Hard Reset na siedmiominutowym gameplayu

Adam Berlik
2011/08/16 08:01
19
0

Hard Reset, czyli FPS tworzony przez polskie studio Flying Wild Hog doczekał się nowego gameplayu. Poniższy materiał wideo udowadnia, że twórcy czerpią inspirację z klasyków gatunków.

Hard Reset na siedmiominutowym gameplayu

Należy zaznaczyć, że filmik został zarejestrowany przez dziennikarzy serwisu Kotaku i, rzecz jasna, pochodzi z dema Hard Reset przygotowanego z myślą o mediach. Myszasty również miał okazję zagrać we wspomniany tytuł i oczywiście podzielił się swoimi pierwszymi wrażeniami.

Co ciekawe, prace nad Hard Reset mają się ku końcowi, a do premiery pozostało zaledwie kilka tygodni. Zanim to jednak nastąpi, zagramy w demo. Gra trafi na sklepowe półki już we wrześniu, wyłącznie na PC, gdyż jest za ciężka na pięcioletnie konsole.

GramTV przedstawia:

Komentarze
19
szypek26
Gramowicz
17/08/2011 01:15
Dnia 17.08.2011 o 00:58, john_smith napisał:

mam wrazenie, ze ta bron zostawiajaca miny elektryczne jest zbyt przepakowana, gosc porozstawial je i prawie nikt nie przezyl, troche za prosto

Z tego, co wiem, to w tej scenie boss jest otoczony gromadką najsłabszych przeciwników w grze - ot, takiego mięsa armatniego. Jeśli to prawda, to nic dziwnego, że paskudy padały jak muchy ;p

john_smith
Gramowicz
17/08/2011 00:58
Dnia 16.08.2011 o 11:36, Tenebrael napisał:

1. Liczyłem jednak na to, że zmiana trybu broni będzie powodowała choć lekkie zmiany w jej wyglądzie. A dostaniemy jedynie dwa modele.

sa lekkie zmiany w wygladzie, bardzo lekkie :)

Dnia 16.08.2011 o 11:36, Tenebrael napisał:

2. Cyberpunk cyberpunkiem, ale otoczenie w grze wygląda niesamowicie monotonnie...

ja wiem? pokazali tylko kilka urywkow, deus ex wyglada wg mnie znacznie gorzej i ludzie nie narzekaja zbytnioja z negatywnych rzeczy ktore zauwazylem to to, ze gra wydaje sie byc za prosta, moze nagrywajacy gral na easy albo gral na pamiec i to dlatego tak to wyglada, poza tym mam wrazenie, ze ta bron zostawiajaca miny elektryczne jest zbyt przepakowana, gosc porozstawial je i prawie nikt nie przezyl, troche za prosto, poza tym dla mnie gra super :)

Zgreed66
Gramowicz
17/08/2011 00:44
Dnia 17.08.2011 o 00:39, AnthorLord napisał:

tylko dwie bronie? Lenistwo

Dokształć się. Jedna broń robi za 10.

Dnia 17.08.2011 o 00:39, AnthorLord napisał:

Tylko na PC? Lenistwo!

Taaa, bo to od lenistwa. yhy

AnthorLord
Gramowicz
17/08/2011 00:39
Dnia 16.08.2011 o 09:34, NeMo-PL napisał:

taki s-f w roli painkillera :) oby były stare dobre tryby ctf itp. mam nadzieję że multi będzie bardzo podobny do serii gier Quake :)

W klimacie lub w typie, nie w roli!Już od jakiegoś czasu trąbią, że multi nie będzie.Jak dla mnie nudy, nie mój klimat z oprawą i klimatem, tylko dwie bronie? Lenistwo! Tylko na PC? Lenistwo! Polska, ale dla mnie od jakiegoś czasu to już nie wystarcza żebym pobiegł do sklepu.

Niflheim
Gramowicz
16/08/2011 15:44

Meh. Fajny klimat i całkiem ładna grafika, ale chyba tylko tyle dobrego mogę póki co powiedzieć o tej grze. Zapowiada się na przeciętniaka.

Alehor
Gramowicz
16/08/2011 12:28

Mi się podoba - klimat bardzo fajny, efektowne hologramowe interfejsy przy vending maszinz ;pBoli mnie tylko mała interakcja z otoczeniem, a jeśli już jakaś występuje to niech nie opiera się ona na waleniu co 5 metrów w generatory z prądem, które popieszczą naszych przeciwników

Phobos_s
Gramowicz
16/08/2011 12:19

A mnie się tam podoba :)Fakt korytarze są widoczne gołym okiem, ale trudno jakoś się przemęczę :) Te roboty jako przeciwnicy też są tak trochę przedstawione są jakby z innej bajki. Powinny być trochę bardziej mroczne, ale może to kwestia że to demo i dalej będzie fajniej.Cała reszta jest interesująca i klimat trochę taki Blade Runnerowy.Czekam na jakieś pre-ordery żeby zorientować się w cenie. Staro szkolne strzelanki powracają do łask :)

absmak
Gramowicz
16/08/2011 12:16
Dnia 16.08.2011 o 12:03, Tenebrael napisał:

Tu chyba się jedynie nie zgodzę. Właśnie na obecnym rynku brakuje dobrych singlowych pozycji. Gier nastawionych na multi jest cała masa, a stanowiska "liderów" - mocno obsadzone i obmurowane. Dlatego uważam, że właśnie nastawienie na singla byłoby szansą dla nowej produkcji. Inna sprawa, czy HR tą szansę wykorzysta...

