Windows 7 w sądzie. Zanim jeszcze trafił do sklepów

zorza
2008/03/12 11:39
66
0

Wielokrotnie skazywany monopolista, Microsoft z Redmond w stanie Waszyngton, na wniosek komisji sądowej musiał zaprezentować nadchodzący system Windows 7 w celu sprawdzenia, czy nie narusza on przepisów antymonopolowych.

Sądowy Komitet Techniczny otrzymał od Microsoftu najbardziej aktualną wersję systemu Windows 7 i sprawdza obecnie, czy któraś z jego składowych nie narusza przypadkiem prawa antymonopolowego. Komisji od początku nie podoba się fakt, że system faworyzuje aplikacje Microsoftu nad produktami firm trzecich. Windows 7 w sądzie. Zanim jeszcze trafił do sklepów

Jak dotąd, niewiele ludzi wie cokolwiek o siódmej edycji Windowsa, który rozwijał się pod nazwą kodową Blackbomb. Prawdopodobnie zostanie on wypuszczony w roku 2010, czyli już po wygaśnięciu nadzoru sądowego nad Microsoftem.

GramTV przedstawia:

Komentarze
66
Usunięty
Usunięty
18/03/2008 05:37

Po pierwsze nazwą kodową było Blackcomb a nie Blackbomb. Windowsy nazywane były za szczytami w okolicach zatoki Pugeta. Po drugie poprzednie dwa zdania napisałem w czasie przeszłym, bo Blackcomb nie jest nazwą kodową od przeszło roku. Oficjalną nazwą kodową jest Windows Seven. Warto byłoby pisać aktualności o czymś, o czym ma się pojęcie...

Usunięty
Usunięty
17/03/2008 22:54

> Jak dla mnie trudno to bedzie osiagnac, bo Vista to bardzo stabilny i dobry system :-)Pracowałem przez około miesiąc na laptopie z 2GB ram, cup Intel Core 2 Duo 2.20 GHz i GeForce 8400 128. Po godzinie pracy interfejs zaczyna się psuć i system lubi zwolnić bez powodu. Poza tym czasem dyskiem mieliło bez powodu i zdjęcia zgrywane z aparatu były popsute (aparat ma około pół roku więc nie może być za stary lub zbyt nowy, a na innych systemach nic takiego się nie działo).Mimo wszystko nie wydaje mi się aby było trudne dla programistów z M$ aby stworzyć lepszy system, jeżeli tylko dadzą nim czas.

Usunięty
Usunięty
17/03/2008 17:46

Niezłe miglance!

Usunięty
Usunięty
17/03/2008 07:16
Dnia 17.03.2008 o 05:28, AoCoChodzi napisał:

Tytuł nawsa trochę mylący. Myślałem, że już M$ został przyłapany a to dopiero sprawdzają.

No przeciez napisali, ze za nim trafil do sklepow, wiec tytul sie zgadza ;-D

Dnia 17.03.2008 o 05:28, AoCoChodzi napisał:

I miejmy nadzieję, że kolejna winda będzie szybsza i stabilniejsza od Visty.

Jak dla mnie trudno to bedzie osiagnac, bo Vista to bardzo stabilny i dobry system :-)

Dnia 17.03.2008 o 05:28, AoCoChodzi napisał:

No i jeszcze jedno. Wydawało mi się, że ktoś z Miękkiego kiedyś wspominał, że następny system od tej firmy już nie zostanie wydany pod nazwą Windows, a pod inną. Najwidoczniej to były tylko czyjeś mrzonki.

Takie cos to sie na pewno nie stanie ;-) Amerykanie wtedy nie wiedzieliby ze to M$ i nic by nie zarobili ;-)

Usunięty
Usunięty
17/03/2008 05:28

Tytuł nawsa trochę mylący. Myślałem, że już M$ został przyłapany a to dopiero sprawdzają.I miejmy nadzieję, że kolejna winda będzie szybsza i stabilniejsza od Visty.No i jeszcze jedno. Wydawało mi się, że ktoś z Miękkiego kiedyś wspominał, że następny system od tej firmy już nie zostanie wydany pod nazwą Windows, a pod inną. Najwidoczniej to były tylko czyjeś mrzonki.

prabab
Gramowicz
16/03/2008 17:04

Z ciekawostek, warto wspomnieć, że Windows Seven oparty będzie na porzuconym w 2003 roku kodzie z Longhorna.

