Transmisja na żywo z lądowania Curiosity na Marsie na Xboksie 360

Małgorzata Trzyna
2012/08/04 21:06

Microsoft ogłosił, że na Xboksie 360 przy użyciu specjalnej aplikacji będzie można oglądać na żywo lądowanie pojazdu Curiosity na Marsie. Ma ono zakończyć się 6 sierpnia o 7:31 czasu polskiego.

Transmisja na żywo z lądowania Curiosity na Marsie na Xboksie 360

W panelu Mars Rover można obejrzeć nagrania od NASA oraz przeglądać dokumenty BBC Horizon, które w prosty sposób przekazują informacje na temat misji na Marsa. Można tam znaleźć piękną makietę misji CG i posłuchać muzyki z soundtracku Mass Effecta.

GramTV przedstawia:

W ubiegłym miesiącu NASA udostępniła darmową mini-grę Mars Rover Landing na Kinecta, która polega na takim manewrowaniu wirtualnym pojazdem Curiosity, by szczęśliwie wylądować nim na powierzchni czerwonej planety. Na czym ona polega? Możecie przekonać się, oglądając poniższe nagranie:

Źródło

Komentarze
59
Olamagato
Gramowicz
07/08/2012 16:21
Dnia 07.08.2012 o 10:10, Reddi napisał:

Ok, ja kończę dyskusję. Gdy mimo faktu, że Księżyc się oddala piszesz "Nie ma żadnego odpychania. Księżyc jest od 3,5 mld lat w ciągłym stanie spadania na Ziemię." to wiem, że nie ma co dłużej kopać się z koniem :)

Ruch eliptyczny na orbicie = stan ciągłego spadania. Pierwszy miesiąc pierwszego semestru astronomii lub fizyki na dowolnej uczelni.

Usunięty
Usunięty
07/08/2012 12:47

Co do przenoszenia Ziemi (tu na odleglosc orbity Marsa): zeby pokonac grawitacje Slonca (przesuwanie w polu grawitacyjnym wymaga energii, a grawitacja Slonca jest tu najwazniejszym czynnikiem) potrzeba 1.83e33J (e oznacza 10 do potegii) energii. Jesli wiki sie nie myli to w 2008 roku (calym) na swiecie zuzyto 4.74e20J. Roznica olbrzymia, ale samo slonce produkuje ok. 3.85e26J w ciagu sekundy. Wydaje wiec sie to mozliwe, chociaz osobiscie twierdze, ze terraformowanie i podroze gwiezdne dadza lepsze wyniki:).Wiec w okolo 3 lata slonce produkuje wystarczajaca ilosc energii do tego przedsiewziecia.Badania kosmosu nie rusza dopoki nie rozwiaze sie 2 najwazniejszych (wedlug mnie) kwestii:opoznienie w komunikacji - teleportacja kwantowa (teleportacja informacji, a nie materii) daje duze nadzieje, na razie odleglosc wynosi ok. 130 km, ale rekordy ostatnio byly bite dosyc czesto:) Umozliwi to sterowanie i, np.: naprawy (teraz praktycznie sie nie da niczego naprawic) w czasie rzeczywistym.Porzadne silniki - sa budowane dzisiaj prototypy, lub sa projektowane (w kazdym badz razie to nauka, a nie SF), kotre beda mogly doleciec do najblizszej gwiazdy (ok 5 lat swietlnych) - oczywiscie bezzalogowo, ew. z ludzmi jako rozmazana plama na scianie:) w rozsadnym czasie np.: 30 lat, ale w naszym Ukladzie Slonecznym bedziemy sie mogli dostac w kilka miesiecy gdziekolwiek.

Usunięty
Usunięty
07/08/2012 11:23

B E Z E D U R A.Chcą badać Marsa? Niech połączą siły z ESA. Austriacki pracownik ESA przeprowadził udany eksperyment, które efektem była sztucznie wygenerowana grawitacja. Narazie jest generowana wzdłuż osi obrotu torusa, ale jak uda się wygenerować siłę prostopadłą do osi obrotu to już kompletne rozwiązanie. Powiększyć XX razy i wpakować na statek i cichutko poleci bez huku i słupa ognia jak przestarzałe wahadłowce. Ale nie... zamiast współpracować to każdy sobie... ludzie :/




Trwa Wczytywanie