Co pod choinkę? Część szósta - oferta last minute na Mikołajki

Patryk Purczyński
2014/12/06 09:30

To już dziś - mikołajki. Dla zapominalskich mamy jednak ofertę last minute, czyli najciekawsze propozycje z naszego działu cyfrowego.

Zaginięcie Ethana Cartera

Zaginięcie Ethana Cartera, Co pod choinkę? Część szósta - oferta last minute na Mikołajki

Adrian Chmielarz i jego wierni współpracownicy w sierpniu 2012 postanowili opuścić szeregi należącego już wówczas do Epic Games People Can Fly i założyli nowe studio. Ten rok pokazał, że była to słuszna decyzja, bowiem pierwszy projekt pod szyldem The Astronauts wypadł nader udanie. Zaginięcie Ethana Cartera to niezwykle klimatyczna opowieść z masą łamigłówek i pięknymi widokami Red Creek Valley, jakie gwarantuje silnik Unreal Engine. Centralną częścią gry jest opowieść, która spycha na plan dalszy klasyczną rozgrywkę. Detektyw Paul Prospero podąża śladami chłopca, Ethana Cartera, usiłując go odnaleźć. Po drodze poznaje coraz mroczniejsze sekrety rodziny Carterów, aż w końcu dochodzi do zaskakującego finału. Polecamy wszystkim, którzy cenią sobie znakomite opowieści.

Far Cry 4

Far Cry 4, Co pod choinkę? Część szósta - oferta last minute na Mikołajki

Pierwszoosobowych strzelanek w tym roku tradycyjnie nie brakowało. Ba, pojawiło się nawet kilka bardzo sensownych FPS-ów z otwartym światem, ale z tego grona wyróżnia się Far Cry 4. Gra oparta jest na sprawdzonej formule Far Cry 3, który święcił triumfy przed dwoma laty. Ubisoft postanowił nie poprawiać czegoś, co przypadło do gustu kilku milionom graczy. Zmienił za to umiejscowienie z rajskich wysp na równie piękne Himalaje, dorzucił despotycznego władcę miasteczka Kyrat, ubogacił faunę, z szalejącymi słoniami na czele, i wszystko zręcznie połączył. Czwarta odsłona serii zapewnia długie godziny świetnej zabawy - zarówno na pieszo, jak i licznymi środkami lokomocji, w tym także lotnią. Przeprawa pośród skalnych masywów nad rozciągającymi się u ich podnóża dolinami to sowity zastrzyk adrenaliny. W naszym sklepie oprócz edycji standardowej dostępne jest też wydanie Gold Edition, zawierające Season Pass. Przepustkę sezonową można nabyć również oddzielnie.

GRID Autosport

GRID Autosport, Co pod choinkę? Część szósta - oferta last minute na Mikołajki

Niewiele jest w branży tak doświadczonych w tworzeniu gier wyścigowych ekip, jak Codemasters. "Mistrzowie Kodu" w GRID Autosport po raz kolejny potwierdzili, że jak mało kto potrafią bawić się z prędkością, nie porzucając jednocześnie całkowicie praw fizyki. Tytuł ten zapewnia różnorodne konkurencje i zmagania na wielu torach. Rywalizować można zarówno z komputerowym przeciwnikiem (zadbano o zróżnicowanie poziomów trudności), jak i prawdziwymi rywalami w sieci. Ważnymi funkcjami nowego GRID-a są dopracowany model zniszczeń, widok z kokpitu i możliwość wcielenia się w początkującego kierowcę, który wspina się po kolejnych szczeblach kariery. W naszej ofercie znajduje się także Season Pass, dający dostęp do ośmiu pakietów dodatków z nowymi pojazdami, torami, zawodami i trybami.

