Nordic Games nowym posiadaczem praw do Darksiders, Red Faction oraz innych marek po THQ

Paweł Pochowski
2013/04/23 12:15

Zakończył się kolejny etap licytacji majątku należącego do upadłego THQ. Tym razem największe zakupy zrobiła firma Nordic Games i to właśnie w jej ręce trafiła większość gier.

Nordic Games nowym posiadaczem praw do Darksiders, Red Faction oraz innych marek po THQ

Zakupy zrobione przez Nordic Games łącznie opiewają na kwotę 4,9 miliona dolarów. Za tę cenę firma nabyła łącznie 150 indywidualnych SKU, wśród których znalazły się takie marki jak Darksiders, Red Faction, Juiced, MX vs. ATV, Destroy All Humans! czy Supreme Commander. Jeżeli nie kojarzycie nazwy nowego nabywcy to przypominamy, że był on odpowiedzialny za wypuszczenie na rynek m.in. The Book of Unwritten Tales, pecetowej wersji Alana Wake'a czy Painkiller HD. Sfinalizowanie transakcji oczekiwane jest 13. maja.

- W dłuższej perspektywie mamy zamiar raczej współpracować z oryginalnymi twórcami lub najlepszymi możliwymi deweloperami, zamiast tworzyć sequele czy dodatkową zawartość dla tych tytułów. Będziemy uważać, by nie rzucić się od razu na kilka wielomilionowych projektów finansowanych z naszej kieszeni. Będziemy chcieli kontynuować naszą dogłębną analizę każdej marki i w uważny sposób dobrać model finansowania nowych elementów dla nabytych przez nas serii - powiedział dyrektor wykonawczy Nordic Games Group AB, Lars Wingefors.

GramTV przedstawia:

Wygląda więc na to, że Nordic Games przede wszystkim będzie zorientowane na zlecanie prac zewnętrznym deweloperom oraz dokładne przeliczanie cyferek - wszystko po to, by się nie przeliczyć i za jakiś czas nie skończyć jak THQ.

Warto zauważyć, że na tej samej aukcji Homeworld trafiło w ręce Gearbox, a prawa do Drawn to Life oraz następcy w postaci The Next Chapter za kwotę 300 tysięcy dolarów nabyło 505 Games. Co ciekawe, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, Crytek USA nie nabył praw do Darksiders.

Komentarze
24
Usunięty
Usunięty
24/04/2013 10:30

Nordic jest także wydawcą polskiego "Deadfall Adventures" The Farm 51.

Usunięty
Usunięty
24/04/2013 10:30

Nordic jest także wydawcą polskiego "Deadfall Adventures" The Farm 51.

Usunięty
Usunięty
23/04/2013 22:36

Nordic wydaje swoje gry na GOG, więć może doczekamy się wreszcie możliwości zakupu Titan Quest czy Darksiders w tymże serwisie... Byłoby miło.
Trwa Wczytywanie