Civilization Online to MMO na CryEngine 3. Zobacz screeny i trailer

Mateusz Stanisławski
2013/08/07 15:51
15
0

W sieci pojawiły się pierwsze szczegóły na temat Civilization Online od XL Games i 2K Games. Będzie otwarty świat, apetyczna oprawa i sporo okresów historycznych.

Civilization Online to MMO na CryEngine 3. Zobacz screeny i trailer

Civilization Online zmierza wyłącznie na komputery osobiste i... nie będzie strategią turową. „To unikatowe MMO, w którym gracze współpracują, by zbudować cywilizację, zaczynając od epoki kamienia, a kończąc na erze podboju kosmosu. Stwórz własnego awatara i zdecyduj, jaką rolę będziesz odgrywał w stale rozbudowującym się imperium. Badaj i twórz nowe technologie, buduj konstrukcje, angażuj się w wojny albo szpieguj wrogów – wszystko to po to, by odnieść zwycięstwo nad innymi graczami i cywilizacjami w ciągle zmieniającym się świecie.” – czytamy w opisie.

Środowisko tego sieciowego RPG-a (tak, RPG-a) będzie w pełni otwarte. Pojawi się sześć okresów historycznych, w tym średniowiecze, renesans i starożytność. Zamiast klas będą tzw. kariery, po wyborze których będziemy pełnić wybrane funkcje w procesie rozwoju społeczeństwa. W dniu premiery do naszej dyspozycji zostaną oddane cztery cywilizacji.

– Planujemy wspierać różne formy walki, jak chociażby niewielkie 1 vs. 1 w ramach PVP na jakimś końcu wirtualnego świata, ale również będzie można zebrać wielu ludzi, by zaatakować Waszyngton albo inne miasto – powiedział Jake Song, szef studia XL Games.

GramTV przedstawia:

– Chcemy, by ludzie strategicznie podchodzili do starć. Nie chcesz sam wyjść, biegać przez pół godziny, walczyć i w końcu zginąć, bo to w żaden sposób nie satysfakcjonuje. Chcemy, by gracze współpracowali i razem organizowali ataki – dodał Garrett Bittner z 2K Games.

Data premiery Civilization Online – które będzie hulać na silniku CryEngine 3 – nie jest jeszcze znana. Nie wiadomo również, czy tytuł zostanie oparty na modelu biznesowym free-to-play i czy kiedykolwiek trafi do Europy (pewniakiem na razie jest rynek azjatycki). Poniżej serwujemy obiecane multimedia.

Komentarze
15
Shinigami
Gramowicz
08/08/2013 20:22
Dnia 08.08.2013 o 18:40, anakin1000 napisał:

+ obecnie widzimy trend "nieważne na jakim silniku byle bł znany!"

Powiedziałbym, że koszty stworzenia nowego silnika są dość znaczne, czas też gra tutaj kluczową rolę. Skoro takie EA ma w zasadzie jeden nowy silnik, nic dziwnego w tym, że upychają go gdzie popadnie ;D

anakin1000
Gramowicz
08/08/2013 18:40

Dnia 08.08.2013 o 07:11, CepNaPysk napisał:

nie sadzisz ze tworcy tej gry maja wieksze doswiadczenie niz wszyscy na ty forum ?

Nie twierdzę, że mam większe doświadczenie; ale twierdzę, że twórcy często nie potrafią uczyć się na błędach konkurencji i czasami zdrowego rozsądku też im brak (dlatego w MMO jest taka tendencja na klonowanie MOBA, a każdy wydawca chce mieć teraz własne MOBA)+ obecnie widzimy trend "nieważne na jakim silniku byle bł znany!" dlatego teraz każda gra od EA jest na Frostbite, pomimo że silnik ten nie został stworzony z myślą o ścigałkach, rtsach i rpgach.Nie twierdzę, że wiem najlepiej; ani że CO nie poradzi sobie z CryEngine.Wiem jednak to, że CryEngine jest silnikiem trudnym do zoptymalizowania i posiada luki możliwe do wykorzystania w MMO, bo wszystko to miało miejsce w Aionie, który ciął się nawet na oficjalnych trailerach; a twórcy nie potrafią sobie poradzic z cheaterami.

