Mahokenshi

Premiera:
24.01.2023
Gatunek:
przygodowa, strategia
Platforma:
PC
Producent:
Game Source Studio
Wydawca:
Game Source Studio
Język:
polskie napisy

O grze

Mahokenshi to gra stanowiąca połączenie kilku rozmaitych gatunków. Mamy tutaj do czynienia z cRPG-iem oferującym elementy gry karcianej i planszówki. Tytuł autorstwa Game Source Studio wydany przez firmę Iceberg Interactive może budzić skojarzenia z serią King’s Bounty czy też Wiedźmińskimi Opowieściami.

Swoją przygodę rozpoczynamy od wyboru swojego samurajskiego domu (Szafiru, Topazu, Rubinu lub Jadeitu), bowiem w trakcie kampanii wcielamy się właśnie w mahokenshi, czyli magicznego samuraja. Niezależnie od dokonanego wyboru będziemy musieli eksplorować Niebiańskie Wyspy, broniąc rozmaitych terenów przed licznymi zagrożeniami.

Mahokenshi to gra, w której kolekcjonujemy rozmaite karty (łącznie do zebrania jest ich aż 200) i budujemy talię, a następnie korzystamy z niej, walcząc z napotkanymi przeciwnikami. Wraz z postępami w kampanii rozwijamy swoją postać, zwiększając szanse na zwycięstwo w kolejnych potyczkach, zdobywając liczne modyfikatory i nie tylko

Co ciekawe, w Mahokenshi poruszamy się po heksagonalnych, w pełni trójwymiarowych i starannie wykonanych planszach. W przypadku oprawy wizualnej na uwagę zasługuje nie tylko sam świat, ale także wygląd poszczególnych kart, które trafiają w nasze ręce. 

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 7, Windows 8 lub Windows 10, procesor Intel Core i5-4570, 8 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 980 lub AMD Radeon RX 470, DirectX 11, 2 GB wolnego miejsca na dysku twardym