Usunięty
Usunięty
15/03/2008 21:12

Seldon> Wybacz ale analogia zupełnie nietrafiona. Raczej pasuje: twój Ford nie pojedzie jeżeli zatankujesz na stacji BP.---> Tak, tylko taki efekt byloby ciezko uzyskac ;P> O święta naiwności. Niby jak ? To nie handel rzepą. Niby czemu monopolista miałby "pozwolić" komukolwiek wchodzić na rynek ? Bo co ? Nudzi mu się samemu ? Poza tym wielka firma ma zawsze niższe koszty produkcji niż malutka, dopiero startująca.---> Jesli juz bedziemy miec do czynienia z rzeczywistym monopolem, a nie ze zwykla wiekszoscia na rynku, to jesli tylko monopolista nie posiada wszystkich istniejacych na Ziemi surowcow, z ktorych korzysta, to zawsze ktos nowy moze wejsc na rynek. A z tymi kosztami to roznie bywa, czasami koszty wraz z rozrastaniem sie firmy rosna.> Produkcja nigdy nie bedzie im się opłacać, bo monopolista na to nie pozwoli. Obstawi dostawców, podwykonawców i skończy się tak , że żeby rozkręcić biznes musiałbyś sprowadzać surowce za kosmiczne kwoty i produkować wszystko sam.---> Tzn co, monopolista wykupi wszystkie istniejace na ziemi zloza danego surowca ? Nawet te, ktore nie zostaly jeszcze odkryte ? :) Male firmy maja nizsze koszty funkcjonowania i moga znalezc zawsze jakas nisze, z ktorej moga "atakowac wyzej".> A co rozumiesz przez "prawnie" ? Nagle zobaczyłeś konieczność regulacji prawnych ? :P---> Czesciowo ;) Jestem za rozbijaniem monopoli ktore zostaly stworzone z pomoca panstwa, tym samym jestem za regulacjami ktore beda przeciwdzialac takiej sytuacji. Bo jesli panstwo zezwoli tylko jednej firmie produkowac samochody, to inne na ten rynek nie wejda :) A co do "prawne" - chodzilo mi o to, by firma nie lamala prawa, wolny rynek prawa nie znowi przeciez ;) Jesli jakas firma sabotuje inne, kradnie im rozwiazania itp. itd. to o uczciwej konkurencji nie moze byc mowy.> No przecież kwestia zanieszczyszczenia środowiska, emisji spalin, braku uzależnienia od dostaw ropy, dyktatu państw arabskich to tylko takie drobnostki. ;)---> Najwidoczniej tak i kwestie ekonomiczne sa wazniejsze. Jesli ktos wymysla rozwiazanie teoretycznie lepsze, ale drozsze, to rzadko kiedy zastepuje ono rozwiazanie dotychczas sie sprawdzajace i jednoczesnie tansze, poki nie ma jakiegos przymusu by rozwiazanie zmienic :) Zreszta jak nie wodor, to moze sprezone powietrze sie przyjmie, albo cos jeszcze innego ;)BTW. Odchodzimy troche od tematu Windowsa ;]

Usunięty
Usunięty
15/03/2008 17:44
Dnia 15.03.2008 o 11:50, LifaR napisał:

To tak jakby producent czesci samochodowych stwierdzil, ze zaczyna produkowac tylko czesci do Renault - i co, wtedy nalezy go przymusic sadami, by wznowil produkcje czesci dla np. Forda ?

Wybacz ale analogia zupełnie nietrafiona. Raczej pasuje: twój Ford nie pojedzie jeżeli zatankujesz na stacji BP.

Dnia 15.03.2008 o 11:50, LifaR napisał:

---> Alez to nieprawda :) Jesli tylko ow rozdajacy karty, ustali ceny na takim poziomie, ktory pozwoli wejsc na rynek innym graczom to zrobia to.

O święta naiwności. Niby jak ? To nie handel rzepą. Niby czemu monopolista miałby "pozwolić" komukolwiek wchodzić na rynek ? Bo co ? Nudzi mu się samemu ?Poza tym wielka firma ma zawsze niższe koszty produkcji niż malutka, dopiero startująca.>po co maja wchodzic nowi gracze, jesli produkcja nie bedzie sie im oplacac ?Produkcja nigdy nie bedzie im się opłacać, bo monopolista na to nie pozwoli. Obstawi dostawców, podwykonawców i skończy się tak , że żeby rozkręcić biznes musiałbyś sprowadzać surowce za kosmiczne kwoty i produkować wszystko sam.

Dnia 15.03.2008 o 11:50, LifaR napisał:

Oczywiscie mowie tutaj o prawnie dopuszczonej konkurencji.

A co rozumiesz przez "prawnie" ? Nagle zobaczyłeś konieczność regulacji prawnych ? :P

Dnia 15.03.2008 o 11:50, LifaR napisał:

---> Wolnym rynku ? A gdzie masz taki

Nigdzie, bo to fikcja. Coś takiego jak "w pełni wolny rynek" nie ma racji bytu.

Dnia 15.03.2008 o 11:50, LifaR napisał:

Wodor na razie nie jest lepszy niz benzyna, bo produkcja paliwa kosztuje znacznie wiecej energii niz pozniej mozna pozniej z niego odzyskac, wiec i duzego sensu dla takiego paliwa nie widze, poki produkcja nie zostanie usprawniona.

No przecież kwestia zanieszczyszczenia środowiska, emisji spalin, braku uzależnienia od dostaw ropy, dyktatu państw arabskich to tylko takie drobnostki. ;)

Usunięty
Usunięty
15/03/2008 13:08

Nazwa kodowa powinna brzmieć " Bug-Bomb ", znacznie bardziej pewnie będzie to pasowało do nowego wytworu MS :DJa tylko czekam na w pełni sprawny SP3 do XP ... reszta mnie na razie nie interesuje. :)

Usunięty
Usunięty
15/03/2008 13:08

Nazwa kodowa powinna brzmieć " Bug-Bomb ", znacznie bardziej pewnie będzie to pasowało do nowego wytworu MS :DJa tylko czekam na w pełni sprawny SP3 do XP ... reszta mnie na razie nie interesuje. :)

Usunięty
Usunięty
15/03/2008 12:20

Zajął by się M$ lepiej ulepszaniem Visty a nie wypuszczaniem nowego Windowsa T_T żal.pl

Usunięty
Usunięty
15/03/2008 12:20

Zajął by się M$ lepiej ulepszaniem Visty a nie wypuszczaniem nowego Windowsa T_T żal.pl

Usunięty
Usunięty
15/03/2008 11:50
Dnia 15.03.2008 o 02:37, Seldon napisał:

To tak jakby NVidia stwierdziła, że jej karty nie będą działać jeżeli na pokładzie AMD.

