Informacje

Rozpoczęła się zbiórka na Elite: Dangerous

... Małgorzata Trzyna

Elite: Dangerous będzie kolejną częścią serii Elite. Frontier Developments ma nadzieję na zebranie kwoty w wysokości 1,25 miliona funtów.

Rozpoczęła się zbiórka na Elite: Dangerous - obrazek 1
Elite: Dangerous

Elite jest symulatorem stworzonym przez Davida Brabena i Iana Bella w 1984 roku na komputery BBC Micro i Acorn Electron. Jest to pierwsza produkcja, w której wykorzystano krawędziowe modelowanie w przestrzeni 3D, uznawana również za pierwszą grę z otwartym światem. Tytuł doczekał się kontynuacji: Frontier: Elite II, który został wydany w 1993 roku.

Najnowsza odsłona serii ma zaoferować wspaniałą grafikę, trójwymiarowy, proceduralnie generowany, otwarty świat oraz tryb multiplayer. Gracze będą zaczynali z niewielkim statkiem i skromnymi zasobami, a następnie wyruszą w kosmos, by handlować, łupić, stać się łowcami nagród i eksplorować, zdobywając w ten sposób bogactwo i sławę.

Gracze będą mogli wybierać, kto ma prawo odwiedzić ich świat, a następnie rywalizować lub współpracować ze sobą. Dołączanie nie będzie wymagało oczekiwania w lobby. Tryb multiplayer będzie wykorzystywał zarówno połączenie peer-to-peer, by zminimalizować lagi, jak i łączenie z serwerem.

Projektant David Braben przyznaje, że jest to gra, którą chciał zrobić od dłuższego czasu, i że studio zaliczyło kilka falstartów, poświęcając swoją uwagę innym projektom. Teraz jednak nadszedł właściwy moment, by wykorzystać pomysł, którego technologiczne podwaliny oraz projekt zostały już przygotowane.

Premiera Elite: Dangerous na PC przewidywana jest na marzec 2014 roku. Szczegółowe informacje o projekcie znajdziecie na stronie Kickstartera.

Najnowsze
Lubisz nas?