Informacje

Metro 2033 to nie horror

15

Huw Beynon z THQ zastrzega, że choć Metro 2033 legitymuje się pewnymi elementami horroru, do tego gatunku nie należy. Zapewnia, że wszystkie aspekty zostały wykonane ze szczególną starannością.

Nie wszystko złoto, co się świeci, nie każda gra zawierająca elementy horroru horrorem jest. Jeśli wierzyć słowom Huwa Beynona z THQ, tak właśnie jest w przypadku Metro 2033. "Tytuł ten ma mnóstwo elementów rozgrywki: od horroru, przez przygodę do czystej strzelaniny" - mówi przedstawiciel amerykańskiej firmy wydawniczej.

Metro 2033 - obrazek 1
Metro 2033

"Gra oferuje kinową fabułę, a każda scena, każdy element rozgrywki buduje narrację, głębię i atmosferę. Nie ma w niej żadnych zapchajdziur. Nie ma mowy o następujących po sobie poziomach ciągłego strzelania z perspektywy pierwszej osoby. Ale kiedy już robimy etap pod shooter, robimy go naprawdę dobrze. Kiedy robimy poziom z myślą o horrorze, również wykonujemy go należycie" - dodaje.

Metro 2033 dostępne jest w sklepie gram.pl. Oferujemy edycję kolekcjonerską na PC, a także standardowe wydania na komputery osobiste i Xboksa 360.

15 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Rexaw

Screen gdyby nie ta zima trochę taki "Stalkerowski" :) Zamowiłem sobie EK mam nadzieje, że warto ;)

Odpowiedz
G kotlecik5

Mimo, że gra trochę krótka, zapowiada się świetnie :) no i cieszę się, że to nie jest horror, tylko ma elementy horroru, buduje to klimat.

Odpowiedz
G Pile

Póki co zapowiada się super ale kupię jak stanieje. Mam na oku wiele innych gier.

Odpowiedz
G Kafar

Gra na podstawie książki?:) zobaczymy.

Odpowiedz
G gitarka

Oby tych strzelanin za dużo nie było, bo zniszczy to klimat.

Odpowiedz
G sirufok1987

Ja grę biorę w ciemno i bardzo cieszy mnie fakt, że będzie ona tak zróżnicowana.

Odpowiedz
Growin

> Screen gdyby nie ta zima trochę taki "Stalkerowski" :)
W końcu w 4A Games są ludzie, którzy stworzyli pierwszego S.T.A.L.K.E.R.'a>Zamowiłem sobie EK mam nadzieje,
> że warto ;)
Jak Ci się podobał "stalker" to Metro 2033 też chyba Ci się spodoba. Klimat raczej będzie podobny, tylko gra będzie mniej rozbudowana. Optymalizacja może nie być najlepsza, ale nie to jest najważniejsze....Szkoda, że gry nie kupię ze względu na Steam - ominie mnie świetna gra.

Odpowiedz
Sejo1

Pod względem wymagań(PC) to bym to zaliczył jako Horror.xD

Odpowiedz
G Neysha

Bardzo mi się pierwszy Stalker spodobał, więc na Metro czekam od wielu lat odkąd przeczytałam pierwszą zapowiedź tej gry. Nie przepadam za horrorami, ale gry z dreszczykiem jak najbardziej mi podchodzą. Byle tylko przez pół gry nie robić tego samego. Dobrze, że w Metro będzie czas i na strach, i na akcję, i na fabułę, więc jeśli zbierze on tylko porządne oceny to z pewnością sobie nie odpuszczę.

Odpowiedz
G kiczka116

o kurcze pierw myślałem że to jakiś STALKER jak pisze kolega, puźniej że to jakaś strzelanka typu SWAT.:) Ale widać myliłem się, a mam nadzieje że w grze będzie coś więcej niż FPS.;)

Odpowiedz
G Baknak

Zapowiedzi miodne... mam nadzieję, że sama gra też taka będzie. :D

Odpowiedz
G DonSzabla

To było wiadome że Metro nie będzie horrorem...

Odpowiedz
TomsoN2

Kurde gdyby nie takie wymagania pewnie bym kupił. A tak muszę czekać do lata kiedy to ulepszę kompa :)

Odpowiedz
G karolekx23x

Wszystko pięknie prezentowane ( prócz wymagań) , ciekawe jak okaże sie w praktyce . Może być lepiej lub gorzej:D

Odpowiedz
G zeroRHplus

> Screen gdyby nie ta zima trochę taki "Stalkerowski" :) Zamowiłem sobie EK mam nadzieje,
> że warto ;)
Dokładnie :) grafika i klimat ten sam język rosyjski :D tylko ze stalker dzieje sie nad ziemia a tu pod :)

Odpowiedz