---> No to mialbys wtedy takie cos o czym ciagle mowisz - wieksza standaryzacje, bo wiadomo by bylo, ze jesli AMD to ATI, a jesli INTEL to NVIDIA ;P To oczywiscie nie na powaznie, ale wracajac do pytania - no i co wtedy ? To tak jakby producent czesci samochodowych stwierdzil, ze zaczyna produkowac tylko czesci do Renault - i co, wtedy nalezy go przymusic sadami, by wznowil produkcje czesci dla np. Forda ?Czytalem jakis czas nie do konca oficjalna wypowiedz jakiegos bonzo Intela, ze mogliby wypuscic procesory znacznie lepsze, ktore zmiotlyby AMD, ale nie robia tego, bo wtedy wedlug prawa USA zostaliby monopolista, a tego nie chca. To dopiero swietne prawo antymonopolistyczne, w obawie przed ktorym, firmy nie chca sie rozwijac :)

Dnia 15.03.2008 o 02:37, Seldon napisał:

Wolny rynek to piękna teoria i bardzo brutalna praktyka. A wygląda ona tak, że gdy na owym wolnym rynku któryś z graczy ma za dużą przewagę nad konkurencją to on zaczyna rozdawać karty i "klient" przestaje mieć cokolwiek do powiedzenia.

---> Alez to nieprawda :) Jesli tylko ow rozdajacy karty, ustali ceny na takim poziomie, ktory pozwoli wejsc na rynek innym graczom to zrobia to. A jesli na zbyt niskim, to po co maja wchodzic nowi gracze, jesli produkcja nie bedzie sie im oplacac ? Oczywiscie mowie tutaj o prawnie dopuszczonej konkurencji.

Dnia 15.03.2008 o 02:37, Seldon napisał:

Fajnie by się jeździło samochodzikiem na wodór itd. nie ? No ale nie będziesz miał na razie takiej możliwości, ,bo co się pokaże fajny projekt to patent kupują koncerny paliwowe, którym alternatywa dla benzyny jest nie na ręke. Witamy na "wolnym rynku" wersji praktycznej.

---> Wolnym rynku ? A gdzie masz taki ;> Wodor na razie nie jest lepszy niz benzyna, bo produkcja paliwa kosztuje znacznie wiecej energii niz pozniej mozna pozniej z niego odzyskac, wiec i duzego sensu dla takiego paliwa nie widze, poki produkcja nie zostanie usprawniona.A co do naszej dyskusji - widze, ze szans dojscia do jakiegos porozumienia nie ma, ale i tak dobrze sobie dla odmiany podyskutowac, bez sluchania obelg ;>

Usunięty
Usunięty
15/03/2008 11:50
Dnia 15.03.2008 o 02:37, Seldon napisał:

To tak jakby NVidia stwierdziła, że jej karty nie będą działać jeżeli na pokładzie AMD.

---> No to mialbys wtedy takie cos o czym ciagle mowisz - wieksza standaryzacje, bo wiadomo by bylo, ze jesli AMD to ATI, a jesli INTEL to NVIDIA ;P To oczywiscie nie na powaznie, ale wracajac do pytania - no i co wtedy ? To tak jakby producent czesci samochodowych stwierdzil, ze zaczyna produkowac tylko czesci do Renault - i co, wtedy nalezy go przymusic sadami, by wznowil produkcje czesci dla np. Forda ?Czytalem jakis czas nie do konca oficjalna wypowiedz jakiegos bonzo Intela, ze mogliby wypuscic procesory znacznie lepsze, ktore zmiotlyby AMD, ale nie robia tego, bo wtedy wedlug prawa USA zostaliby monopolista, a tego nie chca. To dopiero swietne prawo antymonopolistyczne, w obawie przed ktorym, firmy nie chca sie rozwijac :)

Dnia 15.03.2008 o 02:37, Seldon napisał:

Wolny rynek to piękna teoria i bardzo brutalna praktyka. A wygląda ona tak, że gdy na owym wolnym rynku któryś z graczy ma za dużą przewagę nad konkurencją to on zaczyna rozdawać karty i "klient" przestaje mieć cokolwiek do powiedzenia.

---> Alez to nieprawda :) Jesli tylko ow rozdajacy karty, ustali ceny na takim poziomie, ktory pozwoli wejsc na rynek innym graczom to zrobia to. A jesli na zbyt niskim, to po co maja wchodzic nowi gracze, jesli produkcja nie bedzie sie im oplacac ? Oczywiscie mowie tutaj o prawnie dopuszczonej konkurencji.

Dnia 15.03.2008 o 02:37, Seldon napisał:

Fajnie by się jeździło samochodzikiem na wodór itd. nie ? No ale nie będziesz miał na razie takiej możliwości, ,bo co się pokaże fajny projekt to patent kupują koncerny paliwowe, którym alternatywa dla benzyny jest nie na ręke. Witamy na "wolnym rynku" wersji praktycznej.

---> Wolnym rynku ? A gdzie masz taki ;> Wodor na razie nie jest lepszy niz benzyna, bo produkcja paliwa kosztuje znacznie wiecej energii niz pozniej mozna pozniej z niego odzyskac, wiec i duzego sensu dla takiego paliwa nie widze, poki produkcja nie zostanie usprawniona.A co do naszej dyskusji - widze, ze szans dojscia do jakiegos porozumienia nie ma, ale i tak dobrze sobie dla odmiany podyskutowac, bez sluchania obelg ;>

Usunięty
Usunięty
15/03/2008 08:37

Hmm ja cały czas na XP siedzę, a tu Windows 7...raczej za szybko nie zmienię Windowsa.

Usunięty
Usunięty
15/03/2008 08:37

Hmm ja cały czas na XP siedzę, a tu Windows 7...raczej za szybko nie zmienię Windowsa.

