Nadchodzi Portal RTX. Nvidia zapowiedziała odświeżoną wersję hitu z 2007 roku

Mikołaj Ciesielski
2022/09/21 10:15
0
0

Opublikowano zwiastun prezentujący ulepszenia graficzne.

Nadchodzi Portal RTX. Nvidia zapowiedziała odświeżoną wersję hitu z 2007 roku

Jakiś czas temu do sieci trafił materiał wideo, w którym jeden z fanów postanowił zaprezentować, jak gra Portal mogłaby prezentować się na silniku Unreal Engine 5. Tymczasem okazuje się, że jeszcze w tym roku fani wspomnianej produkcji będą mieli okazję zapoznać się z jej odświeżoną wersją. Nvidia zapowiedziała wczoraj bowiem projekt o nazwie Portal with RTX, za którego sprawą hit z 2007 roku doczeka się obsługi ray tracingu.

Portal with RTX zadebiutuje w listopadzie

Zgodnie z przekazanymi informacjami, Portal with RTX ma zadebiutować na rynku w listopadzie bieżącego roku. Dokładana data premiery nie jest znana. Nvidia poinformowała jednak, że posiadacze oryginalnego Portala otrzymają za darmo jego odświeżoną wersję. Firma opublikowała też zwiastun, który pozwala sprawdzić, jakie zmiany w oprawie wizualnej zaoferuje nadchodzący „remaster”. Całość znajdziecie na dole wiadomości.

Dowiedzieliśmy się również, że posiadacze zaprezentowanych wczoraj kart graficznych z serii GeForce RTX 40 będą mogli uruchomić Portal with RTX z „pełnym ray tracingiem w 4K”. Wkrótce mamy otrzymać oficjalne wymagania sprzętowe. Więcej szczegółów znajdziecie na karcie produktu na Steam.

Na koniec przypomnijmy, że Portal zadebiutował na komputerach osobistych w 2007 roku. Rok później produkcja ukazała się również na konsolach Xbox 360. W czerwcu bieżącego roku na Nintendo Switch pojawiło się natomiast Portal: Companion Collection, zawierające dwie odsłony serii Portal.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!