Nowy model PS2 potwierdzony

Renor Mirshann
2007/11/06 12:12
45
0

Oficjalne ujawnienie przez Sony nowego modelu konsoli PS2 już za nami. Będzie charakteryzował się wewnętrznym zasilaczem, przemodelowanym wnętrzem i będzie nieco lżejszy od poprzednich wersji Slim (ale takiej samej wielkości). Data premiery w Japonii to 22 listopada tego roku.

Firma Sony szybko i bez zbędnych ceregieli potwierdziła nowy model PlayStation 2, o którym pisaliśmy kilka dni temu. Dostanie on numer SCPH-900000 i - zgodnie z plotką - będzie miał wbudowany zasilacz. Rozmiar konsoli pozostanie identyczny jak wersji Slim, natomiast jej wnętrze zapowiadane jest jako gruntownie przemodelowane. Poza tym, będzie nieco lżejsza. Odświeżona PS2 dostępna będzie na razie w trzech kolorach - czarnym, białym i srebrnym. Nowy model PS2 potwierdzony

Japoński oddział konsolowego giganta poinformował również o cenie nowego modelu, która wynosić będzie 16 tysięcy jenów (ok. 140 dolarów amerykańskich) - wychodzi na to, że na PS2 poniżej magicznej bariery 100$ nie ma na razie co liczyć. Chyba, że polityka cenowa firmy na innych kontynentach będzie się w tej kwestii różnić - w końcu Sony tyle mówi o dostosowywaniu oferty do potrzeb lokalnego nabywcy... A tymczasem premiera modelu SCPH-90000 w Kraju Kwitnącej Wiśni już 22 listopada!

GramTV przedstawia:

Komentarze
45
przemas15
Gramowicz
08/12/2007 15:53

Ale fajne modele chciałbym mieć ten w środku

e_t
Gramowicz
09/11/2007 21:42

Ale co z graf ą :(

miodus
Gramowicz
09/11/2007 18:51

Moze sobie kupie hehe w sumie x-boxa to nie wszystko a na PS2 jest sporo fajnych gier:)

miodus
Gramowicz
09/11/2007 18:51

Moze sobie kupie hehe w sumie x-boxa to nie wszystko a na PS2 jest sporo fajnych gier:)

TNukem
Gramowicz
07/11/2007 09:25
Dnia 06.11.2007 o 20:13, Mistic napisał:

> Ja ogólnie nie polecam ps2 już kupować bo tylko 3 lata zostały a już za ładnych graficznie > gier nie będzie. Maksymalnie to co w RE4. Piękna grafa :) A powiedz mi tak - po cholerę mi grafa, skoro jest masa gier grafiką nie powalających a wciągających jak diabli? Boże, pokolenie Crysisa, ładna grafa to podstawa, szkoda, że sama gra jest już niesamowicie i koncertowo spieprzona. Nie?

Nie chodzi o grafikę, a o nowe tytuły... Sony ma graczy w głębokim poważaniu! Jak na tak popularną konsolę gry powinny być wydawane w takiej ilości jak na PS3, albo Wii! Sony uśmierca własną konsolę i to jest najgorsze :/ :/ Dla mnie conajmniej God of War III, FIFA Street 3, Lair, The Getaway III powinno sie pojawić na PS2 ale tak nie będzie więc w archaiki nie chcę grać...

Beliar-13
Gramowicz
06/11/2007 21:29

Na pewno kupię tą wersję PS2, bo tej świetnej konsolki jeszcze nie mam :D

Mistic
Gramowicz
06/11/2007 20:13
Dnia 06.11.2007 o 17:32, Irc100 napisał:

Ja ogólnie nie polecam ps2 już kupować bo tylko 3 lata zostały a już za ładnych graficznie gier nie będzie. Maksymalnie to co w RE4. Piękna grafa :)

A powiedz mi tak - po cholerę mi grafa, skoro jest masa gier grafiką nie powalających a wciągających jak diabli?Boże, pokolenie Crysisa, ładna grafa to podstawa, szkoda, że sama gra jest już niesamowicie i koncertowo spieprzona. Nie?