Owszem, brakuje gier "czysto singlowych" (chociaż nie jest aż tak źle, jakby się mogło wydawać), ale Hard Reset to typowa strzelanina, jatka czy jak tam zwał, bez jakiś wyższych celów czy treści do przekazania (chyba, że się mylę, ale wątpię). A takie gry wręcz idealnie nadają się na rozgrywkę multiplayer. Zwłaszcza w starym stylu. To nie będzie raczej gra, którą po ukończeniu od razu uruchomisz 2 raz. Ot, przejdziesz w te kilka godzin i odłożysz na półkę. Multiplayer mógłby zapewnić nie kilka godzin rozgrywki, a kilkanaście bądź nawet kilkadziesiąt. A to robi różnicę. Oczywiście, jako dodatkowy tryb, gdzie esencją wciąż byłby singiel.

Tenebrael
Gramowicz
16/08/2011 12:03

Muszę się z większością tego, co napisałeś, zgodzić.

Dnia 16.08.2011 o 11:49, absmak napisał:

Graficznie prezentuje się naprawdę przyzwoicie, choć między bajki można włożyć stwierdzenie, że "konsole na to za słabe".

Czy ja wiem, czy między bajki? Choć fakt, że np taki Bulletstorm, przy wszystkich jego wadach, wyglądał lepiej, a na konsolach poszedł bez problemu. Więc możesz mieć tu pewną dozę racji.

Dnia 16.08.2011 o 11:49, absmak napisał:

Przede wszystkim wszystko to jakieś takie sterylne - cały czas miałem poczucie, że nic się nie dzieje. Ok, walka z przeciwnikami, ale poza tym - jakoś tak pusto, nic się nie dzieje, nudno.

Nawet moim zdaniem nie tyle, że nudno, co monotonnie. Wciąż to samo i to samo, w kółko.

Dnia 16.08.2011 o 11:49, absmak napisał:

Sami przeciwnicy - roboty... nie podoba mi się. Dla mnie fps to pot, krew i łzy ;) Gdyby chociaż jakiś olej z nich wylatywał czy coś innego...nie, nie pasuje mi to.

Dla mnie to akurat roboty nie problem, ale fakt, brakuje jakiegoś urozmaicenia, stopniowego zniszczenia czy coś.

Dnia 16.08.2011 o 11:49, absmak napisał:

Konstrukcja poziomów to zwykłe korytarze. Oglądając ten materiał ma się wrażenie totalnego braku swobody. Ja rozumiem, że oldschool, gdzie wszystko opierało się na względnie wąskich korytarzach i prostackiej rozgrywce, ale...

Właśnie tutaj mam wrażenie, że developer opacznie pojmuje pojęcie "oldschoolu". Owszem, oldschool to sporo wąskich korytarzy, jednak korytarzy powiązanych, poplątanych, z dość sporą swobodą wyboru. Tu natomiast mam wrażenie, jakby wzięto to, co najgorsze z oldschoolu i również to, co najgorsze z nowomodnych strzelanin. Ale to tylko demo, więc...

Dnia 16.08.2011 o 11:49, absmak napisał:

Zachwalane elementy otoczenia, które można wykorzystać do walki są powtarzalne i tym samym monotonne. Z pewnością w pełnej wersji będzie ich więcej, ale to nie zmienia faktu, że skrypt tu skryptem pogania.

Też się zgodzę. Żeby te elementy chociaż były różnorodne, żeby choćby inny kształt miały. A choćby i sam kolor różny. A tu wygląda to tak, jakby w edytorze hurtowo dodali jeden element razy kilkanaście.

Dnia 16.08.2011 o 11:49, absmak napisał:

No i na koniec - brak multiplayera. Poważnie? Taka gra aż prosi się o multiplayer w starym stylu. Jego brak jest ogromną wadą. Dlaczego? Ponieważ to właśnie multi może zapewnić tej grze dłuższe życie.

Tu chyba się jedynie nie zgodzę. Właśnie na obecnym rynku brakuje dobrych singlowych pozycji. Gier nastawionych na multi jest cała masa, a stanowiska "liderów" - mocno obsadzone i obmurowane. Dlatego uważam, że właśnie nastawienie na singla byłoby szansą dla nowej produkcji. Inna sprawa, czy HR tą szansę wykorzysta...

