GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Yakuza Kiwami 2

Yakuza Kiwami 2

Producent: SEGA

Wydawca: Cenega Poland

Premiera: 28.08.2018

Gatunek: akcja

Wersja językowa: EN

Yakuza Kiwami 2 to remake gry akcji Yakuza 2, który powstał przy użyciu zupełnie nowej technologii, Dragon Engine. Wcześniej została ona wykorzystana przy tworzeniu Yakuza 6: Song of Life, czyli najnowszej odsłony popularnego cyklu.

Yakuza Kiwami 2 nie wprowadza żadnych nowości w mechanice rozgrywki i fabule. Głównym bohaterem „dwójki” jest Kazuma Kiryu, który bierze udział w wydarzeniach rozgrywających się rok po fabule ukazanej w Yakuza Kiwami. Wśród grywalnych postaci znajdziemy nie tylko wspomnianego protagonistę, ale również Majima, którego nieodłącznym towarzyszem jest śmiercionośny sztylet.

Yakuza Kiwami 2 nie oferuje wielkiego i otwartego świata wzorem Grand Theft Auto, ale pozwala wziąć udział w liniowej kampanii, podczas której weźmiemy udział w dynamicznych strzelaninach, efektownych pościgach i nie tylko. W przerwach między wykonywaniem kolejnych zadań trafimy na ulice Tokio, by sprawdzić się w rozmaitych aktywnościach dodatkowych. Możliwe jest chociażby odwiedzenie salonu gier arcade.

Oprawa graficzna Yakuza Kiwami 2 została dostosowana do współczesnych standardów i śmiało może konkurować z innymi przedstawicielami gatunku. Na uwagę zasługują nagrane od nowa przerywniki filmowe i kluczowe dialogi, a także dopracowane w najmniejszych szczegółach lokacje.

konsola PlayStation 4