Pokemon Brilliant Diamond

Premiera:
19.11.2021
Gatunek:
Platforma:
Producent:
Wydawca:
Język:

O grze

Pokemon Brilliant Diamond to wydana na konsolę Switch gra, która stanowi pełnoprawny remake Pokemon Diamond z 2007 roku. Za odświeżenie tego cRPG-a odpowiedzialne jest studio ILCA pracujące na zlecenie firmy Nintendo. Warto wspomnieć, że w dniu premiery Pokemon Brilliant Diamond na rynku zadebiutowała również niemalże identyczna produkcja o nazwie Pokemon Shining Pearl.

Celem rozgrywki w Pokemon Brilliant Diamond jest mistrzem Ligi Pokemon, a zwieńczeniem naszych starań stanowi złapanie legendarnego stworka. W tym przypadku mowa o Pokemonie, który nazywa się Dialga, lecz jeśli zdecydujemy się na zakup Pokemon Shining Pearl, to wówczas naszym łupem padnie Palkia. W pozostałych  kwestiach oba tytuły nie różnią się od siebie niczym istotnym, co jest standardem w przypadku serii Pokemon, bowiem od wielu lat do sprzedaży trafiają dwie praktycznie takie same gry.

Pokemon Brilliant Diamond oferuje możliwość obserwowania rozgrywki "z góry", podobnie jak w odświeżonym The Legend of Zelda: Link's Awakening (remake hitu z 1993 roku). Przemierzamy tu kolejne lokacje, łapiemy Pokemony za pomocą Poke Balla, wykonujemy zadania fabularne i misje poboczne, a także walczymy z Pokemonami, które następnie oczywiście łapiemy. Co warte odnotowania, poszczególne starcia rozgrywane są w systemie turowym, a kluczem do sukcesu jest wystawianie Pokemonów dysponujących odpowiednimi atakami i umiejętnościami.

Oprócz trybu dla jednego gracza w Pokemon Brilliant Diamond znajdziemy także lokalny i sieciowy multiplayer dla maksymalnie ośmiu użytkowników. W każdym z tych wariantów rozgrywki możemy obserwować kolorową, starannie wykonaną oprawę wizualną.