Tak wygląda Chrome Engine 5, czyli nowe screeny z Dead Island

Adam Berlik
2011/02/18 08:24
30
0

Po trailerze i szczegółach nt. Dead Island przyszedł czas na galerię screenów. W sieci pojawiło się siedem zupełnie nowych obrazków z nowej gry Techlandu.

Tak, jak zapowiadają twórcy, wyspa jest magnesem na turystów - zdjęcie mogłoby trafić do katalogu biura podróży, gdyby nie krew znajdująca się koło basenu.

Kobieta wyposażona w siekierę - możemy podejrzewać, że pojawi się ona wśród grywalnych postaci.

Przemiana w zombie następuje w najmniej odpowiednim momencie. Czyżby bohater wrócił do hotelu po całym dniu wylegiwania się na plaży?

Ten obrazek potwierdza, że przeciwników będziemy obezwładniać przy pomocy rury. Mam nadzieję, że nie znajdziemy jej ot tak, na podłodze, lecz będziemy musieli ją skądś wyrwać (to w końcu survival horror).

Wyspa będzie charakteryzowała się dość pokaźnymi rozmiarami. Na zdjęciu widzimy jedynego z dotychczas potwierdzonych bohaterów, czyli byłego rapera Sama B.

Rozgrywka skupi się nie tylko na bezmyślnej sieczce, ale także na osobistych przeżyciach bohaterów.

Kobietę z drugiego obrazka widzimy również na tym screenie, lecz tym razem atakuje wrogów za pomocą miecza samurajskiego.

Dead Island ukaże się latem na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3.

GramTV przedstawia:

Komentarze
30
Qrchuck95
Gramowicz
19/02/2011 08:53

ostatni screen. czy szpital psychiatryczny opodal ekskluzywnego hotelu to dobry chwyt marketingowy, bo jakoś mi się nie wydaje żeby w domach ludzie trzymali goryla* zawiniętego w kaftan bezpieczeństwa.* nie chodzi mi o małpe

kodi24
Gramowicz
18/02/2011 15:16

Hahaha, zapewne xD

Zekzt
Gramowicz
18/02/2011 14:47

Grafika całkiem ok, trochę słabe cienie na 2 screenach [lekka pikseloza] ale gra powstaje także na konsole więc engine musi być uniwersalny, ram technologie przeskoczy, co imho jest plusem bo wiem że raczej na 99% na swoim sprzęcie tez zagram na full detalach =)Widać też ciężki klimat [scena na basenie daje do myślenia], może to będzie w końcu ten duchowy spadkobierca idei z The Walking Dead... oby tu wszystko wypaliło to będziemy mieli mega hicior.

Blasting_Power
Gramowicz
18/02/2011 14:43
Dnia 18.02.2011 o 10:55, Cybertrash napisał:

A co do Dead Island... Wszystko fajnie, tylko... nie bardzo mi odpowiadają zombiaki w klimatach z pierwszego Far Cry... Palmy, sielanka i...flaki plus smród rozkładu? Eee tam.

A moim zdaniem właśnie to świetny pomysł. Na tym to polega, że miała być sielanka, a nastąpiła inwazja zombie.

Blasting_Power
Gramowicz
18/02/2011 14:41
Dnia 18.02.2011 o 13:36, kodi24 napisał:

Fajnie to wszystko wygląda, kudosy dla Techlandu za kawał dobrej, programistycznej roboty. Ciekawi mnie tylko jak to będzie z animacjami- zapowiadano, że będzie można rozczłonkowywać niemilca "warstwowo", czyli zadawać co raz to głębsze rany ukazujące mięsiwo a potem kości. Mam nadzieję, że połączą to z sugestywnymi reakcjami trafionego oponenta, adekwatnymi do zadanych obrażeń (a nie że np. walisz bydlaka łomem w korpus odsłaniając wątrobę, a ten ledwie drgnie);

