News

BioWare o DLC do ME2 i swoim podejściu do idei dodatków

Grzegorz Bonter, 27.11.2009 19:29 34

BioWare może i nie za dobrze wystartowało z DLC przy Mass Effect 1, ale studio zapewnia, że wie już co i jak robić.

Przy Mass Effect BioWare po raz pierwszy spróbowało dostarczyć graczom dodatkową zawartość. Po premierze ich kosmicznego RPG-a ukazały się dwa zestawy DLC: Bring Down the Sky i Pinnacle Station. Ciężko powiedzieć, aby oba te dodatki wywołały furorę na rynku, jednak jedno jest pewne - sprzedały się one zadowalająco.

Obecnie ekipa BW jest zajęta dwoma rzeczami: dodatkami do Dragon Age: Origins oraz produkcją Mass Effect 2. Jak się okazuje, już planowane są dodatki i do tego drugiego tytułu. Tym razem jednak studio zamierza w pełni wykorzystać zdobytą dotychczas wiedzę.

"Wiele się nauczyliśmy przy DLC do Mass Effect (...) Najważniejsze, czego się dowiedzieliśmy to to, że trzeba czynić z DLC podstawę swojego planu działania. Chodzi o to, aby te dodatki były częścią procesu tworzenia gry, jeszcze przed jej premierą.

(...) trzeba się upewnić, że nie ma żadnych sprzeczności i problemów związanych z tym, jak to wszystko łączy się w całość. Trzeba na to zwracać uwagę od samego początku. Myślę, że taka będzie nasza strategia przy Dragon Age: Origins i Mass Effect 2 - uczynić dodatki podstawowym elementem. Sporo się nauczyliśmy i dostarczymy naprawdę rewelacyjne DLC zarówno dla Dragona Age jak i Mass Effect 2" - powiedział w rozmowie z Joystickiem Greg Zeschuk, współzałożyciel BioWare.

Należy zaznaczyć, że o ile w przypadku Mass Effect cały system rozszerzeń był zamknięty, to przy Dragon Age BioWare wypuściło zestaw narzędzi deweloperskich dla modderów. Dzięki temu ten kto chce, może płacić za DLC, a inni mogą poczekać na darmowe zamienniki wykonane przez fanów.

najnowsze

Poznajcie Sigmę, nowego bohatera Overwatch

Przez cały weekend twórcy bawili się wyśmienicie drocząc się ze społecznością graczy Overwatcha, którzy usilnie próbowali odgadnąć, kim będą mogli zagrać w najbliższej przyszłości. Teraz już wiedzą.