Europa Universalis IV + dodatki

Europa Universalis IV + dodatki, Co pod choinkę? Część szósta - oferta last minute na Mikołajki

Europa Universalis to bodaj najpopularniejsza marka z katalogu Paradox Interactive. Nie należy może ona do głównego nurtu i jest specyficzna, ale ma wierne grono zagorzałych fanów, o czym świadczą cztery części i masa dodatków. Najnowsza odsłona po raz kolejny pozwala przejąć kontrolę nad dowolnie wybranym państwem (zarówno z, jak i spoza Starego Kontynentu) i realizować swoje mocarstwowe plany polityką podboju, ale też dyplomacji i handlu. Akcja toczy się w epoce wielkich odkryć geograficznych i kolonializmu Ameryki przez kraje europejskie. Rozgrywkę urozmaicają liczne dodatki, które w naszym sklepie można nabyć osobno, jak również w przebogatym pakiecie.

Randal's Monday

Randal's Monday, Co pod choinkę? Część szósta - oferta last minute na Mikołajki

Randal's Monday to jedna z tych gier, o których prawie w ogóle nie wspomina się w serwisach informacyjnych, a mimo to jest warta uwagi. Akcja oparta jest na pomyśle z Dnia świstaka - główny bohater cały czas przeżywa ten sam dzień. Głównym bohaterem jest tytułowy Randal, który nie należy do przyjemniaczków. Po jednej z imprez postanawia wykraść z portfela swego bliskiego kolei pierścionek zaręczynowy, który miał trafić na palec wybranki. Sprawy przybierają tragiczny obrót - przyjaciel Randala w akcie rozpaczy popełnia samobójstwo, a sam Randal musi naprawić swoje czyny. Może to zrobić jedynie poprzez właściwe postępowanie w trakcie feralnego poniedziałku. Produkcja ekipy Nexus Game Studios należy do gatunku point and click i polega na eksploracji, odnajdywaniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek logicznych.

Child of Light + Valiant Hearts: The Great War

Child of Light + Valiant Hearts: The Great War, Co pod choinkę? Część szósta - oferta last minute na Mikołajki

Ubisoft specjalizuje się w wydawaniu kasowych produkcji, ale w tym roku wypuścił do sprzedaży także dwie mniejsze perełki. Mowa o Child of Light i Valiant Hearts: The Great War. Pierwsza to grywalny poemat, niezwykle klimatyczna gra RPG, w której użytkownicy wcielają się w księżniczkę Aurorę. Wyrusza ona w podróż po królestwie Lemurii, której celem jest odzyskanie skradzionych przez Mroczną Królową Słońca, Księżyca i Gwiazd. Drugi z wymienionych tytułów to z kolei chwytająca za serce opowieść wojenna, w której głównym zadaniem jest przetrwanie konfliktu zbrojnego. To produkcja, wynosząca na piedestał wierność, przyjaźń i miłość, ale niestroniąca od tragedii i dramatu. W licznych lokacjach czekają tu do rozwiązania rozmaite zagadki logiczne. Obie gry, choć różnią się od siebie, mocno oddziałują na emocje odbiorcy, a to w tej branży rzadkość.

Titanfall

Titanfall, Co pod choinkę? Część szósta - oferta last minute na Mikołajki

Electronic Arts sprowadziło do siebie byłych twórców Call of Duty, by ci wytyczyli strzelankom pierwszoosobowym nowy kierunek. W tym celu założono studio Respawn Entertainment i stworzono Titanfalla. Czy wspomniany górnolotny cel udało się zrealizować? Na razie jest za wcześnie, by to jednoznacznie ocenić. Nie ulega natomiast kwestii, że Titanfall to gra warta grzechu. Tytuł ten spaja kampanię z multiplayerem w jedno, oferując spektakularne bitwy futurystycznych żołnierzy, Tytanów lub wcielając się w pilota szturmowego. Gra każdym z nich nabiera zupełnie innego wymiaru, a rozgrywkę wzbogacają dodatkowo rozmaite tryby zabawy wieloosobowej. Ptaszki ćwierkają, że Titanfall 2 już powstaje. To dodatkowa motywacja do tego, by zobaczyć, jak to wszystko się zaczęło. Można bowiem podejrzewać, że będzie to jedna z flagowych serii tej generacji.