Może to zombiak-student? :P

kodi24
Gramowicz
18/02/2011 13:36

Fajnie to wszystko wygląda, kudosy dla Techlandu za kawał dobrej, programistycznej roboty. Ciekawi mnie tylko jak to będzie z animacjami- zapowiadano, że będzie można rozczłonkowywać niemilca "warstwowo", czyli zadawać co raz to głębsze rany ukazujące mięsiwo a potem kości. Mam nadzieję, że połączą to z sugestywnymi reakcjami trafionego oponenta, adekwatnymi do zadanych obrażeń (a nie że np. walisz bydlaka łomem w korpus odsłaniając wątrobę, a ten ledwie drgnie);

Koski
Gramowicz
18/02/2011 13:09

Kto wie, może niedługo ujawnią jakieś informacje o Warhound?

kodi24
Gramowicz
18/02/2011 12:31

Dokładnie o to mi chodziło, ale skoro twórcy gry -hipotetycznie- mieliby to olać, to postaje tylko jak najlepszy kompromis, a o taki ciężko;@gienek1: RE 4 ukończyłem na klawie+mysz. Napisałem o RE2, bo ta w ogóle nie obsługiwała myszy (a sama obsługa ewidentnie była bardziej kłopotliwa niż na padzie), ale dla chcącego nic trudnego :) Z tej perspektywy można się przyzwyczaić do wszystkiego, ale jak się nie potrafi (albo jak w/w aspekt frustruje i zniechęca mimo miodności samej gry) to po co się męczyć?;@Cybertrash: W RE 2 mysz jest zbędna, ale chodziło mi raczej o komfort samej gry, któy na klawie był niski jak taboret Kaczyńskiego. W RE4 mysz mi działała, więc zanim odpłyniesz w oparach gimnazjalnej ekstazy podpowiem Ci kontekst mojej wypowiedzi- po czymś tak uporczywym jak sterowanie klawą w RE2, sterowanie RE4 było niemalże jak katharsis. To odpowiedź na aluzję jakoby ja -odwieczny fan RE- nie byłby w stanie ogarnąć sterowania RE4 na pc, podczas gdy w ogóle nie sprawiało mi to problemów;

gienek1
Gramowicz
18/02/2011 11:59
Dnia 18.02.2011 o 11:05, Lucas162 napisał:

Ja jakoś przeszedłem RE4 na PC i o dziwo dało się tam grać myszką.

A potem się obudziłeś oblany zimnym potem...;) W RE4 na PC całe namierzanie przeciwnika odbywa sie z klawiatury i po prostu NIE DA sie tak grac (no chyba,ze jesteś jakims wyjatkowo "porytym" masochista;))! Na myszce to jedynie możesz sobie w menu poklikac,a i to chyba tylko w jednym miejscu!xD ...Nie mozna więc używac tzw." kontrolerów PC" do grania w RE4-i tak trzeba podłączyc pada zeby pogra na kompie-z tego właśnie zasłynęła ta "konwersja na PC";)No ale dośc juz tego offtopu-miejmy nadzieję,że tak jak pisało kilka Osób powyzej-nie ma się co martwic o sterowanie w "dzisiejszych czasach". Przepraszam za rozpetanie tej "jałowej dyskusji"...

Big_Boss
Gramowicz
18/02/2011 11:36

Ha! Wiedziałem! Gra nie jest martwa i trzyma się dobrze :) Niech jeszcze zapowiedzą Warhound i będzie sw33t :D

Tooya_Husky
Gramowicz
18/02/2011 11:32

Co do grafiki to ogolnie wyglada ladnie, ale postacie (szczegolnie na screenie basenowo-goloklatowym ;p) wygladaja plastikowo imo, zobaczymy jak wyglada w ruchu na jednym z kolejnych trailerow.A co do sterowania, to juz dawno minely czasy kiedy pad nie byl niezbednym urzadzeniem, osobsicie predzej zrezygnowalbym z myszki niz z niego w soim pc.

