Informacje

Twórcy Stalkera 2: Zrobimy co w naszej mocy, by dalej istnieć

20

W weekend wyszło na jaw, że przyszłość studia GSC GameWorld zawisła na włosku. Oficjalne oświadczenie miało ujrzeć światło dzienne dziś - i tak też się stało. Nie wyjaśnia ono jednak zbyt wiele.

Twórcy Stalkera 2: Zrobimy co w naszej mocy, by dalej istnieć - obrazek 1

- Zrobimy co w naszej mocy by dalej istnieć. Tym niemniej, w tej chwili nic nie jest pewne - to treść krótkiego oświadczenia, jakie opublikowali przedstawiciele GSC GameWorld na swoim Twitterze. Słowa te odnoszą się do weekendowych doniesień, według których ukraińskie studio zostanie (lub już zostało) zamknięte.

W zeszłym tygodniu serwis UkraNews.com podał, że założyciel GSC GameWorld, Siergiej Grigorowicz, zdecydował o zamknięciu studia. Mówiło się , że rozwiązanie ekipy ma nastąpić z nieznanych bliżej powodów osobistych Grigorowicza. Miało to być związane z niezadowalającymi postępami w pracach nad aktualnym projektem ukraińskiej załogi, S.T.A.L.K.E.R. 2

Dzisiejsze oświadczenie jest światełkiem w tunelu dla tych, którzy czekają na premierę wspomnianej strzelaniny. Nie ulega bowiem wątpliwości, że wraz z zamknięciem GSC GameWorld szanse na ukazanie się gry S.T.A.L.K.E.R. 2 spadną niemal do zera.

20 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Maciej2801

ale i tak nie wiadomo co się dzieje ze studiem czy KGB działa czy coś innego

Odpowiedz
BATONEK6

- Kilka milionów sprzedanych S.T.A.L.K.E.Rów
- Lojalna i oddana społeczność graczy i modderów
- Sukces w wykonaniu gry naprawdę ambitnej. (Symulacja życia na dość dużym terenie. Klimat, który dosłownie zmusza do grania w S.T.A.L.K.E.Ra)
Nie roumiem powodu zamknięcia GSC... zwłaszcza, że tych osiągnięć mogło by pozazdrościć niejedno studio. Najgorsze jest to, że to wydarzenie to początek upadku ambitnych i ekskluzywnych produkcji na PC... przynajmniej ja tak to widzę.

Odpowiedz
G Maciej2801

Bo tam jest Ukraina i tam się płaci ogromne łapówki wszystkim. Ponoć państwo chciało ich przejąć bo za duży zysk maja i to nie idzie do pasibrzuchów tylko do studia

Odpowiedz
nikiel25

Jestem wielkim fanem serii i mam nadzieję że mimo problemów ekipa podoła!

Co do Pana pepsiego to polecam do zagrania S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci, imo najlepszy ze wszystkich.
, a czyste niebo...uznajmy że go nie było ;p

Odpowiedz
G plojtus3

NIEEE!!! :) a tak serio to by było szkoda... grałem we wszystkie częsci i dalej do nich wracam i odkrywam na nowo.

Odpowiedz
Bulkers86

Pepsi twoje ostatnie komenatrze z kilku dni zaczynają się tak samo :)

"Wielkim fanem <insert name> nie jestem, ale"

Czego fanem jesteś ^_^?

Odpowiedz
towarzysz90

niech uciekają do nas :D

Odpowiedz
G marekl1975

STALKER jest zbyt poważnym tytułem, aby tego nie przejęło inne studio. Tak popularny tytuł = bardzo pewny zarobek. A zarobić każdy chce! tym samym mam nadzieję, że zmiana studia najwyżej tylko opóźni wydanie gry STALKER 2.

Odpowiedz
G kotlecik5

Ja tam za nich dalej trzymam kciuki i mam nadzieję, że mimo wszystko się jakoś wybiją i Stalker 2 się jednak pojawi...

