Dragons Dogma: Dark Arisen

Premiera:
26.04.2013
Gatunek:
Platforma:
Producent:
PEGI:
Od 18 lat
Język:

O grze

Dark Arisen to dodatek do trzecioosobowej gry akcji z elementami RPG zatytułowanej Dragon's Dogma. Rozszerzenie wzbogaca podstawową wersję tej produkcji o zupełnie nowe wątki fabularne. Podczas rozgrywki zwiedzimy zupełnie nowe lokacje i natrafimy na niespotkanych wcześniej przeciwników oraz odblokujemy dostęp do nowych zdolności i elementów wyposażenia.

Dragon's Dogma: Dark Arisen przenosi nas do podziemnej krainy, która została umiejscowiona na wyspie Bitterblack, niedaleko kontynentu Gransys. Zabawę można rozpocząć na dwa sposoby – wczytując zapisany stan rozgrywki z Dragon's Dogma lub tworząc zupełnie nowego bohatera za pomocą udoskonalonego edytora.

Opisywany dodatek zawiera liczne poprawki w stosunku do pierwowzoru. Grający w Dragon's Dogma: Dark Arisen mogą liczyć na usprawnione menu, a także lepszy system szybkich podróży pomiędzy lokacjami. Co ciekawe, gra oferuje opcje wyboru oryginalnej, japońskiej ścieżki audio.

Z kolei w grze Dragon's Dogma wspólnie nawet z trzema pomocnikami sterowanymi przez sztuczną inteligencję, musimy odnaleźć i pokonać tajemniczego smoka. Zanim jednak dotrzemy do końcowego przeciwnika, przemierzymy otwarty świat składający się z różnorodnych krain, w których czyhać na nich będą rozmaici wrogowie.

Dragon's Dogma charakteryzuje się dynamicznym systemem walki - do starcia musimy podejść w sposób taktyczny, gdyż bezustanne wciskanie przycisku ataku na nic się zda. Kluczem do sukcesu jest zarówno odnalezienie słabych punktów przeciwnika, jak i wykazanie się zręcznością podczas starcia.

Capcom powierzył produkcję swojej nowej marki, Dragon's Dogma, studiu, na czele którego stanęli uznani twórcy: Hideaki Itsuna (Devil May Cry 4) oraz Hiroyuki Kobayashi (Resident Evil 4).

Powiązane galerie:

Galeria
Zdjęcia: 17
Dragon's Dogma: Dark Arisen
28.12.2015
Galeria
Zdjęcia: 38
Dragons Dogma: Dark Arisen
24.01.2013
Galeria
Zdjęcia: 3
Dragon's Dogma Netflix
15.07.2020

Treści o tej grze:

Mikołaj Ciesielski
Wyprzedaż „Czas na Wyprawę” w sklepie GOG. Gry na PC przecenione nawet o 90%
Użytkownicy komputerów osobistych mogą w niższych cenach kupić m.in. takie tytuły jak Dragon’s Dogma: Dark Arisen, Hollow Knight czy The Elder Scrolls V: Skyrim.
12.03.2024
Felieton
Mikołaj Ciesielski
TOP 10 gier RPG w PS Plus Extra i Premium. Produkcje dla fanów epickich przygód
Jeśli posiadacie aktywną subskrypcję PlayStation Plus Extra lub Premium i szukacie ciekawego RPG-a, to mamy dla Was kilka propozycji.
10.03.2024
Mikołaj Ciesielski
Zimowa wyprzedaż gier Capcom na Steam. Wybrane tytuły na PC taniej nawet o 87%
Użytkownicy komputerów osobistych w niższych cenach mogą kupić m.in. takie tytuły jak Monster Hunter Rise, Street Fighter 6 czy też Resident Evil 4 Remake.
25.01.2024
Tech
Krzysztof Żołyński
Capcom aktualizuje swój silnik graficzny. Poznajcie możliwości REX Engine
Silnik graficzny Capcom przeszedł poważny lifting i po zmianach będzie nosił nazwę REX Engine. Do sieci trafił film prezentujący jego możliwości.
27.10.2023
Mikołaj Ciesielski
Wyprzedaż RPG na GOG.com. Gry na PC z rabatami nawet do 90% – przegląd ofert
Gracze PC mogą skorzystać z nowej oferty specjalnej. W niższych cenach kupicie m.in. Disco Elysium - The Final Cut, Dragon’s Dogma czy Wasteland 3.
04.08.2023
3
Felieton
Mateusz Mucharzewski
Nie tylko The Last of Us, czyli najlepsze serialowe adaptacje gier - ranking...
Często mówi się, że serial HBO na bazie gry Naughty Dog to wreszcie udana adaptacja. Nie jest to jednak do końca prawda.
25.03.2023
3
Mikołaj Ciesielski
Nowe promocje w PS Store. Sprawdźcie kolejne okazje na gry na PS4 i PS5
W cyfrowym sklepie Sony pojawiła się nowa oferta specjalna, która powinna przypaść do gustu miłośnikom starszych produkcji i nie tylko.
08.03.2023
Mikołaj Ciesielski
Wyprzedaż gier Capcomu na Steam. Wybrane produkcje przecenione nawet o 85%
W nowej ofercie specjalnej na platformie Valve znajdziemy m.in. Resident Evil Village, Monster Hunter: Rise czy też Devil May Cry 5.
04.03.2023
Mikołaj Ciesielski
Dragon’s Dogma 2 zapowiedziane. RPG akcji od Capcomu doczeka się kontynuacji
Niestety wiele wskazuje na to, że na premierę sequela będziemy musieli jeszcze nieco poczekać.
17.06.2022
Mikołaj Ciesielski
Ruszyły nowe wyprzedaże w PlayStation Store. Kolejne promocje na gry PS4 i PS5
W cyfrowym sklepie Sony pojawiły się nowe oferty specjalne skierowane do użytkowników konsol PlayStation 4 i PlayStation 5.
08.06.2022