Felieton

Kickstarter: Gry zebrały w tym roku ponad 200 milionów dolarów

Robert Sawicki, 17 grudnia 2013 21:40 0

Strona internetowa Kickstartera, platformy umożliwiającej kończenie projektów z finansową pomocą społeczności, ma swoją własną podstronę ze statystykami - i wygląda na to, że gry dały sobie w tym roku radę.

Ogólne liczby są dość proste - wszystkie projekty realizowane z pomocą Kickstartera (których było łącznie 53 676) zebrały łącznie 920 milionów dolarów. W skrócie? To dużo.

Gry (których sfinansowano 7 992) zarobiły nieco ponad 200 milionów dolarów, co dalej nie jest niewielką kwotą - przeciwnie, bo elektroniczna rozgrywka zapewniła platformie ponad 20% zysków. Smutne liczby zaczynają się wtedy, gdy przyjrzymy się porażkom. Tylko 35,08% zbiórek na gry zostało ukończonych, pozostawiając resztę w szerokiej i głębokiej dolinie porażki.

Dla odmiany, dobra wiadomość. Aż 29 gier zarobiło przynajmniej milion dolarów, także jeśli macie swoje małe marzenie i uważacie, że potraficie zrobić dobrą grę, zawsze możecie spróbować. W najgorszym wypadku pozostaniecie bez miliona, którego w tej chwili i tak nie posiadacie.

Największy hit 2018 roku na Kickstarterze to polska gra planszowa - Tainted Grail: The Fall of Avalon
Zapowiedziano The Blind Prophet – przygodówkę point-and-click w której stawimy czoła demonom
Bloodstained: Ritual of the Night bez wsparcia dla systemów Linux i Mac
Nadchodzi Edge of Chaos – RTS w realiach średniowiecznego fantasy
najnowsze