
09/09/2014 19:10

Tak, bo na pewno się nie sprzeda. Nadchodzi nowe pokolenie dziewczynek w wieku 10-14 lat, dla których nowe simy będą "must have". ( co do tego tytułu, to tak na marginesie moja własna obserwacja. Zmiana generacji The Sims = zmiana pokolenia/przejście w inną grupę odbiorców).

Isildur
Gramowicz
09/09/2014 18:33

Gra się pojawi na bank.... Po pierwsze sukces gra osiągnie dzięki Youtuberom i streamerom, którzy teraz nagrywają filmiki czy robią lajwy... Wydadzą milion dodatków i wydadzą kolejną odsłonę, która jeszcze bardziej zostanie okrojona... To jest EA Panie i Panowie, oni lubią odrywać kupony i nie rezygnują z serii, które przynoszą zyski, a Simsy 4 się sprzeda...

Luk04229
Gramowicz
09/09/2014 18:15

Tylko kto tu komu łaske robi?? Przecież to oni na tym zarabiają i zarobią. EA już naprawde nie szanuje klientów. Szczególnie nie podobają mi się dodatki które kosztują naprawdę duże pieniądze, albo jakieś inne opłaty za jakieś tam kilka pierdółek w różnych grach. Przecież po to wydaje te 150PLN żeby mieć normalną, pełnoprawną grę i cieszyć się z jej wszystkich zalet i najlepiej kiedy czuje, że naprawdę się nad czymś napracowali i dobrze to wygląda i mam tam wszystko co być powinno. Obecnie Fifa (odnosze się do 14) jest zepsuta bo mogli dużo rzeczy inaczej tam zrobić, nowe Simsy to okrojona wersja, nie mówiąc gdzie się podziały naprawdę dobre NFSy. No i zapomniałbym, co zrobili z końcówką Mass Effect kiedy to wypuszczali zakończenia. EA już tylko na $$$ zależy.

niko888
Gramowicz
09/09/2014 18:10

@Hulk131W pełni się zgadzam, tylko najpierw niech wydadzą Mirror''s Edge a i Battlefronta, a potem mogą mogą upadać w męczarniach. :D

Hulk131
Gramowicz
09/09/2014 17:53

w takim razie życzę Simom upadku, mimo że sam grałem w nie sporo czasu (nie oszukujmy się, każdy grał ;) ). Ja EA wspierać w rozdrabnianiu marki i okrajaniu produktów nie zamierzam. Proszę bardzo, kończcie Simsy i upadajcie.

Danio_100
Gramowicz
09/09/2014 17:52

Czyli już wiadomo, że Simsów 5 nie będzie.

mbmbmb
Gramowicz
09/09/2014 17:44

R.I.P The Sims 2000-2014 [*](Nie)stety The Sims 4 jest takim szajsem, że już mogą się żegnać :)

AnthorLord
Gramowicz
09/09/2014 17:40

> To ci dopiero socjotechnika, szantażować uzależnionych ;))Wyprzedziłeś mnie Panie z zapisaniem tego co mi pierwsze na tą wieść do głowy przyszło :D

lastmanstanding666
Gramowicz
09/09/2014 17:35

normalnie szantażysta emocjonalny z tego producenta... sukces komercyjny owszem, sukces artystyczny qwa bez komentarza...

aragorn14
Gramowicz
09/09/2014 17:22

Czyli tak, jeśli nie ma sukcesu, bo ludzie są niezadowoleni polityką EA odnośnie simsów to obrażamy się i zamykamy markę, bo przecież nie ma sensu słuchanie głosu fanów, nawet gdyby to oznaczało najlepsze w historii simsy. Bo robimy rzeczy tylko słuszne i nikt nie będzie nas zmuszał do zmian! A jeśli sukces jest to znaczy, że ludziom się zmiany spodobały i polityki zmieniać nie trzeba i w następnej podstawce damy samo menu, a resztę w dodatkach :)Dość oczywiste podejście, a słowa tego pana tylko to potwierdzają. Jedyny sposób na zmianę podejścia EA, czy w ogóle wielkich tej branży do klienta jest dać im solidnie odczuć niższe przychody, czyli głosować portfelem - skuteczne, bo firma jest po to, żeby zarabiać. Niestety zmiękczano graczy w ostatniej dekadzie i w efekcie mamy co mamy. Za dużo osób nie mogłoby się oprzeć pokusie, stąd głosowanie portfelem nie odnosi skutku. Ale próbować trzeba.

elmartin
Gramowicz
09/09/2014 16:59

To ci dopiero socjotechnika, szantażować uzależnionych ;))

Tarasada
Gramowicz
09/09/2014 11:27

Jupi! Czyli zamiast 50 dodatków zrobią 100, bo na czymś muszą zarobić skoro simów 5 miałoby nie być.