Szef Atlusa uspokaja i tłumaczy, jak przejęcie przez SEGĘ wpłynie na sytuację developera

Robert Sawicki
2013/09/20 09:41
2
0

I wygląda na to, że najważniejsze zostaje w normie - Atlus dalej będzie robił swoje, a sama SEGA ma rozumieć ich potrzeby i priorytety.

Szef Atlusa uspokaja i tłumaczy, jak przejęcie przez SEGĘ wpłynie na sytuację developera

Jak zapewne wiecie, SEGA weszła w posiadanie Atlusa, stąd już od listopada tego roku twórca serii Persona i Shin Megami Tensei będzie pracował pod niebieską banderą. O tym, jak współpraca wpłynie na pracę developerów, wypowiedział się sam szef Atlusa.

Poniżej znajdziecie oficjalne oświadczenie wydane przez prezesa Atlusa, Naoto Hiraokę.

Drodzy fani i klienci,

Chciałbym skorzystać z okazji, by wyrazić moją wdzięczność za to, że wspieracie produkty Atlusa.

Tak jak zostało to ogłoszone przez różne kanały informacje we wtorek, będziemy kontynuować prowadzenie operacji biznesowych jako część Sega Sammy Holdings od 1 listopada 2013 roku.

Jak już zapewne wiecie, Index Corporation ogłosiło bankructwo 27 czerwca w Japonii i, od tamtego czasu, poszukiwało rozwiązania umożliwiającego nam dalsze prowadzenie biznesu, polegającego na produkowaniu wspaniałych gier.

Atlus nieustannie doświadczało wsparcia i otuchy ze strony wierzących w nas klientów, w efekcie czego w ciągu ostatnich lat firma poczyniła ogromne postępy. Z tego powodu, ostatnie wydarzenia prawdopodobnie zaskoczyły i zaniepokoiły wielu z Was. Za to, chciałbym Was wszystkich serdecznie przeprosić.

GramTV przedstawia:

Już od dawna mamy wspaniałe stosunki z Sega Inc., szczególnie jeśli mowa o operacje na terenie Japonii. Wierzę, że współpraca między dwiema firmami będzie z korzyściami dla obu stron, choćby ze względu na fakt, że:

  • SEGA rozumie naszą potrzebę utrzymania możliwie najwyzszej jakości i rozsławienia marki Atlus
  • Mocne atuty w kwestii tworzenia gier u każdej ze stron wzajemnie się uzupełniają
  • Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą pracę i dostarczyć dobre wieści naszym fanom i klientom. Jeszcze raz chcielibyśmy podziękować wszystkim tym, którzy nas dzielnie wspierali.
  • Obecnie, w naszym oddziale w Japonii, skupiamy się na tworzeniu kolejnych tytułów. Chcielibyśmy również stanąć naprzeciw nowym wyzwaniom, by móc osiągnąć jeszcze większe postępy i sukcesy.

Wyczekujcie kolejnych wieści,

Naoto Hiraoka,

Prezes i CEO"

Zadowoleni?

Bo ja tak - nawet jeśli "Sonic & Mario + Senpai Olympics" rzeczywiście powstanie, to przynajmniej wiadomo, że Atlus nad swoimi tytułami może pracować w spokoju, bez ewentualnej nagonki ze strony SEGI. O ile SEGA rzeczywiście wie, co Atlusowi obiecała.

Komentarze
2
Usunięty
Usunięty
20/09/2013 11:04

Oby sega pomogła im wydawać gry w Europie w rozsądnym czasie.

Usunięty
Usunięty
20/09/2013 10:44

Coś się chyba popsuło w tym artykule...