News

Łowienie ryb stanie się eSportową konurencją?

Paweł Pochowski, 07.07.2014 09:20 0

Takie aspiracje mają producenci ze studia Dovetail Games pracujący obecnie nad Dovetail Games Fishing.

Wyobrażacie sobie, jak wypełniony po brzegi spodek w Katowicach dopinguje graczy trzymających wirtualne wędki i łowiących ryby? Być może już niedługo taki sen się ziści, a przynajmniej mają na to nadzieję twórcy świeżo zapowiedzianego Dovetail Games Fishing. Tytuł ten zaoferuje graczom "pełne doświadczenie wędkowania", na które złoży się wybór i selekcjonowanie ekwipunku w zależności od tego, gdzie i jakie ryby jedziemy łowić, wybór lokacji, rozstawienie sprzętu, no i także samo wędkowanie, a dokładniej mówiąc szereg czynności wykonywanych w systemie Total Cast Control (zarzucanie przynęty, czekanie na rybę, łapanie jej oraz zwijanie żyłki).

Jak przekonują twórcy "wykorzystają oni najnowszą dostępną technologię, aby dostarczyć grę, która wznosi się na wyżyny możliwości obecnego gamedevu, zarówno pod względem wizualnym jak i rozgrywki". No i jest także pomysł, aby z Dovetail Games Fishing zrobić nowy, eSportowy hit. -Dovetail Games Fishing będzie ewoluującym ekosystemem, który będzie rozrastał się w sposób zdefiniowany przez nas z ekspertami wędkarstwa oraz społecznością. Wierzymy, że kombinacja technologii, zaangażowanego zespołu oraz aktywnie działającej społeczności pozwoli nam stworzyć najlepszy symulator wędkarstwa, który będziemy mogli wprowadzić na eSportową arenę - napisał w oświadczeniu Chris Roberts, creative director projektu.

Jako ciekawostkę dodamy, że Dovetail Games Fishing skorzysta z technologii VR. Wyobrażacie sobie łowienie rybek w salonie, z np. Oculus Riftem na głowie? Gra zadebiutuje na PC jeszcze w tym roku. Poniżej prezentujemy jej oficjalny zwiastun, natomiast więcej informacji możecie szukać na jej oficjalnej stronie.

najnowsze