Usunięty
Usunięty
15/03/2008 02:37
Dnia 14.03.2008 o 21:15, LifaR napisał:

---> Tyle ze systemow operacyjnych nie trzeba rejestrowac :)

Ke ? Skąd masz takie info, od wróżki zębowej ? Konieczność rejestracji wynika li tylko z licencji.

Dnia 14.03.2008 o 21:15, LifaR napisał:

---> No i co, sadzisz, ze gdyby MS faktycznie zaprzeczyl zalozeniom produktu i stworzyl cos, co faktycznie systemem operacyjnym nie jest, to nikt nie wszedlby na jego miejsce ? :)

Heh, nie chodzi o to, czy wszedłby czy nie wszedł, bo tu nie chodzi o dział robiący Windows. Tu chodzi o wszelkiej maści soft produkcji MS, którego konkurencja musi mieć możliwość tworzenia produktu na daną platformę.To tak jakby NVidia stwierdziła, że jej karty nie będą działać jeżeli na pokładzie AMD.

Dnia 14.03.2008 o 21:15, LifaR napisał:

A przymuszanie sadami, by wydano taki, a nie inny produkt, nie ma nic wspolnego z wolnym rynkiem i z tym, by to klienci okreslili, ktory produkt jest najlepszy, wskazujac tym samym, jak ow najlepszy produkt powinien wygladac.

Wolny rynek to piękna teoria i bardzo brutalna praktyka. A wygląda ona tak, że gdy na owym wolnym rynku któryś z graczy ma za dużą przewagę nad konkurencją to on zaczyna rozdawać karty i "klient" przestaje mieć cokolwiek do powiedzenia.Fajnie by się jeździło samochodzikiem na wodór itd. nie ? No ale nie będziesz miał na razie takiej możliwości, ,bo co się pokaże fajny projekt to patent kupują koncerny paliwowe, którym alternatywa dla benzyny jest nie na ręke. Witamy na "wolnym rynku" wersji praktycznej.

Usunięty
Usunięty
15/03/2008 02:37
Dnia 14.03.2008 o 21:15, LifaR napisał:

---> Tyle ze systemow operacyjnych nie trzeba rejestrowac :)

Ke ? Skąd masz takie info, od wróżki zębowej ? Konieczność rejestracji wynika li tylko z licencji.

Dnia 14.03.2008 o 21:15, LifaR napisał:

---> No i co, sadzisz, ze gdyby MS faktycznie zaprzeczyl zalozeniom produktu i stworzyl cos, co faktycznie systemem operacyjnym nie jest, to nikt nie wszedlby na jego miejsce ? :)

Heh, nie chodzi o to, czy wszedłby czy nie wszedł, bo tu nie chodzi o dział robiący Windows. Tu chodzi o wszelkiej maści soft produkcji MS, którego konkurencja musi mieć możliwość tworzenia produktu na daną platformę.To tak jakby NVidia stwierdziła, że jej karty nie będą działać jeżeli na pokładzie AMD.

Dnia 14.03.2008 o 21:15, LifaR napisał:

A przymuszanie sadami, by wydano taki, a nie inny produkt, nie ma nic wspolnego z wolnym rynkiem i z tym, by to klienci okreslili, ktory produkt jest najlepszy, wskazujac tym samym, jak ow najlepszy produkt powinien wygladac.

Wolny rynek to piękna teoria i bardzo brutalna praktyka. A wygląda ona tak, że gdy na owym wolnym rynku któryś z graczy ma za dużą przewagę nad konkurencją to on zaczyna rozdawać karty i "klient" przestaje mieć cokolwiek do powiedzenia.Fajnie by się jeździło samochodzikiem na wodór itd. nie ? No ale nie będziesz miał na razie takiej możliwości, ,bo co się pokaże fajny projekt to patent kupują koncerny paliwowe, którym alternatywa dla benzyny jest nie na ręke. Witamy na "wolnym rynku" wersji praktycznej.

Usunięty
Usunięty
14/03/2008 21:15
Dnia 14.03.2008 o 17:29, Seldon napisał:

Twórca swój produkt nazywa systemem operacyjnym i musi się dostosować do wymogów. Jak sobie w garażu zmontujesz jakąś dryndę na czterech kołach i nazwiesz samochód to wcale nie oznacza że możesz ją zarejestrować.

---> Tyle ze systemow operacyjnych nie trzeba rejestrowac :) A to spora roznica, bo moge sobie w domu chocby stworzyc jakas wlasna dystrybucje Linuxa, na ktorej nic sie nie odpali i probowac ja sprzedawac - nikt tego nie kupi, ale wlasnie o to chodzi - nikt nie kupuje slabych produktow :)

Dnia 14.03.2008 o 17:29, Seldon napisał:

System operacyjny służy odpalaniu pragramów, jest platformą między programami a sprzętem. Jeżeli twórca OS''a uniemożliwia/ utrudnia tworzenia oprogramowania przeczy założeniom produktu.

---> No i co, sadzisz, ze gdyby MS faktycznie zaprzeczyl zalozeniom produktu i stworzyl cos, co faktycznie systemem operacyjnym nie jest, to nikt nie wszedlby na jego miejsce ? :)Uwazam, ze MS i kazda inna firma, wie co robi, a jak nie wie, to jej strata, wyleci z rynku, a jej miejsce zajmie nastepna. A przymuszanie sadami, by wydano taki, a nie inny produkt, nie ma nic wspolnego z wolnym rynkiem i z tym, by to klienci okreslili, ktory produkt jest najlepszy, wskazujac tym samym, jak ow najlepszy produkt powinien wygladac.

Usunięty
Usunięty
14/03/2008 21:15
Dnia 14.03.2008 o 17:29, Seldon napisał:

Twórca swój produkt nazywa systemem operacyjnym i musi się dostosować do wymogów. Jak sobie w garażu zmontujesz jakąś dryndę na czterech kołach i nazwiesz samochód to wcale nie oznacza że możesz ją zarejestrować.

