News

Żywa gotówka w Diablo III - Blizzard zaopiekuje się handlem przedmiotami

Patryk Purczyński, 01.08.2011 11:58 74

Transakcje sprzedaży i zakupu przedmiotów w Diablo III przybiorą charakter oficjalny. Blizzard tłumaczy, że proceder i tak by istniał, a firma może w ten sposób zabezpieczyć klientów.

Liczne źródła donoszą, że Blizzard zdecydował się na dodanie serwisu aukcyjnego do Diablo III, za pośrednictwem którego gracze będą mogli za prawdziwą gotówkę kupować i sprzedawać przedmioty ze wspomnianego hack'n'slasha. GameSpy cytuje Roba Pardo, który podczas prezentacji miał powiedzieć: - Ludzie i tak by to robili, a dzięki temu my możemy to zabezpieczyć.

Słowa te pokrywają się z oficjalnym oświadczeniem Blizzarda: "Oparta na przedmiotach natura Diablo zawsze skutkowała istnieniem aktywnego ekosystemu handlowego. Dużą rolę w tych transakcjach odgrywały niepewne firmy zewnętrzne. Doprowadziło to do wielu problemów w kwestii obsługi klienta jak i doświadczeń płynących z gry, z którymi musieliśmy się liczyć. Naszym głównym celem względem domu aukcyjnego w Diablo III jest zapewnienie każdemu podstaw dla bezpiecznych, udanych i przystępnych działań ekonomicznych graczy".

Jak podaje z kolej GameSpot, wspierane będą różne waluty. Czy znajdzie się wśród nich także złoty - tego na razie nie wiadomo. Ten sam serwis ujawnia, że dostępna będzie opcja natychmiastowego zakupu oraz automatycznego składania ofert. Z niepotwierdzonych doniesień wynika, że dopuszczony zostanie handel zarówno uzbrojeniem, jak i całymi postaciami. MMO-Champion podkreśla natomiast, że kupować przedmioty będzie można także za złoto uzbierane w świecie gry (dzięki mistrzukrak i Jazz5).

Teraz mniej przyjemna część - Blizzard będzie pobierał opłaty za wystawienie przedmiotów, tak jak robią to popularne serwisy aukcyjne. Rob Pardo tłumaczy, że ma to zapobiec pojawianiu się setek ofert z nikomu niepotrzebnymi znaleziskami. Transakcje mają być przeprowadzane anonimowo. Wprowadzenie tej funkcji nie oznacza pożegnania się z bezgotówkowymi wymianami między znajomymi. Te nadal mają być dopuszczone.

Data premiery Diablo 3 jest już znana! Czytaj więcej o Diablo 3

najnowsze