Karol134
Gramowicz
06/11/2007 20:11

Ja osobiście nie zamierzam kupić nowego PS2 zamiast mojej dotychczasowej wersji Slim. nie jest mi to po prostu potrzebne, chyba, że bym chciał np. grać w samochodzie (brak zewnętrznego zasilacza) to może bym się skusił. Cieszy mnie to, że Sony nie zapomina o fanach "peesdwójki" i wydaje nową wersję konsolki (bo za duża to ona raczej już nie jest :) ) Fajnie by było jakby sprzęcik wraz z premierą pociągnoł za sobą nową falę gier na tę konsolę.

myszkiness
Gramowicz
06/11/2007 18:59

No to teraz czekamy na premierę i potem lecimy do sklepu :)

TNukem
Gramowicz
06/11/2007 17:52

Dla mnie sens miało by wydawanie nowych tytułów na PS2 (np konwersji z Wii), albo jej uśmiercenie... To co widzę nie ma sensu

Sarturias
Gramowicz
06/11/2007 17:36
Dnia 06.11.2007 o 17:32, Irc100 napisał:

Ja ogólnie nie polecam ps2 już kupować bo tylko 3 lata zostały a już za ładnych graficznie gier nie będzie. Maksymalnie to co w RE4. Piękna grafa :)

Nom. RE 4 ma zajefajną grafę. Ale poza tym GoW 2, Burnout najnowszy, Bully i GTA: SA wciąż trzymają poziom. Aha, no i oczywiście Okami!

John_McClane
Gramowicz
06/11/2007 17:32

Ja ogólnie nie polecam ps2 już kupować bo tylko 3 lata zostały a już za ładnych graficznie gier nie będzie. Maksymalnie to co w RE4. Piękna grafa :)

master_matrox
Gramowicz
06/11/2007 17:31

Jak nie uda mi się namówić rodziców na Playstation 3 to na pewno wybiorę Playstation 2 :) Będzie ono znacznie tańsze, a na dodatek jest bardzo dużo gier, których ceny oscylują w graniach 50-80 zł, na dodatek jest sporo akcesoriów :)

TNukem
Gramowicz
06/11/2007 17:26

Przyznam, że jestem trochę smutny, że Sony wydaje kolejną mutację PS2... Dlatego iż grałem dużo na PS2 i choć zawsze wolałem PC to PS2 było całkiem fajne... Sprzedałem ją jednak ponieważ plany wydawnicze zaczęły świecić pustkami. Wszystko co naj - tylko dla PS3... PS2 całkowicie zignorowano... Została FIFA, PES... Gdyby nawet pojawiały się hity z PS3 z o wiele gorszą grafiką na PS2 - np Motorstorm to dalej bym się cieszył z PS2... A tak to sprzedałem, gram teraz na PC ale sentyment pozostał i żal... Nawiększy żal, że sprzedałem PS2 w stanie idealnym za niewielkie pieniądze... A teraz nagle nowy model, a gier już nie ma nowych...PC mnie nie zawiódł... Koniec :)

Aandrzey
Gramowicz
06/11/2007 17:22

Jak dla mnie trochę to bez sensu, ale nikt mi nie każe kupować (na szczęście). To tak jakby kupić sobie procesor Intel Pentium IV 2GHz, gdy od dawna na rynku są Core Duo. Takie uwsteczniające posunięcie. Wyszło na jaw czemu nie ma w nowej wersji PS3 wstecznej kompatybilności, chcą jeszcze zbić kasę na PS2.

Cubass
Gramowicz
06/11/2007 17:04

Ciekawe, ale nie sądze żeby sięto udało, bo na PS2 wychodzi mało gier i to odstrasza graczy.