Odpowiedz
BATONEK6

> STALKER jest zbyt poważnym tytułem, aby tego nie przejęło inne studio. Tak popularny
> tytuł = bardzo pewny zarobek. A zarobić każdy chce! tym samym mam nadzieję, że zmiana
> studia najwyżej tylko opóźni wydanie gry STALKER 2.
Chciałbym wierzyć w to co piszesz ... ale, który deweloper chciałby się zmierzyć z takim wyzwaniem i nie zawieść fanów serii ? Bo jak dla mnie Zonefield, Call of Zone: Modern Stalker albo The Staker Tales: Prypiat były by czymś gorszym niż śmierć serii.

Odpowiedz
1t4chi

czytałem ostatnią wiadomość o zamknięciu studia i normalnie uroniłem łzy... mam szczerą nadzieję i wiarę w to iż nowy stalker powstanie zaś GSC nie zostanie zamknięte.. w końcu utrata jednej z niewielu SERII gier na pc które mają w sobie to coś co po prostu bije cie po twarzy knebluje nogi i każe ci grać jeszcze kilka godzin...
poza tym zmiana studia na bardziej zamerykanizowane była by najgorszym błędem.. już metro2033 i dochodzi następne...

Odpowiedz
G SarenkaB

Pierwszy Stalker to była swoja gra. Chociaż bugów i małych głupot było w niej pełno to mało co mogło się z nią równać pod wieloma względami. Również dość specyficzna, ale moim i pewnie całej rzeszy fanów genialna.
Tym bardziej niesmak budzi we mnie fakt że zamykają studio które odniosło sukces i znalazło własną nisze kiedy na wolności jest jeszcze tylu partaczy.

Nazwa newsa nadaje się na tytuł jakiegoś psychodelicznego kawałka btw.

Odpowiedz
G Leos8

Umierajcie, ambitne gry, umierajcie.
Życia w tym świecie nie znajdziecie,
Konsumpcja i masy wybitnych zalewają,
Ambicja i kreatywność powoli umierają,
Zostanie schemat - powielany i sprzedawany
A wy ambitni powiecie "umieramy".

Szkoda naprawdę niezwykłej gry. Szkoda. Mam nadzieję, że seria kiedyś wróci równie klimatyczna i wielka jak poprzedniczki.

Odpowiedz
Snake08

No cóż, z tej okazji chyba znów przeczytam Piknik...

Odpowiedz
G sirufok

Taka wspaniała seria, tak znienacka wisi nad przepaścią... Przykro czytać te informacje, bo w Stalkery przegrałem naprawdę masę godzin i chętnie wydłużyłbym ten czas przy kolejnej części. Mam nadzieję, że jakoś się ta sprawa ułoży i jednak nowy Stalker zostanie wydany.

Odpowiedz
G FranTheMan

> Chciałbym wierzyć w to co piszesz ... ale, który deweloper chciałby się zmierzyć z takim
> wyzwaniem i nie zawieść fanów serii ? Bo jak dla mnie Zonefield, Call of Zone: Modern
> Stalker albo The Staker Tales: Prypiat były by czymś gorszym niż śmierć serii.
Nie rozumiem twojego rozumowania. Chyba lepiej spróbować, jak się uda to się cieszyć - a jak gniot, to zapomnieć. To tylko gry :)

Odpowiedz
Grey_Wolf

> a jak gniot, to zapomnieć. To tylko gry :)
Ciężko zapomnieć gdy kilka milionów imbecyli przypomina ci o jego istnieniu prawie na każdym kroku.

Odpowiedz
G Kadaj

Zupełnie nie trawię tej serii, więc nie będę tęsknił. ;p

Odpowiedz
G Muradin_07

Oby, bo nowego Stalkera chciałbym zobaczyć u siebie w napędzie jak najszybciej :)

Odpowiedz
G Mysurek

A dobrze im tak, po fenomenalnej 1 części przyszedł czas na zbugowanego do granic możliwości "Czyste niebo" którego przez te bugi nie ukończyłem a kończąc na "Zew Prypeci" który był tak krótki i liniowy że to pojęcie moje przeszło.

Odpowiedz