Fantasy Life i: The Girl Who Steals Time

Premiera:
10.10.2024
Platforma:
Producent:
Wydawca:
Język:

O grze

Fantasy Life i: The Girl Who Steals Time to symulacja życia z elementami RPG, która została opracowana przez utalentowane studio Level 5 wyłącznie z myślą o posiadaczach konsoli Nintendo Switch jako kontynuacja wydanej w 2012 roku produkcji zatytułowanej po prostu Fantasy Life. Wspomniana ekipa ma na swoim koncie między innymi Ni No Kuni: Wrath of the White Witch i Ni no Kuni II: Revenant Kingdom.

Akcja gry Fantasy Life i: The Girl Who Steals Time rozgrywa się na pewnej wyspie osadzonej w fantastycznym świecie. Zadaniem kierowanej przez nas postaci jest przywrócenie dawnego blasku w miejscu, które czasy świetności ma już niestety dawno za sobą. Jako że rozgrywka ma charakter nieliniowy, powierzoną nam misję możemy wykonać na wiele rozmaitych sposobów. Tylko od nas zależy, czy zdecydujemy się na wykreowanie bohaterkę walczącą z przeciwnikami za pomocą czarów, czy też zajmiemy się wykonywaniem zawodów niewymagających od nas użycia siły fizycznej.

Fantasy Life i: The Girl Who Steals Time oferuje możliwość eksplorowania otwartego świata. W toku kampanii zwiedzamy poszczególne lokacje, rozmawiamy z napotkanymi postaciami i wykonujemy kolejne misje. Istotne znaczenie dla przebiegu rozgrywki, która nota bene została tu ukazana z lotu ptaka, ma także wykorzystywanie unikatowej zdolności protagonistki, jaką jest podróżowania w czasie. Dzięki tej możliwości będziemy w stanie rozwiązywać rozmaite zagadki natury logicznej. 

Ważnym aspektem Fantasy Life i: The Girl Who Steals Time jest także odbudowywanie konstrukcji. Gra pozwala nie tylko na wznoszenie budynków, ale i naprawianie zniszczonych miejsc, co ma związek z głównym zadaniem fabularnym, o którym wspomniano wcześniej. Przy tym nie można zapominać także o fakcie, że autorzy zaimplementowali tu całkiem rozbudowany system rozwoju samej głównej bohaterki. 

Fantasy Life i: The Girl Who Steals Time, podobnie jak inni przedstawiciele gatunku, charakteryzuje się w pełni trójwymiarową, kolorową oprawą wizualną. Grafika może przywoływać na myśl choćby grę Animal Crossing: New Horizons.