Dnia 16.08.2011 o 11:49, absmak napisał:

Jak na debiut nowego studia i produkt niskobudżetowy - jest naprawdę ok. Jak na produkt z wyższej półki - nie bardzo. Jeśli cena będzie atrakcyjna (max. 10 dolarów/euro) a gra dostępna na Steam - możliwe, że sprawdzę. Ale jestem nastawiony dość sceptycznie. Wieje nudą.

Mi by starczyło, by cena nie przekraczała 70 zł. Jak na taką luźną produkcję uważam, że to całkiem sensownie.

absmak
Gramowicz
16/08/2011 11:49

Graficznie prezentuje się naprawdę przyzwoicie, choć między bajki można włożyć stwierdzenie, że "konsole na to za słabe". Uwagi mam do samej konstrukcji gry i rozgrywki.Przede wszystkim wszystko to jakieś takie sterylne - cały czas miałem poczucie, że nic się nie dzieje. Ok, walka z przeciwnikami, ale poza tym - jakoś tak pusto, nic się nie dzieje, nudno.Sami przeciwnicy - roboty... nie podoba mi się. Dla mnie fps to pot, krew i łzy ;) Gdyby chociaż jakiś olej z nich wylatywał czy coś innego...nie, nie pasuje mi to.Konstrukcja poziomów to zwykłe korytarze. Oglądając ten materiał ma się wrażenie totalnego braku swobody. Ja rozumiem, że oldschool, gdzie wszystko opierało się na względnie wąskich korytarzach i prostackiej rozgrywce, ale...Zachwalane elementy otoczenia, które można wykorzystać do walki są powtarzalne i tym samym monotonne. Z pewnością w pełnej wersji będzie ich więcej, ale to nie zmienia faktu, że skrypt tu skryptem pogania.No i na koniec - brak multiplayera. Poważnie? Taka gra aż prosi się o multiplayer w starym stylu. Jego brak jest ogromną wadą. Dlaczego? Ponieważ to właśnie multi może zapewnić tej grze dłuższe życie.Jak na debiut nowego studia i produkt niskobudżetowy - jest naprawdę ok. Jak na produkt z wyższej półki - nie bardzo. Jeśli cena będzie atrakcyjna (max. 10 dolarów/euro) a gra dostępna na Steam - możliwe, że sprawdzę. Ale jestem nastawiony dość sceptycznie. Wieje nudą.

Tenebrael
Gramowicz
16/08/2011 11:36
Dnia 16.08.2011 o 09:40, Nalfein napisał:

Nie będzie multi...

I bardzo dobrze. Ostatnimi czasy tytułów z nastawieniem na multi i potraktowanym po macoszemu singlem było, brzydko mówiąc, do zarzygania. Czas wreszcie na porządną grę dla solowego gracza.Choć szczerze, to po tym trailerze sam już nie wiem, czy inwestować w Hard Reset. Niby fajnie, niby ok, ale... cóż:1. Liczyłem jednak na to, że zmiana trybu broni będzie powodowała choć lekkie zmiany w jej wyglądzie. A dostaniemy jedynie dwa modele.2. Cyberpunk cyberpunkiem, ale otoczenie w grze wygląda niesamowicie monotonnie...3. ...wrogowie zresztą też. Choć może to być, podobnie jak pkt. 2, wynikiem faktu, że pochodzą z jednego tylko levelu. Ale mimo wszystko...4. Korytarzowość rozgrywki. Do tego stopnia, że owe "tunele" aż biją po oczach.Ogólnie, wieje monotonią i taką jakąś... nijakością.

kanthall
Gramowicz
16/08/2011 11:31

tam w filmiku było achievement unlocked. to znaczy że gra trafi na steam z osiągnięciami? ktoś to może potwierdzić :) ?

sirufok
Gramowicz
16/08/2011 10:07

Wygląda nad wyraz efekciarsko;)

Hulk131
Gramowicz
16/08/2011 09:59

Się okaże, lubie klimaty s-f. Ciekawe ile to będzie kosztować.

kodi24
Gramowicz
16/08/2011 09:44

Imo słabizna;

Nalfein
Gramowicz
16/08/2011 09:40
Dnia 16.08.2011 o 09:34, NeMo-PL napisał:

taki s-f w roli painkillera :) oby były stare dobre tryby ctf itp. mam nadzieję że multi będzie bardzo podobny do serii gier Quake :)

Nie będzie multi...

NeMo-PL
Gramowicz
16/08/2011 09:34

taki s-f w roli painkillera :) oby były stare dobre tryby ctf itp. mam nadzieję że multi będzie bardzo podobny do serii gier Quake :)

90388315
Gramowicz
16/08/2011 08:34

Wygląda super. Szkoda, że nie ma zniszczalnego środowiska (Bad Company 2 troche do tego przyzwyczaił) ale sam gameplay wygląda obłędnie. STARA SZKOŁA SIE KŁANIA

dariuszp
Gramowicz
16/08/2011 08:12

Nie ma dinozaurów. Ale poza tym to jest ok.