Ultros

Premiera:
13.02.2024
Platforma:
Producent:

O grze

Ultros to przygodowa gra akcji w konwencji metroidvanii opracowana przez studio Hadoque i wydana dzięki firmom El Huervo oraz Kepler Ghost wyłącznie na PC oraz konsolach PlayStation 5 i PlayStation 4.

Za sprawą Ultros trafiamy do wielowymiarowego świata w klimatach science-fiction, gdzie przejmujemy kontrolę nad postacią, która rozpoczyna swoją przygodę w Sarkofagu. Mowa w tym przypadku o kosmicznej macicy utrzymującej starożytną, demoniczną istotę. To właśnie tam zostaliśmy uwięzieni w pętli czarnej dziury. Musimy więc ruszyć w podróż, aby odkryć swoją rolę. 

Ultros to gra, w której eksplorujemy lokacje, gdzie unikamy pułapek i stawiamy czoła kolejnym, coraz bardziej wymagającym przeciwnikom, rozprawiając się z nimi przy wykorzystaniu swojego ostrza. Chcąc odetchnąć od walki możemy gdzieniegdzie zająć się uprawą roślin na Sarkofagu, co zapewnia nam cenne chwile relaksu. 

Dwuwymiarową, starannie wykonaną i niezwykle klimatyczną oprawę wizualną Ultros śmiało można określić mianem psychodelicznej. 

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 7, procesor Intel Core i5, 8 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GT 750M