---> Tyle ze systemow operacyjnych nie trzeba rejestrowac :) A to spora roznica, bo moge sobie w domu chocby stworzyc jakas wlasna dystrybucje Linuxa, na ktorej nic sie nie odpali i probowac ja sprzedawac - nikt tego nie kupi, ale wlasnie o to chodzi - nikt nie kupuje slabych produktow :)

Dnia 14.03.2008 o 17:29, Seldon napisał:

System operacyjny służy odpalaniu pragramów, jest platformą między programami a sprzętem. Jeżeli twórca OS''a uniemożliwia/ utrudnia tworzenia oprogramowania przeczy założeniom produktu.

---> No i co, sadzisz, ze gdyby MS faktycznie zaprzeczyl zalozeniom produktu i stworzyl cos, co faktycznie systemem operacyjnym nie jest, to nikt nie wszedlby na jego miejsce ? :)Uwazam, ze MS i kazda inna firma, wie co robi, a jak nie wie, to jej strata, wyleci z rynku, a jej miejsce zajmie nastepna. A przymuszanie sadami, by wydano taki, a nie inny produkt, nie ma nic wspolnego z wolnym rynkiem i z tym, by to klienci okreslili, ktory produkt jest najlepszy, wskazujac tym samym, jak ow najlepszy produkt powinien wygladac.

Usunięty
Usunięty
14/03/2008 18:24

Widze, że się już nieźle ludziom poprzewracało...W końcu dojdzie do tego, że sąd nakaże Microsoftowi zmienić nazwę systemu operacyjnego, bo Windows za bardzo kojarzy się z MS.Większośc dużych firm komputerowych ciąga MS po sądach, a nikt nie chce stworzyc swojego systemu. Mogli by sobie zrobić taki system jaki sobie wymarzą - bez jakichkolwiek wbudowanych narzędzi, odtwarzaczy czy edytorów.Śmieszne było posunięcie Komisji Europejskiej (chyba), która kazała usunąć WMP z Windowsa :-)No ale jak MS ma nie być monopolistą, skoro nikt inny nie chce z Windowsem konkurować?

Usunięty
Usunięty
14/03/2008 17:29
Dnia 12.03.2008 o 20:29, LifaR napisał:

---> Nie pisalem nic o zadnej wojnie patentowej, wiec w zasadzie nie wiem, dlaczego do mnie o tym piszesz :)

Piszę dlatego, że do tego by doprowadziła sytuacja "róbta co chceta":- wasza przeglądarka nie odpali na naszym systemie- ok, za wszystkie które odpalą mogą zapomnieć o naszych algorytmach kodowania itd.Żadna firma nie będzie robiła za jelenia i nie pozwoli by ktoś korzystał z jej dorobku i równoczeniśnie blokował jej produkty.

Dnia 12.03.2008 o 20:29, LifaR napisał:

---> Taka sytuacja juz byla, jakos to funkcjonowalo

"Jakoś" to jest bardzo dobre słowo.

Dnia 12.03.2008 o 20:29, LifaR napisał:

Nie bronie zadnej wojny patentowej, tylko tego, by tworca mial prawo dowolnie ksztaltowac swoj produkt.

Twórca swój produkt nazywa systemem operacyjnym i musi się dostosować do wymogów. Jak sobie w garażu zmontujesz jakąś dryndę na czterech kołach i nazwiesz samochód to wcale nie oznacza że możesz ją zarejestrować. System operacyjny służy odpalaniu pragramów, jest platformą między programami a sprzętem. Jeżeli twórca OS''a uniemożliwia/ utrudnia tworzenia oprogramowania przeczy założeniom produktu.Poza tym nie wiem co ma w sumie na celu ta dyskusja , bo sam MS doskonale rozumie te mechanizmy i dostosowuje się do nich.

Usunięty
Usunięty
13/03/2008 14:00

Czy ktoś może pamięta rok 2001, kiedy to XP wchodził do użytku? Wtedy to on był tak opluwany i dyskryminowany na rzecz wychwalanego pod niebiosa Win98. Dzisiaj te same osoby wychwalają XP wieszając psy na wszystkich innych nowościach MS.Ciekaw jestem, co o nowym systemie w 2015 roku będą mówić ci, którzy dzisiaj bijąc się w piersi zapewniają, że NIGDY NA PEWNO "takiego czegoś" nie zainstalują. "Robiąc na złość mamie utną sobie palec" i będą używać starego XP, na którym nie uruchomią większości współczesnych w 2015 roku programów? To tak, jakby dziś używać Win95.Gdy autobus linii "postęp" zatrzyma się na naszym przystanku, to nie będzie długo czekał. Kto nie chce z jakichś powodów nim jechać, to trudno. Może iść na piechotę.A tak swoją drogą, to nie ustosunkowuję się do wiarygodności tego newsa, bo w tekście nie znalazłem żadnego linka, który by te fakty potwierdził.

Usunięty
Usunięty
13/03/2008 06:22

Według mnie to lekkie przegięcie targać Microsoft po sądach. W końcu nikt nie zmusza ludzi żeby używali Windowsa. Jeśli ten produkt im nie odpowiada to nie go nie kupują. Microsoft powinien mieć swobode w tworzeniu nowych programów i mieć prawo do umieszczania w takich treści jakie mu się podobają!. Przecież jeśli zrobi produkt niekompatybilny to ludzie przestaną go kupawać.

Usunięty
Usunięty
12/03/2008 22:00

Im coraz nowszy Windows tym coraz trudniej połapać się co gdzie jest, niema to jak stary dobry i poczciwy Windows XP Professional :).

