World of Goo 2

Premiera:
23.05.2024
Gatunek:
Platforma:
Producent:

O grze

World of Goo 2 to pełnoprawna kontynuacja gry logicznej z 2008 roku. Za stworzenie nowej części odpowiadają autorzy pierwowzoru, czyli niezależne studio 2D Boy. Tytuł został udostępniony w pierwszej kolejności na PC.

Pod względem ogólnych założeń w mechanice rozgrywki World of Goo 2 nie wprowadza rewolucji, skupiając się na dopracowaniu rozwiązań opracowanych z myślą o pierwszej części. Dlatego też ponownie zajmujemy się stawianiem różnego rodzaju konstrukcji (są to np. mosty i wieże) zbudowanych z tytułowych glutów. 

World of Goo 2 charakteryzuje się zaawansowanym systemem fizyki, którego obecność bardzo utrudnia nam wykonywanie kolejnych zadań. Musimy bowiem mieć na uwadze fakt, że jeden błąd wystarczy, by nasza konstrukcja rozpadła się jak domek z kart, zmuszając nas do rozpoczęcia danego fragmentu etapu zupełnie od nowa. Gra zmusza więc do kombinowania, eksperymentowania i logicznego myślenia.

W przypadku oprawy wizualnej autorzy World of Goo 2 postawili oczywiście na ten sam styl graficzny, co wiele lat temu, w efekcie czego już na pierwszy rzut oka widać, że mamy tutaj do czynienia z kontynuacją wielokrotnie nagradzanego World of Goo