GREE przewiduje zacieranie się różnic między PC a smartfonami

Małgorzata Trzyna
2012/09/21 17:59

Podczas swojego wystąpienia na Tokyo Game Show CEO GREE, Yoshikazu Tanaka, stwierdził, że coraz więcej ludzi inwestuje w urządzenia mobilne, rezygnując z nowych pecetów, co może doprowadzić do połączenia tych platform.

GREE przewiduje zacieranie się różnic między PC a smartfonami

Szef GREE wspomniał również, że chciałby, by jego rozrastająca się firma produkowała gry przeznaczone dla odbiorców na całym świecie. Podkreślił, że jednym z kluczowych zagadnień będzie otwieranie lokalnych studiów w wielu regionach, dzięki czemu developerzy będą mogli trafiać w różne gusta odbiorców, przedstawiając zróżnicowaną ofertę.

Tanaka przewiduje, że w wielu rozwijających się państwach znacznie wzrośnie liczba posiadaczy smartfonów, ponieważ na ich zakup zdecydują się ludzie, którzy chcieli grać, lecz nie mieli do tej pory takiej możliwości.

GramTV przedstawia:

- Granica między PC a urządzeniami mobilnymi zaciera się, ten trend utrzymywał się w tym roku – powiedział Tanaka, dodając, że urządzenia mobilne błyskawicznie doganiają PC. – Nie będzie już tradycyjnych pecetów, smartfony i PC połączą się i staną się nową platformą.

Czy potraficie sobie wyobrazić to połączenie?

Źródło

Komentarze
52
Usunięty
Usunięty
14/11/2012 12:16

Wybaczcie jeżeli uznacie moją wypowiedź za wulgarną!...ale moim zdaniem, gry na smartfonie nadają się do poklikania podczas posiedzenia w kiblu.Brak precyzji (precyzyjnym narzędziem nie można nazwać klawiszy ekranowych) powoduje, że w dynamiczne gry bawi się bardzo słabo.Bez fizycznych klawiszy niestety smartfon leży pod tym względem.Żebyśmy mieli jasność. Jestem zadowolonym użytkownikiem Androida, przeszedłem na nim nawet Meta Gear Solid 1 na emularze PS One. Uważam jednak, że jest to zabawa dla wytrwałych.Po przerobieniu Fify, samochodowek różnej maści, Majesty, NOVA, 9mm, i wielu innych gier na smartfonie pozostały mi zainstalowane Samurai II Vengeance (ktory jest akurat świetny) i Cut the Rope. Nic nie widzę w Angry "Berds" ;) Telefon wyjmuję w celu pogrania tylko we wspomnianych wyżej okolicznościach :PPzdro

Usunięty
Usunięty
14/11/2012 11:11
Dnia 14.11.2012 o 10:36, Mohito napisał:

Widać, że nie próbowałeś grać na smartfonach.

Próbowałem, ba do tej pory gram na wykładach. Swoje zdanie podtrzymuję. Do gier zręcznościowych w 3D (a pod tą kategorię podpadają TPSy i FPSy, slashery i reszta) ekrany dotykowe się nie nadają.Do point''n''clicków i turowych cRPGów/strategii jak najbardziej, ale to komórkowa nisza. Sorry, ale taka jest prawda.

Usunięty
Usunięty
14/11/2012 10:36
Dnia 23.09.2012 o 11:11, Henrar napisał:

Jeżeli casualami nazwiemy przeciętnych użytkowników PCtów, którzy używają go do niewymagającej pracy, przeglądania Internetu i grania w takie gry jak saper - tak, to jest rozwiązanie dla nich.

Widać, że nie próbowałeś grać na smartfonach. Może do części gier faktycznie się nie nadają, ale np. Broken Sword przypomniałam sobie z przyjemnością. Na Galaxy Note śmiga aż miło!
Trwa Wczytywanie