Mohair
Gramowicz
06/11/2007 17:03

hmm... Ciekawy ruch, bez wątpienia ;) Ciekawe tylko, czy zaskoczy ;-)

tableta1
Gramowicz
06/11/2007 17:00
Dnia 06.11.2007 o 13:21, 1602 napisał:

PS3 okazało się totalną porażką, więc Sony kombinuje jak za wszelką cenę podreperować budżet- padło na PS2... Ciekawe jak długo jeszcze będą jechać na tym zabytku:D

haha co za totalny idiota! po pierwsze jaki zabytek? po drugie coraz lepiej sie sprzedaje bo stanialo przedtem sprzedawalo sie gorzej z jednej przycvzyny-ludzi nie bylo na nia stac jak widze i ciebie i teraz w placzu wypisujesz takie zdania posiadaczu x''a haha. ps3 jest wyjebiste sam moge je szczerze polecic teraz zamierzam sam kupic skate i fifa 2008 a potem assasin creed i gta 4 no i mysle ze cos jeszcze przed tym

ko-nik
Gramowicz
06/11/2007 16:45

Wszystko zależy od ceny. A cena ok. 400 zł nie jest kwotą zaporową. Gry też są już coraz tańsze, a to skłania mnie ku tej konsoli. Jednak jak już napisałem, pożyjemy zobaczymy...

crypto_crk
Gramowicz
06/11/2007 16:41
Dnia 06.11.2007 o 16:24, Oskar 1994 napisał:

wow no i Sony stara się inwestuje tez w PS2 a M$....Xbox to już dawno przeszłość...

Ale zauwaz jaka tradycje ma Sony w tej dziedzinie a jaka MS.MS jest jeszcze jakby nie bylo nowicjuszem, ktory dosc dziwnie zmienil rynek. (np. okres wydawania konsol zostal skrocony...kiedys byl o wiele dluzszy). MS wprowadzil duzo innowacji, chocby LIVE , Achivements...co sie chwali.

Oskar_1994
Gramowicz
06/11/2007 16:24

wow no i Sony stara się inwestuje tez w PS2 a M$....Xbox to już dawno przeszłość...

Leonardo2
Gramowicz
06/11/2007 16:20

Ja mam jeszcze swoją wersje slim od dwóch lat i niemam problemów . Nierozumiem poco znów kolejny model , trochę wkurzający jest ten oddzielny zasilacz ale to mogli od razu tak zrobic że niebędzie oddzielny a nie teraz tak póznio . Sony kombinuje jak koń pod górką byle ktoś kupował ich sprzęt ;]

Kokosowy
Gramowicz
06/11/2007 16:18

PS2 nieśmiertelne :) Kiedyś zastanawiałem się nad kupnem konsoli , ale bardziej mnie przekonuje PSP .

SKIL
Gramowicz
06/11/2007 16:16

A ja mam starą, dobrą siedmioletnią PS2 i chodzi jak nowa!

Thompson
Gramowicz
06/11/2007 15:56

Jak padnie mi mój slim, pewnie się skuszę, bo skoro PS3 jednak już przestaje być wstecznie kompatybilny, wypadałoby mieć w domu coś, co odtwarza Residenty, Metale, Gody, Silenty i inne takie... ;)

Selv
Gramowicz
06/11/2007 15:48

Przynajmniej wiadomo czemu Sony wywala wsteczną kompatybilność z PS3.Dziwny zbieg okoliczności :|

Etnies
Gramowicz
06/11/2007 15:45

Więc przeliczając na PLN ,nowe ps2 będzie kosztowało około 420zł :]

Backstabber
Gramowicz
06/11/2007 15:03

Teraz to już po prostu PeeSdwójce nie przepuszczę...Tyle gierek do obłapania, które przez te 7 lat wyszły.