Usunięty
Usunięty
12/03/2008 20:48

ładnie ich urządzili xDxD

Usunięty
Usunięty
12/03/2008 20:38
Dnia 12.03.2008 o 18:15, dominikańczyk napisał:

Ja widziałem( na googlach) że Windows 7 nazywa się Vienna. Nie rozumiem...

Nazwy kodowe mają to do siebie, że się zmieniają... Vista też była na początku Longhornem ;)

Dnia 12.03.2008 o 18:15, dominikańczyk napisał:

Ja dalej trzymam się sprawdzonego XP''ka.

A ja wolę nowinki technologiczne i używam jeszcze niesprawdzonego Leoparda :P

Usunięty
Usunięty
12/03/2008 20:29
Dnia 12.03.2008 o 13:01, Seldon napisał:

No nie do końca "ich". MS korzysta z cudzych patentów,

---> Placac za nie, albo przed ich uzyciem zgodnie z prawem, albo po, jak bylo np. z mp3.

Dnia 12.03.2008 o 13:01, Seldon napisał:

Wojna patentowa zaszkodzi tylko nam, użytkownikom, więc nie masz co jej bronić.

---> Nie pisalem nic o zadnej wojnie patentowej, wiec w zasadzie nie wiem, dlaczego do mnie o tym piszesz :)

Dnia 12.03.2008 o 13:01, Seldon napisał:

Wyobraź sobie np. że wszyscy twórcy gier muszą pisać swoje biblioteki graficzne i koszt tego wliczać w cenę produktu. Fajna sprawa, nie ?

---> Taka sytuacja juz byla, jakos to funkcjonowalo, pozniej przyszedl OpenGL i DirectX (w duzym uproszczeniu) i dalej jakos to jest ;) Tylko to co piszesz nie ma zadnego zwiazku z tym co ja pisalem.Nie bronie zadnej wojny patentowej, tylko tego, by tworca mial prawo dowolnie ksztaltowac swoj produkt.

Usunięty
Usunięty
12/03/2008 19:57

nazwa kodowa Windows 7 to NIE Blackbomb lecz BLACKCOMB/VIENNA.

Usunięty
Usunięty
12/03/2008 18:15

Ja widziałem( na googlach) że Windows 7 nazywa się Vienna. Nie rozumiem...Ja dalej trzymam się sprawdzonego XP''ka.

Gregario
Gramowicz
12/03/2008 18:05

mi się podoba nazwa kodowa Windowsa 7 Blackbomb ^_^

Usunięty
Usunięty
12/03/2008 17:30

a Linux faworyzuje programy Linuksowe :( I dlaczego nikt nie przyjrzy się obrzydliwym praktykom monopolistycznym takiego red hata, że Winampa nie można normalnie u nich uruchomić..skandal..

Usunięty
Usunięty
12/03/2008 17:20

Ponoć premiera dopiero w 2011 roku, jednak nie zmienia to faktu, że i tak trzeba czekać :)

Olamagato
Gramowicz
12/03/2008 17:11

Dla osób, które oburzają się na coraz bardziej upraszczany interfejs, pytanie zasadnicze. Do czego służy program nazywany systemem operacyjnym?Odpowiedź: Do uruchamiania programów firm trzecich.Stąd system operacyjny w ogóle nie musi mieć żadnego interfejsu. Jego zadaniem jest utworzyć dla innych programów jak najbardziej uproszczony model środowiska działania, dzięki czemu programy użytkowe mają rozwiązywać problemy użytkownika, a nie rozwiązywać problemy ze swoim uruchamianiem.

Usunięty
Usunięty
12/03/2008 17:06

I bardzo dobrze, niech za nich ostro na dzień dobry się biorą.

Usunięty
Usunięty
12/03/2008 16:52

No to sobie nie poużywam Opery ani normalnego firewalla czy też antywira jeśli MS ma zrobić taki chłyt, szkoda.

PLEXIUS1
Gramowicz
12/03/2008 16:47

Jezu oni nigdy nie dadzą Microsoftowi spokoju... najlepiej zeby MS przestal istniec i zebysmy cofneli sie do epoki kamienia lupanego?! przeciez ta firma skomputeryzowala caly swiat! przestancie ciagac ich po sadach dla tego ze faworyzują swoje produkty... przeciez to normalne ze skoro stworzyli swoj system operacyjny to bd tez chcieli zeby ludzie kupowali dodatki pochoadzace rowniez od nich, jak komus sie to nie podoba to zanim stworzy jakis program niech pierw stworzy swoj system operacyjny :PP

Usunięty
Usunięty
12/03/2008 16:43

A co wy myślicie, że to będzie tak wyglądać !? To pogratulować.A odnośnie "news''a" to zmieniłbym tema, bo wskazuje on na to, jakby Vista 7 był gotowy, a przecież oficjalne informacje są tylko takie, że powstał "PROTOTYP" właściwego jądra systemu.

Usunięty
Usunięty
12/03/2008 16:42

I dobrze tak Microsoftowi. Patrze ze "Microsoftowcy" robia sie chlopcami Linuksowcami. A wielka szkoda.

