Spintires

Producent: Oovee Ltd.

Wydawca: CD Projekt/CDP.pl

Premiera: 19.07.2016

Gatunek: symulacja

Wersja językowa: PL KINOWA

Spintires to symulator terenowych samochodów ciężarowych, którego akcja toczy się w wielkim, zróżnicowanym i otwartym świecie. Gracz eksploruje kolejne lokacje, wykonuje misje transportowe, a także zajmuje się załadunkiem towarów przy pomocy dźwigu.

Poszczególne maszyny udostępnione w grze Spintires powstały w oparciu o radzieckie terenowe samochody ciężarowe. Możemy nimi przemierzać góry, rzeki, lasy i wiele innych miejsc, zarówno w dzień, jak i pod osłoną nocy. Niejednokrotnie zaobserwujemy, jak w wyjątkowo realistyczny sposób błoto osadza się na masce kierowanego przez nas pojazdu, a woda spływa po szybie.

Spintires oferuje realistyczny model jazdy. Samochód, którym kierujemy, zachowuje się inaczej w zależności od warunków atmosferycznych. Przykładowo, jadąc po nierównej nawierzchni musimy bardzo uważać, by utrzymać się na drodze.

Autorzy umieścili w swoim dziele również narzędzia do modyfikacji. Każdy chętny gracz może sam stworzyć nowe mapy, pojazdy i przedmioty do gry Spintires , a następnie podzielić się nimi z innymi użytkownikami.

System operacyjny: Windows XP SP3, Windows 7 SP1 lub Windows 8 z najnowszymi aktualizacjami<br> Procesor: Intel Pentium Dual Core @ 2.0Ghz lub odpowiednik AMD Athlon 64 X2 Dual Core<br> Pamięć RAM: 2 GB<br> Karta graficzna: ze wsparciem dla DirectX 9 oraz pamięcią 512 MB VRAM (Nvidia Geforce 9600 GT lub AMD Radeon HD 2600)<br> Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 9.0c<br> Wymagana ilość wolnego miejsca na dysku twardym: 1 GB<br> Internet: szerokopasmowe łącze internetowe wymagane do trybu wieloosobowego<br> Kontrolery: Gra obsługuje kontrolery konsoli Xbox 360