Mc_Verti
Gramowicz
06/11/2007 14:56

Interesujące... Trochę dziwi mnie a cieszy zarazem to, że Sony nie pozostawiło PS2, a nadal w nie inwestuje. :) Kupiłbym, gdyby cena zmalała do poniżej 400zł lub żeby wbudowali trochę mocniejszy sprzęt. Ale raczej nie kupię, no chyba że... GTA 4 wyjdzie również na PS2, to wtedy będę się poważnie zastanawiać :)Pozdrawiam

Gol_Galad
Gramowicz
06/11/2007 14:48

W sumie, to się przyda coś takiego tym, co nie grali jeszcze w legendarne hity na PS2. ;PA dużo było, oj dużo.......

SpecShadow
Gramowicz
06/11/2007 14:33

Ciekawe ile będzie kosztować ten model w złotówkach. No chyba nie drożej niż obecne modele idąc zasadą "nowe=droższe"? Ciekawe kiedy premiera w Polsce, sam jestem zainteresowany kupnem tej konsolki.

Sarturias
Gramowicz
06/11/2007 14:30

Eee tam....PS3 jest już na tyle tanie (nawet jak na Polskie warunki), że budowa nowego PS2 to tylko zarobek dla Sony---z czegoś muszą funkcjonować :/

Gregario
Gramowicz
06/11/2007 14:27

mi się podoba ten nowy model :)

tomoliop
Gramowicz
06/11/2007 14:15

kombinacja i po co komu jak ktoś napisał takie ,,zabytki'''':P

Choochoo
Gramowicz
06/11/2007 13:52

Hm... to może być dobry impuls do zmiany dużej PS2 na wersję mniejszą. Szkoda, że nie wrzucili trochę więcej funkcjonalności do tego modelu, a nie powinien być to problem. Przydałby się dostęp do PS Store i możliwości ściągania gier z pierwszego PS.

xxmarcinxx5
Gramowicz
06/11/2007 13:37

konkret

Wynmacher
Gramowicz
06/11/2007 13:35

Czy ja wiem czy to dobry pomysł? Niby gry na PS2 ciągle wychodzą ale długo to nie potrwa. Nie lepiej środki na PS3 przeznaczyć

Nikoos
Gramowicz
06/11/2007 13:24
Dnia 06.11.2007 o 13:21, 1602 napisał:

Ciekawe jak długo jeszcze będą jechać na tym zabytku:D

Bogu dzięki za takie "zabytki" !! :P

1602
Gramowicz
06/11/2007 13:21

PS3 okazało się totalną porażką, więc Sony kombinuje jak za wszelką cenę podreperować budżet- padło na PS2...Ciekawe jak długo jeszcze będą jechać na tym zabytku:D

Klimos
Gramowicz
06/11/2007 13:21

Spodziewałem się raczej czegoś wielkości dużego Discmana, a tu praktycznie na pierwszy rzut oka nie różni się to to zbytnio od PSTwo.A tak przy okazji jaka będzie nazwa rynkowa tego modelu?

Nikoos
Gramowicz
06/11/2007 13:18

Stare, dobre, poczciwe PS2 :)Jak tu go nie kochać ?? Mógłbym zwichnąć sobie kciuki grając po raz N-ty w MGS2 i RRR :D

cubbek
Gramowicz
06/11/2007 13:13

Wygląda bardzo zgrabnie :)Ale ja swoją czarnulkę już od jakiegoś czasu posiadam. Teraz czekam na kolejną obniżkę PS3.

Lnx
Gramowicz
06/11/2007 13:08

Ciekawe, kiedy premiera w Polsce...Po nowym roku, pewnie w końcu kupię nowe PS2. :)

Grzech
Gramowicz
06/11/2007 12:35
Dnia 06.11.2007 o 12:22, deuser napisał:

chyba sie skusze na ten model.. po świętach raczej

Ja też :DNa PS2-kę wyszło więcej gier niż na Xklocka+Wii razem wziętych, więc będzie w czym wybierać. A ceny gier na poziomie 49,99 za sztukę, to chyba niewygórowana cena, co nie? :]

deusER4
Gramowicz
06/11/2007 12:22

chyba sie skusze na ten model.. po świętach raczej