H-Hour: World's Elite ufundowany na Kickstarterze

Paweł Pochowski
2013/07/03 12:30
0
0

Na cztery dni przed wyznaczonym terminem udało się osiągnąć cel sfinansowania produkcji gry H-Hour: World’s Elite - duchowego spadkobiercy SOCOM

H-Hour: World's Elite ufundowany na Kickstarterze

Dokładnie 2,251 wspierających projekt H-Hour: World's Elite wpłaciło łącznie 209,775 tysięcy dolarów, co pozwoliło osiągnąć wymagany cel dwustu tysięcy. Ponadto kampania w serwisie będzie trwała jeszcze przez cztery dni, co być może pozwoli na osiągnięcie jednego z dodatkowych celów.

H-Hour: World's Elite powstaje pod opieką Davida Searsa, który pełnił rolę creative director przy procesie produkcji oryginalnego SOCOM oraz jego kontynuacji - stąd też gra nazywana jest duchowym spadkobiercą serii. Ponadto David ma doświadczenie przy pracy nad Rainbow Six: Patriots. H-Hour będzie taktyczną grą akcji kładącą nacisk na współpracę w zespole, nastawioną głównie na sieciową rozgrywkę. Inną ważną rzeczą w grze będzie realizm, do którego studio SoF przywiązuje olbrzymią wagę - stąd zespół ma w swoich szeregach prawdziwych żołnierzy weteranów, a jego członkowie sami przechodzą intensywne szkolenia ze strzelania. Gra zostanie wykonana w "starym stylu" - nie liczcie więc na ułatwienia w rodzaju samoistnie przywracającego się zdrowia. Gra powstanie na PlayStation 4 oraz PC.

W tym momencie możecie się lekko zdziwić... Dopracowana, realistyczna, sieciowa strzelanka na PC oraz konsolę nowej generacji za 200 tysięcy? Otóż nie. To, na co składają się fundatorzy, to jedynie demo technologiczne H-Hour: World's Elite, które odpowiednio ładnie wykonane pozwoli znaleźć inwestorów na sfinalizowanie projektu. Aby rozpocząć fazę pre-produkcji studio musiałoby otrzymać na Kickstarterze przeszło 500,000 dolarów, na co raczej się nie zanosi. Samodzielne wyprodukowanie gry w wersji pecetowej wymagałoby natomiast zebrania 1,500,00 dolarów. Aczkolwiek Tim Schafer udowodnił dziś, że czasem i trzy miliony to mało na grę.

GramTV przedstawia:

Swoją drogą - twórcy H-Hour: World's Elite mają ciekawe pomysły dla najbogatszych graczy, którzy swoją dotacją są w stanie porządnie wesprzeć budżet gry. Oto kilka ich pomysłów:

  • Porucznik - 1500 $ - liczba wakatów: trzy (zajęte) - Opcja dla żartownisiów. Będą mogli ze wsparciem zespołu wymyślić, stworzyć oraz schować w grze easter egga.
  • Major - 2500 $ - liczba wakatów: jeden (zajęty) - Major zostanie zaproszony do studia na tygodniowy pobyt, podczas którego weźmie czynny udział w tworzeniu oraz testowaniu gry.
  • Wiceadmirał - 3000 $ - liczba wakatów: jeden (zajęty) - osoba, które zdecydowała się na zostanie "wiceadmirałem" będzie uwiecznione w grze na zawsze w postaci... zakładnika. W tym celu czeka ją wycieczka do studia motion capture. Będzie także mogła przygotować swój "taniec zwycięstwa", który zostanie uwieczniony w grze jako opcjonalna cieszynka dla zwycięskiej drużyny.
  • Admirał - 5000 $ - liczba wakatów: sześć (wszystkie wolne) - wspierający będą mieli okazję rozegrać partyjkę w golfa z weteranami operacji specjalnych. Twórcy zapewaniają nocleg i transport.
  • Porucznik generał - 7.500 $ - liczba wakatów: sześć (wszystkie wolne) - sponsorzy zostaną wysłani na trzydniowy wojskowy trening z prawdziwego zdarzenia, na którym będą szkoleni zupełnie, jakby należeli do elitarnych sił specjalnych. W programie przewidziano m.in. ćwiczenia przetrwania oraz trening w specjalnym domu-makiecie. Tylko dla obywateli USA.
  • Generał - 10.000 $ - liczba wakatów: jeden (nadal wolny) - wspierający zostanie wysłany na co najmniej tygodniowy wyjazd do egzotycznego miejsca wraz z twórcami gry. Nie będą to jednak luksusowe wakacje, a bardziej coś w stylu wojskowych manewrów rozpoznawczych. Twórcy gry zapewniają transport, jedzenie, osobistą ochronę oraz nocleg.

    I jak, macie ochotę na zostanie genrałem?

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!