Farming Simulator 23

Premiera:
23.05.2023
Gatunek:
symulacja
Platforma:
ios, Android, Switch
Producent:
GIANTS Software
Wydawca:
GIANTS Software
Język:
angielska

O grze

Farming Simulator 23 to kolejna odsłona bestsellerowego cyklu gier symulacyjnych. Mamy tutaj do czynienia z poboczną częścią znanej serii adresowaną wyłącznie do posiadaczy konsoli Switch oraz urządzeń przenośnych z systemami operacyjnymi iOS i Android. Za stworzenie tytułu odpowiada studio GIANTS Software.

Choć tak naprawdę Farming Simulator 23 bazuje na rozwiązaniach przygotowanych z myślą o Farming Simulatorze 22 wydanym na PC, Xbox Series X/S, PlayStation 5, Xbox One i PlayStation 4, to w opisywanej części nie zabrakło istotnych nowości. Jako że mamy do czynienia z wersją przenośną kultowego symulatora, twórcy pokusili się o przeprojektowanie samouczków, poprawili zachowanie sztucznej inteligencji; pojawiła się także funkcja automatycznego załadunku kłód i palet.

Farming Simulator 23 to gra, w której wcielamy się oczywiście w właściciela swojego gospodarstwa rolnego, a naszym zadaniem jest uprawianie roślin, hodowanie zwierząt i sprzedawanie plonów, choć nie tylko, bo w trakcie zabawy możemy również zająć się na przykład leśnictwem. Wykonywanie codziennych obowiązków ułatwi nam z pewnością obecność ponad 100 wiernie odwzorowanych maszyn rolniczych. 

Warto również zwrócić uwagę, że Farming Simulator 23 może pochwalić się starannie wykonaną, w pełni trójwymiarową oprawą wizualną, która oczywiście odstaje jakością od grafiki znanej z Farming Simulatora 22