Star Wars: The Old Republic odżyło po przejściu na F2P

Patryk Purczyński
2013/03/21 22:47

System free-to-play okazał się zbawienny dla wielu masówek, które wcześniej były ciemiężone przez abonament. Reguła ta sprawdziła się także w przypadku Star Wars: The Old Republic.

Star Wars: The Old Republic odżyło po przejściu na F2P

- Od uruchomienia opcji free-to-play doliczyliśmy się dwóch milionów nowo stworzonych kont i tysięcy nowych graczy przystępujących do rozgrywki każdego dnia - poinformował Jeff Hickman, producent wykonawczy Star Wars: The Old Republic. Gwiezdnowojenna masówka BioWare'u po przyzwoitym starcie szybko zaczęła tracić subskrybentów, dlatego jej twórcy postanowili o przejściu na nowy model biznesowy już 11 miesięcy po premierze.

- Choć w internecie widać wyraźne różnice w poglądach na temat praktycznie każdego aspektu gier MMO, generalnie opinie graczy o nowych rzeczach w The Old Republic były bardzo pozytywne - stwierdził Hickman. - Nadal będziemy więc oferować nową zawartość w ośmiotygodniowych odstępach, a poza tym nie możemy się już doczekać zaplanowanej na wiosnę premiery pierwszego cyfrowego dodatku, Rise of the Hutt Cartel - podkreślił.

GramTV przedstawia:

- Z radością mogę również ogłosić, że będziemy niebawem wprowadzać kilka nowych funkcji, jak możliwość modyfikacji postaci, dzięki której będziecie mogli zmienić rodzaj fryzury, kolor oczu, figurę, a nawet gatunek swojej postaci, używając Cartel Coins. Opcję tę planujemy wprowadzić na początku lata - dodał.

Komentarze
12
Karfein
Gramowicz
22/03/2013 11:16

Gra jest fajna, ale tyle opcji wykroili we F2P, że chyba razem z Suomalainenką będziemy płacić, żeby móc sobie po ludzku pograć. Mieszanie gry postaciami abonamentowymi i nieabonamentowymi zaczyna tracić sens jeszcze w prologu.A faktycznie po spadku ceny abonamentu, da się żyć. Ale co tak późno z tą modyfikacją postaci?

Usunięty
Usunięty
22/03/2013 11:08

Singlowa gra z abonamentem, a jak nie placisz to okrojona maksymalnie z czego tylko sie da. Jeszcze mnie rozum nie opuscil.

Usunięty
Usunięty
22/03/2013 10:21

Gra tragiczna nie jest i można sobie pograć, ale te ograniczenia F2P są po prostu masakryczne. Nawet taką bzdurę jak ukrycie hełmu trzeba wykupić ze sklepu (no chyba że się płaci za abonament, wtedy nie)... A najlepsze w tym wszystkim jest to, ze jak skopana była optymalizacja na takim Aldeeranie, tak jest dalej. Co oni robili przez te wszystkie miesiące?
Trwa Wczytywanie