Miko19
Gramowicz
18/02/2011 11:25

Jedyne co mi się nie podoba to takie trochę niedopracowane jeszcze modele grywalnych postaci.Reszta jest se magnifique.

Shinigami
Gramowicz
18/02/2011 11:12

Jest katana, będzie dobrze.Poważnie, gra wygląda nieźle, ale jak na moje oko rendering grał tutaj pierwsze skrzypce. Zobaczymy gameplay, to będzie co oceniać. Oby nie konsolowy.

Lukas_172
Gramowicz
18/02/2011 11:05

Ja jakoś przeszedłem RE4 na PC i o dziwo dało się tam grać myszką.Co do Dead Island to nie wiem kto w ogóle wpadł na taki głupi pomysł aby myśleć ,że sterowanie będzie nie wygodne.Po pierwsze : To jest FPSPo drugie : Będzie to konwersja z X360 w najgorszym wypadkuPo trzecie : To gra Techlandu i z RE nie ma nic wspólnego

Cybertrash
Gramowicz
18/02/2011 10:55

@kodi24Co ma RE4 do RE2? To zupełnie inne rzeczy... w RE2 mysz jest całkowicie zbędna, bo akcja ukazywana jest z innej perspektywy. RE4 ma kamerę za plecami bohatera i strzelamy celując... Tutaj brak myszy na PC, to całkowite nieporozumienie i kiepski żart twórców.Albo coś Ci się pomyliło, albo nie masz pojęcia o czym mówisz. Ale okej, szacun za wykorzystanie w RE4 doświadczenia, nabytego w RE2, trololo...A co do Dead Island... Wszystko fajnie, tylko... nie bardzo mi odpowiadają zombiaki w klimatach z pierwszego Far Cry... Palmy, sielanka i...flaki plus smród rozkładu? Eee tam.

Phobos_s
Gramowicz
18/02/2011 10:48
Dnia 18.02.2011 o 09:48, kodi24 napisał:

/ciach/

Zawsze twórcy mogą zrobić tak jak zrobiło BW z ME1.Sterowanie w wersji na konsolę inne a w wersji na PC inne. I wtedy wszyscy są happy i nie trzeba się gryźć, że jedno be a drugie cacy :)Edit:A co do samej grafy. Wygląda to ładnie tylko coś AA jakoś słabe i mnóstwo linii jest schodkowanych. Dodatkowo cienie też średniej jakości co szczególnie widać na trzecim screenie.I szkoda, że podobnie jak w pierwszym Wieśku, możemy doświadczyć 'ataku klonów' o czym świadczy ostatni screen i trzej panowie w tle. (No chyba to są akurat trojaczki ;) )

Mroczny_Joga
Gramowicz
18/02/2011 10:32

TAK JEST NARESZCIE!!! Czekam na ta grę już z trzy dobre lata mam nadzieje że ja wypuszczą w końcu :) Tym bardziej po tych screenach i tam iście prawdziwie filmowym trailerze :)

Koski
Gramowicz
18/02/2011 10:23

Wiecie co? Na pewno chodzić się będzie kombinacją: UJHK. strzelać będziemy przyciskiem Pause/Break, a pauza będzie pod klawiszem F13Ogarnijcie się, to nie jest konwersja z PS2, takie czasy już minęły!!

