News

Broken Age podzielony na dwie części - Double Fine nie ma pieniędzy na dokończenie gry

Paweł Pochowski, 03.07.2013 10:40 36

Ze względu na błędy w obliczeniach i brak pieniędzy na dokończenie produkcji Broken Age - przygodówki studia Double Fine - tytuł ten zostanie podzielony na dwie części

O zaistniałej sytuacji informuje Tim Schafer, szef studia Double Fine, który skierował do graczy specjalny list. Informuje w nim, że na produkcję Broken Age zebrano wiele pieniędzy, ale Timowi coś się pomyliło i zaprojektował tak wielką grę, że generalnie - studia aktualnie nie stać na jej stworzenie. W tym miejscu chcielibyśmy jedynie przypomnieć, że Kickstarter na projekt nazwany Double Fine Adventure, który z czasem przemianowano na Broken Age, wystartował z docelową sumą 400.000 dolarów, natomiast zakończył się zbierając dla twórców ponad 3.300.000 - o wiele, wiele więcej. Jak więc pierwotnie miała wyglądać gra, w sytuacji w której powstałaby za ułamek zebranej sumy? Tego chyba nie wie nawet sam Tim.

Double Fine wie, że robić nowej zbiórki praktycznie nie mogą, na samodzielne sfinansowanie produkcji studia najzwyczajniej w świecie nie stać (gra byłaby gotowa w całości w roku 2015), a i pójść po pieniądze do wydawcy im nie wypada - byłoby to zaprzeczenie idei Kickstartera. Wymyślili więc coś innego - Broken Age zostanie podzielony na dwie części. Pierwsza połowa gry trafi na Steam Early Access w styczniu 2014. Osoby składające się na grę naturalnie otrzymają do niej dostęp zupełnie za darmo - dodatkowo wszyscy inni zainteresowani grą będą mogli kupić sobie jej wcześniejszą wersję. I to właśnie ze sprzedaży pierwszej części Broken Age w tym modelu dystrybucyjnym pochodzić mają fundusze na ukończenie drugiej części tej produkcji. Ta powinna zadebiutować w okolicach kwietnia bądź maja 2014 roku i zostanie wydana w ramach bezpłatnej aktualizacji do pierwszej części.

Innymi słowy: sytuacja prezentuje się następująco - Tim nie wywiązuje się ze złożonych obietnic. Porozrzucał zebrane pieniądze na lewo i prawo, a obecnie nie ma innego sposobu na dokończenie produkcji Broken Age niż podzielenie jej na dwie części. Gra miała powstać za 400 tysięcy dolarów, natomiast okazuje się, że jej połowa (!) kosztować będzie ponad trzy miliony. Double Fine będzie sprzedawać więc połowę gry mając nadzieję, że na zakup skusi się wystarczająca liczba osób, by można było ją dokończyć w całości... To chyba nie wymaga szerszego komentowania, prawda?

Po więcej informacji o Broken Age odsyłamy do poświęconego mu newsa, natomiast poniżej prezentujemy pierwszy zwiastun gry.

najnowsze