Usunięty
Usunięty
12/03/2008 16:31

Też nie kupie go jak będzie xD

Usunięty
Usunięty
12/03/2008 16:25

Jeśli tak będzie wyglądał to nigdy tego nie kupię

Usunięty
Usunięty
12/03/2008 16:10

Niezle jaja, ale to najwyrazniej dobry znak, bo oznacza, ze gdzies tam w siedzibach M$ robi sie ten Windowsik i to pelna para. Oby zrobili go jak najszybciej, to wiecej do nauki bedzie, a potem wiecej bede zbieral kasy za naprawy i wdrazanie tego systemu :-D

Usunięty
Usunięty
12/03/2008 15:57

zastanawiam sie jak to mozliwe by inteligenki internauci mogli wypisywac posty o podownej do waszych tresci (nie wszystkierzecz jasna posty sa absurdalne ale niektore z nich owszem)po pierwsze - sugeruje sie zapoznac z faktami a nie opierac swoich wypowiedzi na zaslyszanych informacjach z niepewnych zrodel - jesli nie rozumiecie zdania "system faworyzuje aplikacje Microsoftu nad produktami firm trzecich." to czas najwyzszy rozszerzyc swoja wiedze o niezbedne informacje do prowadzenia rzeczowej dyskusji -N osoby inteligentne wiedza o co chodzi - pozostali niech sie doucza i daruja internautom dostep do swoich kosmatych mysliwindows 7 w wersji alfa (a moze wczesna beta) w sadzie? widac plotki o jak najszybszym wprowadzeniu nastepny visty sa coraz bardziej wiarygodne - mimo ich dementowania przez pracownikow ms :)

Usunięty
Usunięty
12/03/2008 15:40

Nie przepadam za MicroS, ale narzucanie komukolwiek sposobu tworzenia oprogramowanie jest poronione. Być może faktycznie chodzi tu o wspomniane wyżej prawo patentowe, co jest chorym wymysłem. Nie rozumiem dlaczego nie miałbym stworzyć sobie systemu, który będzie działał tylko z jednym jedynym moim programem. Wiem że to nie wygodne i sam nie raz się wkurzam że coś mi pod winda nie działa, co nie oznacza ze komuś tak nie wolno. Dla mnie to poprostu ograniczanie swobód. Zamiast spraw sądowych wystarczyła by po prostu zwykła reklama o tym że nowy wind działa tylko że swoimi programami ( zwykła uczciwość i wszystko będzie OK).

Usunięty
Usunięty
12/03/2008 15:09

Mam nadzieje, że coś wylukają i microsoft znowu oberwie ;P

Usunięty
Usunięty
12/03/2008 14:52

Widzę że sporo tu komentarzy od ludzi, którzy nie bardzo mają pojęcie o czym piszą, lub piszą na podstawie CONCEPT-ARTU, a nie realnego screena. Takiego "screena" też mogę wysmażyć w PS''ie w niecałe pół godziny. Nie jestem zwolennikiem Microsoftu i pewnie nigdy nim nie zostanę, aczkolwiek dotychczasowe informacje o jądrze NT 7.0 wyglądają ciekawie - samo jąderko już było nawet prezentowane i zaskoczyło ludzi tym, że zostało odchudzone i ładuje się naprawdę szybko. Jak będzie w dalszych fazach rozwoju? Pewnie tak jak zawsze... ale zobaczymy.

Usunięty
Usunięty
12/03/2008 14:52

To nie dobra informacja dla Microsoftu .

Usunięty
Usunięty
12/03/2008 14:51

Hmm to juz nie mozna w swoim systemie wrzucic co sie chce? Przeciez jest wolny rynek ;p

Pawciu45
Gramowicz
12/03/2008 14:51

A sędzia weźmie i skopiujcie sobie Windowsa na płytę.:PTakie rzeczy to tylko w USA można obejrzeć;). Agencje antymonopolowe ostro wzięły się za M$, ale my i tak mamy tylko jeden wybór: Windowsa. Mówiąc ,,my" mam na myśli graczy, żeby nikt mi z Linuxem nie wyskoczył.

Usunięty
Usunięty
12/03/2008 14:51

Ja jeszcze nie mam Visty a tu już Windows 7.

Usunięty
Usunięty
12/03/2008 14:40

Ja mam już 8 windowsa. :D

Usunięty
Usunięty
12/03/2008 14:32

Takie rzeczy to tylko w Ameryce ;)No cóż, ciekaw jestem czy ten sąd zrobi cokolwiek. Moim zdaniem faworyzowanie swojego produktu przez Micro$oft jest trochę niepoważne, powinni raczej wspierać firmy "trzecie".

Usunięty
Usunięty
12/03/2008 14:01

też mi się wydaje że nazwa to blackComb a nie blackBomb...

Usunięty
Usunięty
12/03/2008 13:24
Dnia 12.03.2008 o 13:21, gugli napisał:

Patrząc na screen-a czuję się trochę urażony, czuję się tak jakby MS nie wierzył w mój potencjał intelektualny :) Nie wiem jak wy, ale dla mnie idealnym systemem był DOS z nakładką Norton Commander... To były czasy... zero "plastiku" na ekranie, wszystko surowe i wymagające pewnego zasobu wiedzy od użytkownika, żadnych "zawieszek" czy innych problemów. Już pewnie mało kto pamięta historię słynnego ARJ i komendy, którą się wpisywało aby podzielić dane na mniejsze częśći, hehe => jeśli dobrze pamiętam: "arj x -r -v1440 nazwa.arj" lub grzebanie w autoexec.bat w celu zwolnienia pamięci np. ze zbędnej myszki :P

oj, to byly czasy, ale zanim sie nauczylem co i jak tam robic...teraz czlowiek juz niewiele pamieta, a to w koncu nie tak odlegle czasy

Usunięty
Usunięty
12/03/2008 13:21

Patrząc na screen-a czuję się trochę urażony, czuję się tak jakby MS nie wierzył w mój potencjał intelektualny :) Nie wiem jak wy, ale dla mnie idealnym systemem był DOS z nakładką Norton Commander... To były czasy... zero "plastiku" na ekranie, wszystko surowe i wymagające pewnego zasobu wiedzy od użytkownika, żadnych "zawieszek" czy innych problemów. Już pewnie mało kto pamięta historię słynnego ARJ i komendy, którą się wpisywało aby podzielić dane na mniejsze częśći, hehe => jeśli dobrze pamiętam: "arj x -r -v1440 nazwa.arj" lub grzebanie w autoexec.bat w celu zwolnienia pamięci np. ze zbędnej myszki :P To oczywiście skrajny przypadek i powrót do ery kamienia mija się ze zdrowym myśleniem, natomiast zamienianie systemu operacyjnego w interface rodem z konsol typu XBOX czy PS to jakaś pomyłka... żeby jeszcze gry i programy działały sprawniej i szybciej z każdym nowym systemem...

