Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

SEGA ujawnia garść interesujących statystyk z Total War: Shogun 2

Patryk Purczyński
2012/03/22 08:43

Ilu samurajów poległo na placu boju? Który klan cieszy się największą popularnością? Te i kilka innych ciekawostek statystycznych z Total War: Shougun 2 zaprezentowała SEGA.

SEGA ujawnia garść interesujących statystyk z Total War: Shogun 2

Tuż przed premierą samodzielnego dodatku Zmierzch Samurajów do Total War: Shogun 2 SEGA postanowiła pochwalić się liczbami z podstawowej wersji gry. Firma chce w ten sposób unaocznić zaangażowanie, jakie przez ostatni rok towarzyszyło zmaganiom wirtualnych samurajów. Rzućmy zatem okiem na ujawnione statystyki:

  • Przekupieni generałowie - 10,5 miliona
  • Samurajowie zabici podczas walki - 159 miliardów (gdyby ułożyć ich wzdłuż jeden przy drugim, dotarłoby się na Księżyc i z powrotem. 45 razy)
  • Łączny czas gry - 1754 lata
  • Wyszkoleni samurajowie - 393 miliardy (56 razy więcej niż wynosi liczba ludzi)
  • Średnia liczba kampanii rozegranych przez jednego gracza - 7,1
  • Najczęściej wybierany klan - Shimazu
  • Liczba wszczętych zamieszek - 10,4 miliona
  • Bitwy stoczone podczas kampanii - 200 milionów
  • Liczba generałów zabitych przez ninja - 24 miliony (trzykrotność populacji Nowego Jorku)

Przypominamy, że za nami Weekend z grą Total War: Shogun 2 - Zmierzch Samurajów. Jeśli go przegapiliście, a interesujecie się samodzielnym dodatkiem do strategii Creative Assembly, gorąco zachęcamy, byście nadrobili te zaległości.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
Muradin_07
The King of Iron Fist
22/03/2012 09:55

Samurajowie zabici podczas walki - 159 miliardówPróbuję sobie taką liczbę wyobrazić i ni da rady... Lubię takie statystyki z gier, bo zawsze sobie fajnie poczytać ile to ludzie porąbali ludzi w wirtualnym świecie.

dariuszp
Gramowicz
22/03/2012 09:46

Ciekawe ilu samurajów zakończyło życie honorową śmiercią od miecza moich ludzi :P Chyba jedyna gra która od czasów Shoguna 1 nigdy mi się nie znudziła :-) Jak nie mam nic ciekawego do pogrania to zawsze odpalam jakąś część Total War.Mam nadzieje że kiedyś pojawi się również Rome 2 :-) Po tym co pokazali przy Shogun 2 jestem pewny że wyszło by tak że czapki z głów.Fakt faktem w grze komputer ma sporą przewagę (armie których w praktyce nie powinni być w stanie utrzymać itp) ale jak to zawsze mówię - lepiej żeby gra była zbyt trudna jak zbyt prosta.