Miyazaki: - Bloodborne to nie Demon's Souls II

Patryk Purczyński
2014/06/12 14:31

W Bloodborne pojawi się broń palna, ale gra nie zamieni się przez to w shootera - zapewnia Hidetaka Miazaki. Czynnik ten odróżni jednak nową produkcję From Software od wcześniejszych dzieł studia.

Miyazaki: - Bloodborne to nie Demon's Souls II

- W 2012 roku, jeszcze przed ogłoszeniem PS4, Sony Computer Entertainment zapytało nas, czy nie bylibyśmy zainteresowani stworzeniem nowej gry na nowy sprzęt. Bloodborne nigdy nie było zatem rozpatrywane w kategoriach Demon's Souls II - zaznacza na łamach japońskiego magazynu Famitsu Hidetaka Miyazaki, który reżyseruje grę zmierzającą wyłącznie na PS4.

Akcja Bloodborne rozgrywa się w mieście Yharnam, w zupełnie innej erze niż gry spod znaku Demon's Souls i Dark Souls. Dominuje tu wiktoriańska architektura, pojawiają się też elementy steampunku, a nawet - a może przede wszystkim - broń palna. - Umiejscowienie zmieniliśmy z kilku względów, pierwszym z nich jest walka - podkreśla Miyazaki.

GramTV przedstawia:

- Chcieliśmy, by gracze mogli uczestniczyć w walce aktywniej niż tylko przy użyciu miecza i tarczy, jak działo się w to w Demon's Souls. Wcieliliśmy więc broń palną, z zastrzeżeniem, że gra nie ma się zmienić w strzelankę. Era wiktoriańska nadawała się do tego wyśmienicie. To czasy, w których wciąż funkcjonują wizerunki starych strzelb - dodaje jeden z najważniejszych ludzi na pokładzie From Software.

Bloodborne zostało zapowiedziane na konferencji Sony poprzedzającej rozpoczęcie targów E3.

Komentarze
55
Usunięty
Usunięty
13/06/2014 17:25
Dnia 13.06.2014 o 17:17, zadymek napisał:

/.../ tak, zdecydowanie zobaczymy ;)

Znaczy jesteś po prostu nastawiony sceptycznie, Bloodborne raczej na PC nie ograsz ;)

zadymek
Gramowicz
13/06/2014 17:17
Dnia 13.06.2014 o 16:51, Shinigami napisał:

Zobaczymy. Wiem jak podchodzisz do tej serii ;)

Aż serii? Ograłem ledwo jedną pozycję i wiem jak nisko From może upaść, ale żeby krytykować całą serię...tak, zdecydowanie zobaczymy ;)W każdym razie jeśli nie dadzą zniszczalnego otoczenia, głębszej interakcji z wrogiem i sterowania pozwalającego na walki z grupami -w dodatku muszą przenieść toto na PC bym mógł grę zjechać- to mogą liczyć tylko na tradycyjny bughunt:P

Usunięty
Usunięty
13/06/2014 16:51
Dnia 13.06.2014 o 16:45, zadymek napisał:

Czym się tu podniecać, bo grafika jest next-gen?

Grafika bez wątpienia doda grze uroku, jednak w grach From nie jest najważniejsza. Zresztą wcale się nie zdziwię jak zostanie trochę przycięta w finalnym produkcie. Jeżeli zapowiedzi na temat tej gry się sprawdzą, dostaniemy najlepszą grę tego studia.Zobaczymy. Wiem jak podchodzisz do tej serii ;)
Trwa Wczytywanie