News

Organizatorzy festiwalu gier niezależnych ogłaszają nominowanych

Patryk Purczyński, 08.01.2014 14:48 6

The Stanley Parable, Don't Starve, Papers, Please i DEVICE 6 zdominowały nominacje do tegorocznego przeglądu Independent Game Festival. Zwycięzców poznamy w marcu.

Organizatorzy Independent Game Festival ogłosili nominacje w tegorocznym przeglądzie najlepszych produkcji niezależnych. Do rozdania czeka sześć statuetek, w tym ta najważniejsza, wielka nagroda Seumasa McNally'ego. Jej zdobywca oprócz prestiżu zdobędzie także 30 tys. dolarów.

Nominowani zostali wyłonieni z grona ponad 650 tytułów przez wyselekcjonowaną kapitułę, która ograniczyła liczbę niezależnych gier pozostających w konkursie do około 30. Wszystkie niżej wymienione pozycje będą grywalne podczas tegorocznego Game Developers Conference, organizowanego w dniach 19-21 marca. Pierwszego dnia imprezy wyłonieni zostaną zwycięzcy we wszystkich kategoriach.

A oto pełne listy nominowanych wraz z ich producentami:

Doskonałość w sztuce wizualnej:

  • DEVICE 6 (Simogo)
  • Gorogoa (Jason Roberts)
  • The Banner Saga (Stoic)
  • Perfect Stride (Arcane Kids)
  • Samorost3 (Amanita Design)
  • Drei (Etter)

Honorowe wyróżnienia: Shelter (Might & Delight); Galak-Z (17-BIT); The Swapper(Facepalm Games); The Yawhg (Damian Sommer i Emily Carroll); Don't Starve (Klei Entertainment)

Doskonałość w narracji:

  • The Yawhg (Damian Sommer & Emily Carroll)
  • Paralect (Paralect Team)
  • DEVICE 6 (Simogo)
  • Dominique Pamplemousse in "It's All Over Once the Fat Lady Sings!" (Deirdra Kiai Productions)
  • The Stanley Parable (Galactic Cafe)
  • Papers, Please (Lucas Pope)

Honorowe wyróżnienia: Quadrilateral Cowboy (Blendo Games); Gorogoa (Jason Roberts); Redshirt (The Tiniest Shark); Detective Grimoire (SFB Games); Monster Loves You (Radial Games Corp. & Dejobaan Games, LLC.)

Doskonałość w projekcie:

  • TowerFall Ascension (Matt Thorson)
  • 868-HACK (Michael Brough)
  • Mushroom 11 (Untame)
  • Papers, Please (Lucas Pope)
  • Don't Starve (Klei Entertainment)
  • Crypt of the NecroDancer (Brace Yourself Games)

Honorowe wyróżnienia: The Banner Saga (Stoic); Perfect Stride (Arcane Kids); Threes(Asher Vollmer, Greg Wohlwend & Jimmy Hinson); DEVICE 6 (Simogo); Gorogoa(Jason Roberts)

Doskonałość w udźwiękowieniu:

  • Samorost3 (Amanita Design)
  • Dominique Pamplemousse in "It's All Over Once the Fat Lady Sings!" (Deirdra Kiai Productions)
  • The Stanley Parable (Galactic Cafe)
  • Crypt of the NecroDancer (Brace Yourself Games)
  • DEVICE 6 (Simogo)
  • The Yawhg (Damian Sommer & Emily Carroll)

Honorowe wyróżnienia: Sokobond (Alan Hazelden, Harry Lee & Ryan Roth); The Banner Saga (Stoic); Potatoman Seeks the Troof (Pixeljam); Jazzpunk (Necrophone Games);Don't Starve (Klei Entertainment)

Nagroda Nuovo:

  • Dominique Pamplemousse w "It's All Over Once the Fat Lady Sings!" (Deirdra Kiai Productions)
  • Luxuria Superbia (Tale of Tales)
  • Extrasolar (Lazy 8 Studios)
  • Perfect Woman (Peter Lu i Lea Schonfelder)
  • SoundSelf (Robin Arnott)
  • Papers, Please (Lucas Pope)
  • Save the Date (Paper Dino Software)
  • Corrypt (Michael Brough)

Honorowe wyróżnienia: Shelter (Might & Delight); DEVICE 6 (Simogo); Elegy for a Dead World (Dejobaan Games with Popcannibal); SUPERHOT (SUPERHOT Team); 18 Cadence (Aaron A. Reed)

Wielka Nagroda Seumasa McNally'ego:

  • The Stanley Parable (Galactic Cafe)
  • Don't Starve (Klei Entertainment)
  • Jazzpunk (Necrophone Games)
  • Papers, Please (Lucas Pope)
  • DEVICE 6 (Simogo)
  • Dominique Pamplemousse w "It's All Over Once the Fat Lady Sings!" (Deirdra Kiai Productions)

Honorowe wyróżnienia: Crypt of the NecroDancer (Brace Yourself Games); TowerFall Ascension (Matt Thorson); Kerbal Space Program (Squad); 868-HACK (Michael Brough); The Yawhg (Damian Sommer i Emily Carroll)

najnowsze