Usunięty
Usunięty
12/03/2008 13:17

Boże... tytuł niemal jak z onetu :/ przeciez Blackcomb w zadnym sadzie nie bedzie (przynajmniej na razie), MS musial udostepnic kod w zwiazku z wczesniej nalozonym wyrokiem OIDPBTW irytuje mnie to strasznie, bo "MS faworyzuje swoje programy" - rotfl, a co ma robic? moze niech podadza nam samego czystego windowsa, zeby nawet kalkulatora nie bylo, bo jeszcze ktos by na tym ucierpial...najlepszym rozwiazaniem byloby wrocenie do wybierania elemntow instalowanych tak jak to bylo w W95 i W98... ale nie, bo po co, lepiej ulatwic uzytkownikowi zycie :/inna sprawa sa jeszcze patenty, ktore sa kompletnie chore... szkoda, ze wieczystego patentu na dwuklik nie ma... czy może jest?

Usunięty
Usunięty
12/03/2008 13:12

"Antymonopolowych", mimo iż poprawne, kojarzy mi się z prohibicją :P"Antymonopolistycznych" byłoby lepsze :)

Usunięty
Usunięty
12/03/2008 13:05

Błeee...Ale te Okna okropnie wyglądają! :-(Coś twórcy chyba za bardzo się napatrzyli na Maca...

Usunięty
Usunięty
12/03/2008 13:02
Dnia 12.03.2008 o 12:26, Blober napisał:

To tylko kolejny windows, z nową szatą graficzną, z nowym interfejsem, z pseudo nowymi możliwościami

No nie do końca. Ten jest pisany od zera.

Usunięty
Usunięty
12/03/2008 13:01
Dnia 12.03.2008 o 12:33, LifaR napisał:

---> No i coz by sie wtedy stalo ? Ich produkt

No nie do końca "ich". MS korzysta z cudzych patentów, tak samo jak inni korzystają z pracy MS (np. z DX). Chyba nie myślisz, że np. mysz jako urządzenie wskazujące spadła z nieba. A może myślisz, że wszystkie kodeki z których korzysta WMP są autorstwa MS ?Wojna patentowa zaszkodzi tylko nam, użytkownikom, więc nie masz co jej bronić. Wyobraź sobie np. że wszyscy twórcy gier muszą pisać swoje biblioteki graficzne i koszt tego wliczać w cenę produktu. Fajna sprawa, nie ?

Usunięty
Usunięty
12/03/2008 12:33
Dnia 12.03.2008 o 12:16, Gol Galad napisał:

To, że na przykład taki Winamp, od firm trzecich, może nie działać poprawnie na nowym Windowsie, a taki WMPlayer będzie bez problemu. Chodzi o to, żeby wszystko działało dobrze z nowym Windowsem, a nie tylko ich oprogramowanie, które byłyby płatne, np. M$ Office. ;P

---> No i coz by sie wtedy stalo ? Ich produkt, jak beda chcieli niech uczynia go takim, ze programy bedzie mozna uruchamiac tylko w od piatku po godzinie 22, do poniedzialku 6 rano. Absurdalny przyklad, ale maja do tego pelne prawo, w koncu nie ma przymusu kupienia Windowsa Seven. Bedzie Ci przeszkadzalo, ze (nawiazujac do Twojego przykladu) nie uruchomisz tam Open Office''a czy Winampa, to nie kupisz, pozostaniesz na Viscie, XP, czy jakimkolwiek innym systemie operacyjnym.

Usunięty
Usunięty
12/03/2008 12:26

To tylko kolejny windows, z nową szatą graficzną, z nowym interfejsem, z pseudo nowymi możliwościami i kolejny windows, którego da się spiracić szybciej, niż trafi do sklepów.

Usunięty
Usunięty
12/03/2008 12:24

Codename dla Windowsa siódemki to chyba Blackcomb a nie Blackbomb ;)

Gol_Galad
Gramowicz
12/03/2008 12:16
Dnia 12.03.2008 o 11:57, Spector 109948 napisał:

"Prawdopodobnie zostanie on wypuszczony w roku 2010, czyli już po wygaśnięciu nadzoru sądowego nad Microsoftem." A potem hulaj dusza, piekła nie ma:) Ciekawe skąd te podejrzenia skoro mało kto wie coś o tym systemie?

To, że na przykład taki Winamp, od firm trzecich, może nie działać poprawnie na nowym Windowsie, a taki WMPlayer będzie bez problemu. Chodzi o to, żeby wszystko działało dobrze z nowym Windowsem, a nie tylko ich oprogramowanie, które byłyby płatne, np. M$ Office. ;P

Usunięty
Usunięty
12/03/2008 11:57

"Prawdopodobnie zostanie on wypuszczony w roku 2010, czyli już po wygaśnięciu nadzoru sądowego nad Microsoftem." A potem hulaj dusza, piekła nie ma:)Ciekawe skąd te podejrzenia skoro mało kto wie coś o tym systemie?

Usunięty
Usunięty
12/03/2008 11:47

Jak ten czas szybko leci. Niedługo potem xbox 720, ps 4.