Informacje

Guild Wars 2: ArenaNet zapowiada zmiany w Living World Season 2

8 Małgorzata Trzyna

Nowy sezon będzie przypominał osobisty wątek fabularny (personal story). Choć nowe rozdziały będą dodawane co dwa tygodnie, gracze będą mieli nieograniczony czas na ukończenie każdego etapu i zdobycie osiągnięć.

Guild Wars 2: ArenaNet zapowiada zmiany w Living World Season 2 - obrazek 1

  • Sezon 2 będzie wykorzystywać ten sam interfejs użytkownika, co personal story (zielona gwiazdka, dziennik zadań). Złota gwiazdka zostanie zarezerwowana dla festiwali i innych uroczystości.
  • Akcja Sezonu 2 toczy się po wydarzeniach z personal story i sezonu 1. Wszyscy NPC będą zachowywać się tak, jakby gracz ukończył zarówno własny wątek fabularny, jak i brał udział w walce ze Scarlet. Wzięcie udziału w wydarzeniach Sezonu 2 nie wymaga ukończenia personal story.
  • Każda postać na 80 poziomie będzie mogła wybierać, czy chce kontynuować personal story, czy wziąć udział w wydarzeniach Sezonu 2. Postacie na niższym poziomie nie będą mogły brać udziału w drugim sezonie Living World póki nie osiągną poziomu 80.
  • Kolejne epizody będą składać się z nowych rozdziałów fabularnych, nie zabraknie również zmian w otwartym świecie Tyrii.
  • Aby odblokować dostęp do wybranego rozdziału opowieści, wystarczy zalogować się w ciągu dwóch tygodni od jego wprowadzenia. Jeśli gracz nie zaloguje się w tym czasie, będzie mógł odblokować wybrany epizod za 200 gemów.
  • Po odblokowaniu wybranego rozdziału będzie można do niego wracać do woli. Oznacza to, że na zdobycie wszystkich osiągnięć będzie nieograniczony czas, a nie tylko 2 tygodnie.
  • Powtarzanie kolejnych rozdziałów personal story i wydarzeń Sezonu 1 nie będzie możliwe, gdyż nie zostały one zaprojektowane z myślą, by do nich powracać. Niewykluczone jednak, że w przyszłości Sezon 1 zostanie dodany do dziennika.
  • W Sezonie 2 nie będzie meta-achievementów - gracze otrzymają nagrodę za ukończenie rozdziału opowieści. Dodatkowe nagrody można zdobyć, wypełniając misje w otwartym świecie.
  • Ukończenie epizodu odblokuje szereg wyzwań. Mają być one trudniejsze niż w Sezonie 1 i będą stanowić wyzwanie nawet dla bardzo dobrych graczy.

Sezon 2 wystartuje 1 lipca.

8 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Noma

No i bosko, jestem z Guild Wars od dawna, i będe taki sam czas z Guild Wars 2 a być może i dłużej skoro mówili że chcą z czasem zamienić GW2 w GW3 zamiast wydawać nową grę.
Zmiany w Living Story bardzo dobre, teraz mam tylko nadzieję że wreszcie ruszymy ze smokami skoro już wszystkie oficjalnie są przebudzone.

Odpowiedz
Silverburg

Wszystkie? Wydawało mi się, że Scarlet obudziła Primordiusa. A czy przypadkiem smok pod LA nie jest też uśpiony? Tzw: "Bubbles"?

Odpowiedz
Naczos93

Scarlet obudziła Mordremotha a nie Primordiusa. Bubbles nie śpi pod LA tylko obudził się na dnie oceanu i dlatego kraity oraz quagany wypłyneły na brzeg a dostęp do Kitaju jest zablokowany. Primordius obudził się z resztą jako pierwszy.

Odpowiedz
G Muradin_07

A ja mam zamiar pod koniec miesiąca zacząć grać w GW2... będzie ciekawie :)

Odpowiedz
xjaross

dobrze sie bawilem w gw2 dopóki w okolicach 80 lvl fabuła nie pchneła mnie na 4 odobowe dungeony, ta gra nie dla takich noobów jak ja, dobrze ze wbiłem 80 przed końcem darmowego weekendu kupe kasy zaoszczędziłem

Odpowiedz
Killyox

> Wszystkie? Wydawało mi się, że Scarlet obudziła Primordiusa. A czy przypadkiem smok pod
> LA nie jest też uśpiony? Tzw: "Bubbles"?


Ona obudzila 6-go smoka, dotad nieznanego. I on nie jest pod LA, tylko pod LA linie magii przebiegaly.

Odpowiedz
G Fang

Cieszy mnie że już niema ograniczenia czasowego na robienie tego bo ten wyścig szczurów był lekko chory. Jak dla mnie w tym momencie pozbyli się wszystkich większych wad.

Odpowiedz
G Baknak

Teraz to wydaje się lepiej przemyślane. Dla tych, którzy nie spędzają w świecie Guild Wars 2 każdej wolnej chwili (czyli np. taki ja) jest to świetne rozwiązanie. W pierwszym sezonie przegapiłem kilka rozdziałów. Teraz istnieje dużo większa szansa na to, że uda mi się doświadczyć wszystkich tych nowych wydarzeń na własnej skórze.

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?