The Great War: Western Front

Premiera:
Data nieogłoszona
Gatunek:
strategia
Platforma:
PC
Producent:
Petroglyph Games
Wydawca:
Frontier Foundry
Język:
polskie napisy

O grze

The Great War: Western Front to dostępna wyłącznie na PC rozbudowana gra strategiczna łącząca rozwiązania charakterystyczne dla RTS-ów i turówek. Za stworzenie tytułu odpowiedzialne jest studio Petroglyph Games (m.in. Universe at War: Earth Assault, Grey Goo i Star Wars: Empire at War), a wydaniem zajęła się firma Frontier Foundry.

Za sprawą The Great War: Western Front przenosimy się do czasów I wojny światowej, biorąc udział w wydarzeniach rozgrywających się na froncie zachodnim w latach 1914–1919. Kampania fabularna bazująca na prawdziwych wydarzeniach oferuje możliwość opowiedzenia się po obu stronach konfliktu - będziemy dowodzić zarówno aliantami, jak i państwami Osi. Co istotne, akcja toczyć się ma nie tylko na polu bitwy, ale także na globalnej arenie działań wojennych. 

The Great War: Western Front udowadnia, że każda, nawet najmniejsza decyzja, ma ogromne znaczenie w trakcie walki. Dlatego też musimy nie tylko odpowiednio rozmieszczać jednostki na mapach, korzystając na przykład z utworzonych wcześniej sieci okopów, ale także korzystać z odkrytych technologii. Możemy dowodzić czołgami, robić użytek z gazów bojowych i nie tylko. 

Warto dodać, że w The Great War: Western Front zaobserwujemy, iż w odwiedzanych przez nas lokacjach ktoś już wcześniej był i - najprawdopodobniej - walczył z armią nieprzyjaciela. Dostrzeżemy chociażby leje powstałe na skutek ostrzału artyleryjskiego czy też zrytą gąsienicami ziemię. Zauważymy także zrujnowane, opuszczone budynki mieszkalne.