Dlaczego na nowego Thiefa musimy czekać tak długo?

Patryk Purczyński
2013/03/20 08:30
6
0

Twórcy Tiefa wystawiają fanów Garretta na prawdziwą próbę. Zapewniają jednak, że na taki "diament" warto czekać.

Dlaczego na nowego Thiefa musimy czekać tak długo?

Niemal cztery lata musieliśmy czekać od pierwszego oficjalnego komunikatu, że nowy Thief powstaje, do faktycznego przedstawienia produktu. A na tym katorga się nie kończy, bo mistrz złodziei powróci nie pod koniec tego, a dopiero w przyszłym roku. Na usta ciśnie się więc pytanie: dlaczego tak długo, ekipo Eidos Montreal?

- Kilka lat temu Eidos Montreal był studiem zdolnym pracować nad jednym projektem. Był nim Deus Ex: Bunt Ludzkości. Po zapowiedzi nowego Thiefa zaczęliśmy budować nowy zespół. Wiem, że ludzie będą wkurzeni, ale będę szczery - tworzenie na nowo takiej marki jak Thief nie odbywa się za pomocą pstryknięcia palcami - mówi producent Stephane Roy.

GramTV przedstawia:

- Zdaję sobie sprawę z tego, że ludzie muszą naprawdę długo czekać - wtóruje mu Stephane D'Astous, menedżer generalny Eidos Montreal. - Weźmy jednak taki diament - jego obróbka wymaga czasu. Thief to właśnie taki nasz diament, któremu trzeba poświęcić sporo czasu. To jak z kroczkami małego dziecka. Nie chcieliśmy niczego przyspieszać, niczego robić na siłę, robiliśmy za to wiele eksperymentów. Dopiero teraz wiemy, czym dysponujemy - dodaje.

Produkcję spowolniły też eksperymenty z widokiem z trzeciej osoby, a także inne pomysły, rzucane i odrzucane w zawrotnym tempie w początkowej fazie produkcji. Miejmy jednak nadzieję, że cierpliwość popłaci, a Thief okaże się godnym następcą słynnej serii.

Komentarze
6
porckypizgus
Gramowicz
20/03/2013 17:40

Dlaczego tyle trzeba czekać ? Bo nowa generacja tuż za rogiem i muszą się nagłabać kasiory więcej.

Usunięty
Usunięty
20/03/2013 17:01

> Deus Ex wcale nie jest wcale dopracowany ani bogaty w trescTo może graliśmy w inne gry?

Usunięty
Usunięty
20/03/2013 16:59

Problem w tym, że gry będące długi czas w produkcji BARDZO szybko się starzeją.
Trwa Wczytywanie