The Great War: Western Front

Premiera:
30.03.2023
Gatunek:
Platforma:

O grze

The Great War: Western Front to dostępna wyłącznie na PC rozbudowana gra strategiczna łącząca rozwiązania charakterystyczne dla RTS-ów i turówek. Za stworzenie tytułu odpowiedzialne jest studio Petroglyph Games (m.in. Universe at War: Earth Assault, Grey Goo i Star Wars: Empire at War), a wydaniem zajęła się firma Frontier Foundry.

Za sprawą The Great War: Western Front przenosimy się do czasów I wojny światowej, biorąc udział w wydarzeniach rozgrywających się na froncie zachodnim w latach 1914–1919. Kampania fabularna bazująca na prawdziwych wydarzeniach oferuje możliwość opowiedzenia się po obu stronach konfliktu - będziemy dowodzić zarówno aliantami, jak i państwami Osi. Co istotne, akcja toczyć się ma nie tylko na polu bitwy, ale także na globalnej arenie działań wojennych. 

The Great War: Western Front udowadnia, że każda, nawet najmniejsza decyzja, ma ogromne znaczenie w trakcie walki. Dlatego też musimy nie tylko odpowiednio rozmieszczać jednostki na mapach, korzystając na przykład z utworzonych wcześniej sieci okopów, ale także korzystać z odkrytych technologii. Możemy dowodzić czołgami, robić użytek z gazów bojowych i nie tylko. 

Warto dodać, że w The Great War: Western Front zaobserwujemy, iż w odwiedzanych przez nas lokacjach ktoś już wcześniej był i - najprawdopodobniej - walczył z armią nieprzyjaciela. Dostrzeżemy chociażby leje powstałe na skutek ostrzału artyleryjskiego czy też zrytą gąsienicami ziemię. Zauważymy także zrujnowane, opuszczone budynki mieszkalne. 

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 10 64 bit, procesor Intel Core i5-4590 lub AMD FX-8350, 8 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 780 lub AMD Radeon R9 390, 13 GB wolnego miejsca na dysku twardym