Portal RTX

Premiera:
08.12.2022
Platforma:
Wydawca:

O grze

Portal RTX to odświeżona wersja wielokrotnie nagradzanej gry logicznej z perspektywy pierwszej osoby autorstwa Valve Software, czyli twórców Half-Life’a. Za przygotowanie nowej edycji wykorzystującej dobrodziejstwa oferowane przez technologię RTX odpowiada Lightspeed Studios, natomiast wydaniem zajęła się firma NVIDIA

RTX to nic innego, jak ray tracing, a więc technika śledzenia promieni, dzięki której oprawa wizualna w grach wideo jest znacznie bardziej realistyczna. Tak jest również oczywiście w przypadku Portal RTX, który został udostępniony w formie darmowego DLC dla wszystkich posiadaczy oryginalnej wersji gry. Na potrzeby tego rozszerzenia opracowano tekstury w wysokiej rozdzielczości, a także ulepszone modele high-poly, które nawiązują do tych znanych z pierwowzoru.

Warto również zaznaczyć, że Portal RTX to nie tylko znacząco poprawiona grafika, ale także możliwość obserwowania poszczególnych lokacji w najwyższej jakości. Gra pozwala bowiem na generowanie obrazu w rozdzielczości 4K, o ile - rzecz jasna - posiadamy odpowiedni telewizor lub monitor.