The Last of Us Part II Remastered na pierwszym porównaniu z oryginalną wersją

Radosław Krajewski
2023/11/19 12:00
3
0

Pojawiły się pierwsze filmy, które porównują remaster The Last of Us Part 2 z wersją na PlayStation 4.

The Last of Us Part II Remastered zostało wczoraj oficjalnie zapowiedziane przez Sony. Nadchodząca produkcja otrzymała pierwszy zwiastun, który prezentował zmiany w oprawie graficznej, a także nowości, jakie zostaną wprowadzone w remasterze gry Naughty Dog. Wielu graczy przede wszystkim interesuje wizualna strona gry, która powinna wykorzystywać moc drzemiącą w PlayStation 5. Pierwsze porównania udowadniają jednak, że The Last of Us Part II Remastered doczeka się jedynie kosmetycznych zmian w grafice.

The Last of Us Part II Remastered na pierwszym porównaniu z oryginalną wersją

The Last of Us Part II Remastered – porównanie oprawy graficznej z oryginalną wersją z PlayStation 4

Na poniższych filmach możemy zobaczyć, że Naughty Dog nieznacznie ulepszyło oprawę wizualną w swojej grze. Tekstury są wyższej jakości, zaś cienie i oświetlenie zyskały na realistyczności. The Last of Us Part II Remastered wygląda naprawdę dobrze, ale głównie w tym zasługa oryginalnej wersji gry, która przez ostatnie trzy lata nie zdążyła się jeszcze zestarzeć.

Nieco więcej szczegółów z pewnością poznamy po opublikowaniu przez Sony pierwszego gameplaya gry. Twórcy obiecują, że tym razem otrzymamy rozgrywkę w natywnym 4K w Fidelity Mode oraz ze skalowaną rozdzielczością w trybie Performance, który będzie celował w 60 klatek na sekundę. Dodatkowo zostaną znacząco skrócone czasy ładowania.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy, że The Last of Us Part II Remastered zadebiutuje na rynku 19 stycznia 2024 roku. Produkcję będzie można przedpremierowo zamawiać od 5 grudnia. Posiadacze wersji na PlayStation 4 mogą skorzystać z kupienia aktualizacji, która została wyceniona na 10 dolarów.

Komentarze
3
dariuszp
Gramowicz
19/11/2023 14:48

Śmiać mi się chce... odpaliłem to na 32-calowym monitorze w 4K próbując dostrzec COKOLWIEK co by wyjaśniło potrzebę remastera i nie widzę absolutnie nic oprócz nieznacznie lepszej rozdzielczości tekstur. 

Czy ja jestem ślepy czy nie widzę?

prostik
Gramowicz
19/11/2023 14:26

Kolejny żałosny skok na kasę, nie mogli po prostu dać darmowego upgrade'u każdemu kto już kupił na PS4?

VooDooMan
Gramowicz
19/11/2023 13:04

Przyznam, że musiałem założyć okulary (których normalnie nie noszę) by dostrzec jakiekolwiek różnice.