RIDE 5

Premiera:
24.08.2023
Gatunek:
wyścigi
Platforma:
PC, PS5, XSX
Producent:
Milestone
Wydawca:
Milestone
Język:
angielska

O grze

RIDE 5 to kolejna odsłona cyklu realistycznych gier wyścigowych z motocyklami w roli głównej. Za stworzenie produkcji odpowiadają autorzy poprzednich części, studio Milestone. Jest to zarazem pierwsza gra z serii adresowana wyłącznie do posiadaczy PC oraz konsol Xbox Series X/S i PlayStation 5.

Docelowym trybem rozgrywki w RIDE 5 jest oczywiście rozbudowana kariera dla jednego gracza, w którym rozpoczynamy swoją przygodę z jednośladami jako żółtodziób, a kończymy, stając się najlepszym motocyklistą na świecie. Na tym oczywiście nie koniec, bo gra oferuje także inne warianty rozgrywki, w tym lokalny tryb rywalizacji na podzielonym ekranie, a także udoskonalony tryb wytrzymałościowy z funkcją zapisywania i wznawiania sesji, jak chociażby w produkcjach z cyklu F1 od Codemasters

RIDE 5 oddaje do dyspozycji graczy ponad 200 rozmaitych modeli motocykli doskonale znanych producentów, które przetestujemy na kilkudziesięciu wiernie odwzorowanych torach z całego świata. Podczas jazdy musimy zmagać się nie tylko z maszyną i innymi kierowcami, ale także rozmaitymi warunkami atmosferycznymi, które mogą nam zarówno ułatwić, jak i utrudnić dotarcie do mety przed resztą stawki.

Choć tak jak już wspomniano, RIDE 5 to realistyczna gra i oferująca zaawansowany model jazdy, twórcy zaimplementowali w niej zupełnie nowy system podpowiedzi, chcąc w ten sposób zachęcić do spróbowania swoich sił osoby, które nie miały wcześniej do czynienia z serią RIDE oraz innymi podobnymi tytułami.

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 8,1 64 bit, procesor Intel Core i5-2500K lub AMD FX-6350, 8 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 960 lub NVIDIA GeForce GTX 1050, DirectX 11