MisioKGB
Gramowicz
18/02/2011 10:18

Niegdyś twórcy na jednym z trailerów pokazywali całe wnętrza tych kochanych przez wszystkich stworzeń. Także, w tej gierce, podobnie jak w nowym Mortal Kombat aż za czesto będziemy oglądać wystające kości, oderwane od ciała płaty skóry, pourywane ręce i nogi. Panowie wkładają serce do tego co tworzą i to się chwali. :)

gienek1
Gramowicz
18/02/2011 10:07

@kodi24to gratuluje,bo chyba jesteś jednym z nielicznych na świecie,którzy ukończyli RE4 na klawiaturze (myszka tam nie działa-wbrew temu co napisali na pudełku gry;))A tak poza tym to ja napisałem że "ciekawi mnie jakie będzie sterowanie w DE". Wcale nie musi byc "konsolowe". Może byc "pecetowe",a konwersje zrobią na konsolki. Ja tylko jakze przytomnie wyraziłem swoje obawy co do tej kwestii "na zapas"...;)A błyskotliwe rady w rodzaju "jak sie nie podoba,to nie graj" daruj sobie-bardzo Cie proszę...:/

kodi24
Gramowicz
18/02/2011 09:48

Grałem w RE4 na pc mądralo i nie miałem z tym żadnych kłopotów, bo wcześniej zmęczyłem dwójkę (chyba z 10 razy, bez wsparcia myszy), ale sterowanie faktycznie nie było najprostsze. RE to konsolowa gra więc rządzi się swoimi prawami. Nie odpowiada- nie graj. Pomiędzy padem a klawą ciężko wyporacować kompromis, więc jak masz lepsze pomysły niż realizatorzy tego aspektu to zadzwoń do nich i im powiedz jak to zrobić;

sirufok
Gramowicz
18/02/2011 09:36

Widać, że jest podrasowany, szczególnie woda wydaje się dużo ładniejsza niż w CE 4.

gienek1
Gramowicz
18/02/2011 09:33
Dnia 18.02.2011 o 09:16, kodi24 napisał:

> Ciekawe też jakie będzie sterowanie na PC. Mam nadzieje,że nie "konsolowe",takie jak > np. było przy Resident Evil4...;) Tak, najlepiej niech będzie "pecetowe" jak Wiedźminie, w końcu fakt że gra wychodzi na dwie platformy konsolowe nie ma znaczenia;

A grałeś w RE4 na PC? Zaręczam Ci,że nawet taki mądrala jak Ty nie dałby sobie rady z tą genialną konwersją. Próbowałem grac przy pomocy pada,ale wtedy to wszystko odbywa się w tak ślamazarnym tempie,jak...na konsoli;) Stąd właśnie moje obawy co do sterowania...

Kafar
Gramowicz
18/02/2011 09:27

Liczę na tą grę chociaż liczę na nią już parę lat.

kodi24
Gramowicz
18/02/2011 09:16
Dnia 18.02.2011 o 09:13, gienek1 napisał:

Ciekawe też jakie będzie sterowanie na PC. Mam nadzieje,że nie "konsolowe",takie jak np. było przy Resident Evil4...;)

Tak, najlepiej niech będzie "pecetowe" jak Wiedźminie, w końcu fakt że gra wychodzi na dwie platformy konsolowe nie ma znaczenia;

gienek1
Gramowicz
18/02/2011 09:13

Ciekawe też jakie będzie sterowanie na PC. Mam nadzieje,że nie "konsolowe",takie jak np. było przy Resident Evil4...;)

Pajonk78
Gramowicz
18/02/2011 09:09

Hmmm toż to miało być jako FPS, a gro zdjęć pokazuje, że będzie jednak widok TPP - jak to ma być w końcu?

Growin
Gramowicz
18/02/2011 08:52

Wygląda ładnie, ale ilość zombiaków na screenach z tą babką przypomina mi trochę Resident Evil 5. Oby gra nie poszła w kierunku kretyńskiej sieki z milionem głupich potworków.

wikking
Gramowicz
18/02/2011 08:49

wygląda zajeb**** w dodatku ta woda. może być ciekawie. może coś z tego pojawi się już w Call of Juarez 3?

Blasting_Power
Gramowicz
18/02/2011 08:44

W tym momencie Polacy pokonali niemieckich Turków i całą resztę Świata ;) Lepsze od Crysisa jeżeli naprawdę to tak wygląda.