Bayonetta 3 mało prawdopodobna

Patryk Purczyński
2013/08/31 09:13
2
0

Hideki Kamiya sceptycznie podchodzi do pomysłu stworzenia trzeciej części Bayonetty. Zgoła odmienne stanowisko prezentuje z kolei w kwestii ewentualnego powstania nowego Okami.

Bayonetta 3 mało prawdopodobna

- Nie mam problemu z tworzeniem sequeli. Ponad wszystko stawiam jednak to, że gry muszą oferować dobrą zabawę. To dla mnie najważniejsza rzecz. Lubię więc tworzyć nie tylko nowe marki, ale także kontynuacje - przekonuje Hideki Kamiya, projektant Platinum Games. Zapytany jednak wprost o to, czy są szanse na powstanie Bayonetty 3, odpowiada: "niewielkie".

- W przypadku pierwszej odsłony nowej marki jest mnóstwo dobrych pomysłów, mnóstwo rzeczy, które chciałbyś zrobić. Niestety nie wszystkich z nich możesz użyć w grze. W kontynuacji mogą się za to znaleźć rzeczy, które nie zmieściły się do pierwszej części. Mam poczucie, że większość z tych idei została wykorzystana nim dotrzemy do trzeciej odsłony. Tę developerzy robią głównie dlatego, by zaspokoić żądania fanów - tłumaczy Kamiya.

GramTV przedstawia:

- Dlatego właśnie nie sądzę, że Bayonetta 3 powstanie. Jestem szczęściarzem, ponieważ mam tę umiejętność, że jestem w stanie tworzyć wiele gier od zera - dodaje. Projektant Platinum Games nie wyklucza natomiast powstania nowego Okami.

- Jeśli tylko będę w stanie, na pewno zrobię tę grę. Fani chcą jednak tylu sequeli, że nie wiem, od czego zacząć - kwituje Kamiya.

Komentarze
2
Usunięty
Usunięty
31/08/2013 12:02

Sequel Okami jak dla mnie jest mniej prawdopodony biorąc pod uwagę to, że Capcom posiada tą markę.

Karfein
Gramowicz
31/08/2013 11:48

Okami II to coś, co bym chętnie przywitał na swojej konsoli...