GramTV przedstawia:

Spintires

Spintires, Co pod choinkę? Część szósta - oferta last minute na Mikołajki

Jeżeli od lśniącego lakieru wolisz karoserię zabrudzoną od błota, a od niesamowitej prędkości bardziej rajcują Cię wyzwania jazdy terenowej, trafiłeś pod właściwy adres. Spintires oferuje zmagania z błotnistym torem i innymi naturalnymi przeszkodami: nierównościami terenu, zadrzewieniem czy rzekami. Twórcy zadbali także o różnorodne warunki pogodowe, w jakich przemierzamy otwarty świat gry. W zależności od tego, czy pada deszcz, czy świeci słońce, samochód zachowuje się inaczej. Rozgrywka nie polega tu zresztą jedynie na jeździe - trzeba też załadować i rozładować towar, zręcznie operując dźwigami. Atrakcji w produkcji zespołu Oovee Game Studios jest pod dostatkiem.

Brothers: A Tale of Two Sons

Brothers: A Tale of Two Sons, Co pod choinkę? Część szósta - oferta last minute na Mikołajki

W ubiegłym roku Starbreeze Studios wydało na świat grę, którą śmiało można zaliczyć do ścisłej czołówki najlepszych produkcji ubiegłych 12 miesięcy. Nie chodzi tu wcale o nowe, krwawe Kroniki Riddicka, z których słynie skandynawska ekipa, ale niezwykle ciepłą opowieść Brothers: A Tale of Two Sons. To urzekająca historia dwóch braci, którzy za wszelką cenę postanawiają pomóc choremu ojcu. W tym celu muszą pokonać licznych przeciwników, rozwiązać łamigłówki i uniknąć porozstawianych tu i ówdzie pułapek. Niezwykły klimat gry budowany jest przez niemą narrację, a rozgrywkę różnicują unikatowe umiejętności obu postaci przewodnich.

Pillars of Eternity - pre-order

Pillars of Eternity - pre-order, Co pod choinkę? Część szósta - oferta last minute na Mikołajki

Na koniec w naszej ofercie cyfrowej polecamy coś nietypowego, mianowicie zamówienie edycji przedpremierowej Pillars of Eternity. Gra ukaże się dopiero na początku przyszłego roku, ale dla fanów starej szkoły RPG to pozycja obowiązkowa i z pewnością ucieszyliby się z takiego prezentu na zaś. Za produkcję gry odpowiadają spece z Obsidian Entertainment, którzy fundusze na realizację tego pożądanego projektu uzyskali od graczy. To jedna z największych perełek Kickstartera, w której pokładane są wielkie nadzieje. Zamawiając Pillars of Eternity w przedsprzedaży zyskujecie specjalne bonusy. Oprócz edycji standardowej, Waszej uwadze polecamy wydanie Champion Edition, w skład którego, oprócz samej gry, wchodzą m.in. ścieżka dźwiękowa, cyfrowy almanach, dokumentację procesu powstawania projektu czy dzwonki na telefon.

Komentarze
2
NemoTheEight
Gramowicz
06/12/2014 21:15

Wiecie co? Jestem graczem od ponad 10 lat i po tym jak po raz n-ty kupiłem nwą grę, za wcale niemałe pieniądze to szczerze mówiąc nie jestem pewien, czy kupno czegokolwiek co wychodzi TERAZ jest dobrym pomysłem. Lepiej kupić halbę, bo te bugów nie maja, a Far Cry''a czy innego Assassin''s Creeda (którego tu akurat zabrakło) podarować tak na Wielkanoc. A jak ktoś nie pije to nie wiem Strangleholda? Gra stara, ale fajna. I nie ma bugów.

Jave
Gramowicz
06/12/2014 11:18

FarCry4 na PC kosztuje 229zl bez promocji?