SupremeOrangeMaster
Gramowicz
08/08/2013 08:15

Ja jestem bardzo zadowolony z tego, że w produkcji jest kolejny mmorpg który naprawdę próbuje być innowacyjny. Parę dni temu pokazano voxele w nowym Everquescie. Dzisiaj czytam o zupełnie nowym stylu rozgrywki w civilization online. Takie ruchy ze strony deweloperów są na tyle rzadkim zjawiskiem, że moim zdaniem powinno się hajpować takie produkcje do granic możliwości. Czasami mam wrażenie, że ludzi po prostu przestali oczekiwać oryginalnych rozwiązań od tych najdroższych produkcji...

CepNaPysk
Gramowicz
08/08/2013 07:11

> Już pomijam samy pomysł na Civilization MMO.> Skoro twórcy postawili na skrajnie cukierkową/kreskówkową grafikę, to dlaczego wybrali> CryEngine3? o.O Rozumiem gdyby chcieli oddać fotorealizm i fizykę otoczenia, ale przy> takiej oprawie wizualnej to dla mnie nieodgadniona tajemnica. Przecież CryEngine to najgorszy> możliwy silnik dla MMO:> 1. Spadki wydajności i trudna optymalizacja pod MMO> 2. Znaczna część obliczeń gry nie jest wykonywana jak w przypadku innych MMO na serwerach> gry, tylko na naszych komputerach (co m.in. bezpośrednio wpływa na ww. spadki wydajności)> co umożliwia po prostu cheatowanie i oszukiwanie po wprowadzeniu niewielkich modyfikacji> do plików gry, bez możliwości łatwego wykrycia oszustwa.nie sadzisz ze tworcy tej gry maja wieksze doswiadczenie niz wszyscy na ty forum ?

Tares
Gramowicz
07/08/2013 19:10

> Przesadzili, co twórcy ostatnio widzą w tej cukierkowej grafice xdPowiem Ci co widzą. Azję. Dokładniej rzecz biorąc rynek azjatycki :)

anakin1000
Gramowicz
07/08/2013 18:28

Już pomijam samy pomysł na Civilization MMO.Skoro twórcy postawili na skrajnie cukierkową/kreskówkową grafikę, to dlaczego wybrali CryEngine3? o.O Rozumiem gdyby chcieli oddać fotorealizm i fizykę otoczenia, ale przy takiej oprawie wizualnej to dla mnie nieodgadniona tajemnica. Przecież CryEngine to najgorszy możliwy silnik dla MMO:1. Spadki wydajności i trudna optymalizacja pod MMO2. Znaczna część obliczeń gry nie jest wykonywana jak w przypadku innych MMO na serwerach gry, tylko na naszych komputerach (co m.in. bezpośrednio wpływa na ww. spadki wydajności) co umożliwia po prostu cheatowanie i oszukiwanie po wprowadzeniu niewielkich modyfikacji do plików gry, bez możliwości łatwego wykrycia oszustwa.

zadymek
Gramowicz
07/08/2013 18:22

World of Civilization?

Vojtas
Gramowicz
07/08/2013 17:44
Dnia 07.08.2013 o 16:10, beziko napisał:

Co oni zrobili z tą grą :/

Tej gry nie robi Firaxis. To najwyraźniej decyzja Take Two, właściciela marki.Jak na razie wygląda to idiotycznie, ponadto screeny krzyczą "skok na kasę strategów".

Greg_Ciezak
Gramowicz
07/08/2013 16:58

Bez pełnoprawnego gameplay''a nie ma właściwie o czym gadać...Ale i tak skomentuję, a co!

deamon-pl
Gramowicz
07/08/2013 16:56

brrr kolejne MMO dobrze ze nie mam obowiązku w to coś grać.

Zakhai
Gramowicz
07/08/2013 16:39

Ja dziękuję, czy każda strategia musi wreszcie ewoluować do "Online"? (Warcraft, Age of Empires, Command and Conquer, teraz Civilization). O ile AoE i C&C nie zmieniło konwencji oprócz systemu płatności, to proszę was, MMORPG? Z turowej strategii?

Ryciuu
Gramowicz
07/08/2013 16:37

Przesadzili, co twórcy ostatnio widzą w tej cukierkowej grafice xd

beziko
Gramowicz
07/08/2013 16:10

Co oni zrobili z tą grą :/

LESZ3u
Gramowicz
07/08/2013 16:05

O ja, póki co nie potrafię sobie tego wyobrazić.

Phoenixpl
Gramowicz
07/08/2013 16:01

Bardziej cukierkowo juz chyba byc nie moze:(