News

Polacy tworzą survivalowe MMO - Out of Reach

Paweł Pochowski, 06.09.2014 11:00 9

Gra czeka właśnie na "zielone światło" od Steama. Rozpoczęła się także zbiórka za pośrednictwem serwisu Indiegogo.

Out of Reach to produkcja podejmującą popularny ostatnio temat survivalu, wykonana z myślą o zabawie wieloosobowej. Najbliżej jej do gier pokroju Rust, The Forest czy wyrzuconego ostatnio ze Steam Early Access The Stomping Land. W grze łódzkiego studia Space Boat Studios, która powstaje od początku tego roku, wcielimy się w rozbitka na nieznanym lądzie, którego zadaniem jest przetrwanie. W tym celu będzie trzeba zbierać surowce, tworzyć z nich potrzebne narzędzia czy budowle, bronić się przed dzikimi zwierzętami czy zapewnić pożywienie. Gracze będą mogli także współpracować, by tworzyć łodzie dzięki którym dostaną się na sąsiednie wyspy - w większej grupie łatwiej także bronić się przed atakiem przeciwników.

Out of Reach zaoferuje ciekawy system rozwoju postaci, który pozwala na bycie coraz lepszym w dziedzinach, w które wkładamy najwięcej wysiłku. Czym więcej spędzimy więc na rąbaniu drewna, tym lepszym staniemy się drwalem i dotyczy to przeróżnych umiejętności, jak chociażby myślistwo czy walka. Wznoszenie budowli możliwe jest dzięki łączeniu z sobą wybranych przez nas elementów, na ten moment ich pula liczy sobie 25. Jeżeli chcemy może z nich powstać zarówno mały domek, jak i mała twierdza, choć to drugie wymaga znacznie więcej czasu, pracy i surowców. Budowle można przejmować poprzez zdjęcie aktualnej i powieszenie nowej tabliczki przynależności w jej wnętrzu - to właśnie prawdopodobnie będzie najmocniej bronione miejsce podczas jakichkolwiek starć pomiędzy graczami.

Out of Reach to nie tylko słowa i plany. Twórcy mają już gotową wczesną alfę, którą zaprezentowali na poniższym filmiku. Oprócz tego produkcja czeka na światło na Steam, aby móc skorzystać ze Steam Early Access. Rozpoczęła się także zbiórka w serwisie Indiegogo. Jej celem jest zebranie 75 tysięcy euro na doprowadzenie projektu do końca. Więcej informacji na temat gry na jej oficjalnej stronie.

najnowsze